Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről, ti...

Mit gondoltok erről, ti belevágnátok?

Figyelt kérdés
Sajnos gyed alatt megszűnt a munkahelyem, jelenleg még gyesen vagyok, de sajnos minden hónapba így már hozzá kell nyúlni a tartalékunkhoz a férjemmel. Tudom, nem szégyen ez, de én nem bírom elviselni, hogy csak a gyessel, és egy kis plusz munkával szerzett pénzzel tudok hozzájárulni a családi kasszához, és egyre többször fordul elő, hogy valamit inkább nem veszek meg, mert lehet az a pénz majd fontosabbra is kell az adott hónapban. Diplomás vagyok, voltam már több állásinterjún is, de sajnos burkoltan, de felhozták, hogy a gyerek még nagyon kicsi, és hát ez hátrány. Tény és való, sajnos nincs betegség esetén mozgósítható családtag, vagy barát, mert mindenki dolgozik (hála ég). Eléggé elkeseredtem, és egy ismerősöm most mondott egy munkalehetőséget. Nehéz, fizikai föld munka, elég kevés pénzért, de viszont megértik ha beteg a gyerek, csak előre kell szólni. A bölcsibe már be van szokva (felvették, mert igazoltam, hogy alkamilag dolgozom, igaz heti 3 nap megy csak d.e. eddig). Sajnálom, mert ugye ez senkinek se az álmai munkája, de úgy érzem, hogy nekem most csak ez a lehetőségem van, és a pénz is kellene. A család, és a férjem viszont ellenzi, mondván nem ezért tanultam ennyit, és nem akarják, hogy ebbe belevágjak, várjak még...Szerintetek, ti mit tennétek? Nem akarom az összes tartalékunk felélni...:(
2013. febr. 28. 07:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mit veszíthetsz ha belevágsz? Ha mégsem működne, túl fárasztó, vagy nem tetszik, bármikor abbahagyhatod (ha jól olvastam, van még tartalék, szóval nem fogtok éhenhalni, ha nem megy). Amíg viszont megy, hazaviszel egy kis pénzt, nő kicsit az önbecsülésed. Ha a férjednek, családodnak is elmondod, hogy nem végleges megoldásnak szánod, csak lehetőséget látsz benne, hogy átmenetileg javíts a helyzeteteken, és úgy érzed szeretnéd megpróbálni (már ha tényleg így érzed), akkor valószínűleg támogatni fognak.


Tavaly voltam hasonló helyzetben, mint te, bár gyerekünk nincs. Elvállaltam mezőgazdasági munkát három hónapra, és nekem nagyon jót tett. Rájöttem milyen szerencsés vagyok, hogy nekem nem kényszer itt dolgoznom, hogy tanulhattam, hogy lesz majd másik állásom, hogy a családom egészen jól áll anyagilag, hogy egészségesek vagyunk . Emellett azért jólesett pénzt hazavinni, és büszke voltam magamra, mert jóval többet bírtam fizikailag, mint gondoltam volna.


Ja, és persze állásinterjún sosem emlegettem ezt a tapasztalatot utána.

2013. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!