Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért én oldjam meg mindenkine...

Miért én oldjam meg mindenkinek a munkahelyet, ha nem is akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm mondja mindig, hogy ha van munka, szólj. Nem is egy megterhelő munka, a pénz sem olyan rossz, erre meg a héten kellett volna egy ember másnapra egész napra, felhívtam 4 embert is, mind ilyen kifogásokkal jöttek, hogy bevásárlás (miből ha nincs munkád), anyámnál ebédelek (baromi fontos, ha nincs munkád), takarítani kell (rettentő fontos, ha épp munkát ajánlanak) stb. Ma is kellett volna egy ember éjszakára, kettőt is hívtam, ráadásul 1000 ft-os órabérért, egyiknek éjszaka nincs kedve bejönni, másik nem akár nappal aludni. Így minek hívjak bárkit is, ha nem is akarnak jönni. Megoldjuk, ha nem akarnak dolgozni, de egyszerűen már nem értem, minek mondják, inkább mondják, hogy ne hívjál munka miatt úgy se fogok segíteni, legalább nem kellene telefonálgatnom.

2013. febr. 23. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tisztázd mindenkivel, h ki mit szeretne vállalni. Lehet, h egy munkanélküli jogász ismerősöd nem éjjeliőr szeretne éjjelente 1000 Ft-ért, míg egy 8 általánost végzett ismerősödnek ez lenne az álommeló álomfizuval...
2013. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem éjjeliőr, shop eladó egy drága helyen. Lopás sincs, aki ide bejön, nem kis összeget fizet, hogy itt lehessen, mellékesen vehet fürdőruhát, szuvenírt stb nálunk. Semmi tapasztalat, egyenruha nem kell. Volt egy nő, nagyon mondta, hogy hívjuk, bármikor tud jönni kilencszer hívtuk, egyszer jött csak. Többet őt sem fogjuk hívni.
2013. febr. 23. 10:44
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

A válasz a következő fogalmakban rejlik: haszonáldozati költség, avagy alternatív költség.


Miről kell lemondania cserébe azért, hogy brutto ezer forintos órabérért utazzon havi néhány alkalommal alkalmanként másfél órát oda, másfél órát vissza, és az utazási költsége elviszi a kapott netto bére jelentős arányát.


A valóság valóban azt mutatja, hogy a zemberek többségének felfogásában a brutto ezer forintos órabér bevételnél nagyobb költséget jelentenek azok a dolgok, amiről cserébe le kell mondania. Bizonyára a média hangzatos populista szövegei nem a valóságot tükrözik az össznépi elszegényedésről, az csak a színház része.


Mert ugye fel sem tételezem, hogy Te adócsalást követnél el, amikor vállalkozóként zsebbe fizetnél ezer forintos órabért néhány alkalommal/hó. :O)


De ha 8 óra/20 nap/hó -val számolnánk és az netto lenne, akkor ez az álombér btto 160 rongy lenne. Ebből csak a havi rezsit lehetne kifizetni, de nem jutna belőle kajára, BKV-ra,........


Szóval mégegyszer: szerinted a haszonáldozati költsége ennek ezer forintos órabérnek szerinted józan ésszel kisebb, vagy nagyobb egy átlagember tudatában ?


Alighanem tévedni tetszel, amikor ezt az összeget elégségesnek, pláne tisztesnek nevezed. A profitot persze a vállalkozásod maximalizálni szeretné, ami persze normális is. De ha ezért az éhenhaláshoz sem elég bérért vársz el megbízható munkaerőt, akkor Te egy álomvilágban élsz.

2013. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de már kiváncsi vagyok.... Éjjeli shop, ahol fürdőruhát lehet vásárolni? :-O
2013. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bár van főállásom, de ha péntek estétől vasárnap estéig kell ember és a fővárosról van szó, szóljatok, megyek! :)
2013. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Alighanem tévedni tetszel, amikor ezt az összeget elégségesnek, pláne tisztesnek nevezed. "


Szakképzettséget nem igénylő munkáért? Még sok is.

2013. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nettó 1000. igen, éjjeli-bappali shop. Fürdőruhák, papucsok, tisztálkodási szerek, parfümök vannak.
2013. febr. 23. 11:30
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as, nagyon sokan sokkal kevesebből élnek, mint ez az összeg...
2013. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én azt tudom, hogy ennél kevesebből is kénytelenek tengődni sokan, én azt írtam, hogy megélni nem lehet belőle, az alapvető szükségletek kiadásait sem fedezi.


Persze ha valaki lopja az áramot, nincs csatornadíja, vizet az utcai karoskútról hoz a település költségére, nem fizet a BKV-n, DKV-n, PKV-n, nem fizet adót, nyögdíjjárulékot, és proletár szendvicset eszik naponta kétszer ( két szárazkenyér között egy harmadik)

akkor el lehet tengődni, de azoknak úgysem éri meg alkalmanként ezer Ft órabérért feladni a megszokásaikat.

2013. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem pl. ha délben szólnál hogy éjszakára kéne menni nem biztos hogy be merném vállalni. Főleg hogy semmi tapasztalatom nincs eladás terén. De ha reggel szólsz már megyek is :D Csak előtte mutass meg mindent :D Csak ilyen 1-1 napra hívtad volna őket? valami diák munka vagy ilyesmi?
2013. febr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!