Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki regényeget, stb....

Ha valaki regényeget, stb. fordít, az elvégzett valami egyetemi szakot, vagy csak nagyon jól beszél az adott nyelven, és ez elég (mondjuk felsőfokú nyelvvizsgája van)?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Regényfordításhoz semmilyen végzettség nem kell, nyelvvizsga sem, elég egy kiadó, aki hajlandó fizetni neked a fordításaidért. Mindenesetre azért nem árt, ha tudsz helyesen és igényesen írni.
2012. szept. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magasszintű nyelvtudás és irodalmi véna kell hozzá.
2012. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az irodalmi véna és a nyelvtudás is megvan. Arról van szó, hogy most leszek egyetemista. Egyszerre csak egy minort lehet felvenni (nem muszáj, de a szakodon belül szakirányt sem vehetsz föl, ha van minorod), és van-e egyáltalán bármi értelme elvégeznem egy nyelvszakot, kerülök-e bármi előnybe ezáltal? Oké, hogy a kiadótól függ, de a kiadó nyilván valami alapján megválasztja, hogy kikkel fordíttat. Nem bíz meg akárkit, aki jól beszél egy nyelvet. Mivel kell bizonyítani az alkalmasságot?
2012. szept. 6. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:

én azért elvégeztem egy szakfordítóit... az sohasem árthat, igaz, a műfordítóira már nem mentem el


a kiadó próbafordítást ad, s ha elégedett véle, meg fordítnivaló is akad, akkor kapsz munkát


:)

2012. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elvégezném a szakfordítóit (úgy tudom az amúgy is MA, tehát még van időd). Több oknál fogva, ugyanis egyrészt mindenki műfordítani szeretne, minél magasabban képzett vagy (fordítás terén), annál nagyobb az esélyed. Bár hozzáteszem, h még így is kevés az esélyed, mert nagyon bennfentes szakma. Ha viszont elvégzed a fordítóit, kapsz egy hatósági igazolványt (tolmács-fordítói igazolvány), és el tudsz helyezkedni egy fordítói irodában. Ha pedig magánzóként vállalsz fordítást, a sokszorosát kapod ugyanazért a munkáért.
2012. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De arra mesterre lehet menni úgy, ha az alapszakom nem nyelvi szak? Magyar szakos lettem, és ha nem végzek nyelvi minort át lehet menni máshova?
2012. szept. 7. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h felsőfokú nyelvtudás szükséges csak, illetve bármilyen alapszak. Egy mérnök, vagy egy orvos is elvégezheti, sőt, akinek van rá lehetősége, és esze, az meg is teszi, mert nagyon jó kis mellékes.
2012. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megkérdeztem egy felsőbb évestől: állítólag iszonyú nehéz a bejutás még azoknak is, akik ezt vége3zték, és 2 nyelvet kérnek.
2012. szept. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!