Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes belevágni a vegyészmér...

Érdemes belevágni a vegyészmérnöki képzésbe egy humán beállítottságú embernek?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Van már egy diplomám és sikerült is vele elhelyezkednem. De a fizetés az siralmas, előrelépés nulla. A kémiával nem volt bajom középsuliban. Úgy gondoltam hogy levelezőn jövőre nekifutnék ennek a szaknak, természetesen úgy hogy jövő szeptemberig eljárok magántanárhoz, hogy felkészült legyek. Szerintetek van értelme?

2013. ápr. 14. 15:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is tudom hogy ég és föld a különbség. Nem is ez a kérdés, hanem hogy egy humán beállítottságú ember alapesetben képes-e elvégezni pl egy vegyészmérnöki bsc-t. Ennyi és nem több!
2013. ápr. 14. 16:57
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem értelek kedves kérdező, hogy miért nem tudod el elfogadni az érveket....

Szerintem nincs értelme már belekezdeni, mert ha valaki vegyészmérnök az nem csak egy végzettség, hanem egy beállítottság. Ezt tapasztalatból mondom, mert a bátyámnak ugyanez a végzettsége.

Te emlegetted a bsc-t.....nos azzal pont semmire sem lehet menni!!! Sőt még a mester is kevés! A bátyám a doktoriját csinálja, mert csak is ezzel lehet bármit is elérni. (már középsuliban is biológia-kémia szakon tanult)

Sőt a nyelvtudás is fontos, mert a kutatómunka az teljesen nemzetközi szinten megy.

Ha van még kedved minimum 7 évet nagyon keményen tanulni, akkor természetesen el lehet kezdeni.

2013. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: A te testvéred véletlenül nem sima vegyész, ugyanis azok kutatnak. A vegyész és a vmérnök két külön piskóta. Simán felvennének pályakezdőként is egy bizonyos céghez mert van ismeretség. Ennyi...
2013. ápr. 14. 18:07
 14/17 anonim válasza:
100%
meglepődnél, ha tudnád hány vegyészmérnök foglalkozik kutatással!
2013. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jó, persze. Egyik nem zárja ki a másikat. De alapesetben.
2013. ápr. 14. 19:47
 16/17 anonim ***** válasza:
Csak akkor menj vegyészmérnökire, ha megy a matematika. Tölts le emeltszintű érettségiket és oldd meg őket. Ha nem megy legalább 4-esre, akkor gondok lesznek.
2013. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Szia! Én a BME-re járok vegyészmérnök BSC levelezőre, I. éves vagyok és NŐ (a továbbiakban a diszkriminatív megjegyzések mellőzését kérném - üzenet a fenti idióta baromnak) 26 éves vagyok és van egy közgazdász (5éves) diplomám.

Szerintem, ha szeretnél még tanulni, akkor tedd azt, és ha "5" diplomát szeretnél még, akkor tanulj nyugodtan! Nem 18 évesen kell eldönteni, hogy mi akarsz lenni életed további részében. Nézd meg rengetegen vannak, akik nem abban a szakmában dolgoznak, amilyen diplomájuk van. 30, 40 évesen sőt idősebben is váltanak az emberek, szóval ez egy nagy hülyeség.

Ja, még valami, a vegyészmérnök pont az a szakma, ahol nem nézik, hogy levelező vagy nappali, nagy igény van rá, bár rendes állást csak mesterdiplomával kapsz, bsc-vel "csak" technikusnak mehetsz maximum.

A humán beállítottság az viszont nem túl jó. Bár vannak olyanok, akik mindkét területen hasítanak (zsenik,félzsenik :D ), de itt nem csak a kémiára, hanem a fizika és matek tudásra is nagyon nagy szükséged lesz. Szóval, ha ez a hármas kombináció nem a kedvenced, akkor lehet nem jó ötlet, de ha szorgalmas vagy, és úgy érzed, hogy azért annyira gyenge nem vagy ezekből a tárgyakból, akkor próbáld meg! :)

2013. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!