Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm minimálbérrel...

A munkáltatóm minimálbérrel akar bejelenteni 8 órára, de fizetni csak 4 órát akar, havi 40 000 ft-ot?

Figyelt kérdés
6 hónapja kiskönyvel dolgozom ugyanazon a helyen.Most a munkáltatóm be akar jelenteni 8 órában,minimálbérrel,-hogy az utánam járó kedvezményeket felvehesse,de fizetni órabérrel akar,havi 40.000ft-ot.MEGTEHETI????
2009. szept. 16. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Ha aláírjátok a 8 órás szerződést, akkor köteles a 8 órára járó pénzt, legalább a minimálbért kifizetni.

Ilyen esetben, ha szerinted át akar verni, akkor a legjobban akkor járhatsz, ha határozott idejű szerződést kötsz vele. Ebben az esetben, ha nem fizeti ki a havi minimálbért, akkor rendkívüli felmondással felmondhatsz, és ekkor követelheted a hátralévő időre járó béredet is. :)

2009. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg. Ezért simán feljelentheted a munkaügyi bíróságon.
2009. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én meg belemennék aztán meg feljelenteném. Szemetek, ne a hagyd hogy a te pénzedből vegyen magának Audi-t.
2009. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Igen, megteheti, ha te szó nélkül belemész. Kettőn áll a vásár, és csak azzal lehet megtenni, aki elfogadja. Persze a szükség nagy úr!
2009. szept. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ,h te mennyit fogsz dolgozni???4órában?Vagy rendesen 8ban?

Mert ha 4-ben és fizet utánad mindent mintha 8órában dolgoznál az később jól jöhet:pl munkanélkülinél, többet fizet a magánnyugdíjpénztáradba(ha van).

2009. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én 4 órában dolgoznék ténylegesen.De úgy tudom hogy ilyen esetekben a munkanélküli hivatal felügyeli,hogy valójában mennyi pénzt utalt a számlámra.Ez igaz?Akkor neki ebben mi a jó?Mert nekem semmi,-szerintem-,havi 40-ből nem tudunk megélni.
2009. szept. 17. 08:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak üzenem,hogy nem is Ő fizetné utánam a járulékokat,hanem a Munkanélküli hivatal....

Egyébként köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

2009. szept. 17. 08:55
 8/10 anonim ***** válasza:

A 40ezer az kevés, de ha 4órába jelent be akkor se kapnál többet. Rengetegen vannak akik úgy dolgoznak,h nincsenek bejelentve vagy 4órában amikor sokkal többet dolgoznak...

Ez csalás az biztos, de sokan örülnének ha 8órában lennének bejelentve...

2009. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkabért nem kötelező számlára utalni, készpénzben is fizethet a pénztárán keresztül.

A munkaügyi központ nem állja az összes járulékod, valamennyit a munkáltatónak is fizetnie kell; ráadásul általában továbbfoglalkoztatási kötelezettsége van.

Ha minimálbérre vagy bejelentve, akkor a járulékalapod is így számolódik (nyugdíjnál, táppénznél és akkor is, ha esetleg munkanélkülire mégy)

Ha csak 4 órában dolgozol, kereshetsz másik 4 órás állást is.

2009. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Másik 4 órás állást a 8 órás mellett is kereshetsz...
2009. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!