Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakori, hogy felvesznek...

Gyakori, hogy felvesznek óvónőket diploma nélkül is? Mitől függ ez? A kapcsolatoktól, vagy a szerencsétől?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem nincs meg a diplomám a nyelvvizsgám miatt (de már az egyik fele megvan) és sajnos emiatt több helyről is elutasítottak és azt mondták, hogy csak akkor menjek vissza leadni az önéletrajzom, ha megvan a diplomám.


Viszont több ismerősömet is felvették papír nélkül azzal a kikötéssel, hogy csinálja meg minél hamarabb a nyelvvizsgát.


Annyira igazságtalannak tartom ezt az egészet, mert tényleg rendesen elvégeztem a főiskolát, nem csúsztattam féléveket, mégis szívok, mert nem tudtam elhelyezkedni, míg más papír nélkül vígan dolgozik. Más is így van ezzel? Szeretnék véleményeket, tapasztalatokat kérni. Köszönöm.



2013. febr. 1. 18:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként hozzáteszem, hogy más munkákat is kerestem, de vagy nem válaszoltak vissza, vagy felvettek mást. Úgy látszik a munkahelyekből nincs túleresztve ez az ország.
2013. febr. 1. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha meglenne a papírod, akkor se lenne nagyobb esélyed. Túlkinálat van. Sokan diplomával örülnek, hogyha felveszik őket kisegítőnek óvodába.
2013. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsősorban azon múlik, hányan jelentkeznek az állásra. Egy fővárosi óvodába rengetegen mennek, így nyilván azt fogják felvenni, akinek megvan a diplomája. Egy borsodi kis falu óvodásai mellé meg örülnek, ha találnak valakit, aki látott már életében gyereket.
2013. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 22:41es! Nem tudom hol élsz és azt sem, hogy honnan szedted, hogy egy kis falu óvodájába alig van jelentkező. Egy községben (távol nagyvárosoktól) dolgozom óvodapedagógusként. Egyik kolléganőm elköltözött, így meg lett "hirdetve" a helye. 128 pályázat érkezett nem csak környékbeliek, hanem szerte az országból szerettek volna idejönni dolgozni. Mindenhol túlkínálat van óvónőből, nemcsak a nagyvárosokban.


Kedves kérdező! Sajnos gyakran előfordul, hogy a meghirdettet állásokra már előre megvan az ember. Nem tudom, hogy milyen diplomád lesz, de manapság aki nemzetiségi óvodapedagógusként végzett (pl. német), az könnyebben talál munkát. Ha megvan a diplomád, ne csak környékbeli állásokra pályázz, hanem országosan!

2013. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vehetnek fel végzettség (diploma) nélkül senkit. Nem tudom ki írta, de nincsen az óvodában kisegítői pozíció.

Csináld meg a nyelvvizsgát, főleg, ha már megvan a fele. Én is ebben a cipőben jártam. Addig nem rúghatsz labdába.


24N óvónő

2013. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!