Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Fodrász tanuló vagyok. Első éves, ami azt jelenti , hogy még elég kezdő, viszont némi segítséggel (oktató fodrász v. felsőbb éves tanuló) el tudok készíteni frizurákat igényesen. Van tanulói árlistánk a gyakorlati helyen kitéve( az árak reálisak és igen alacsonyak.) Mégis többször járok úgy, hogy az újonann betévedt vendégek (volt, h 3 óráig dolgoztam az illető hajával...festés, melír, vágás beszárítás stb. ) fizetés nélkül távoznak.Elégedettek a munkámmal, viszont nem fizetnek páran. Nagyon zavar, és szerintem ez eléggé nagy 'pofátlanság' a vendég részéről, akkor is, ha még csak tanulom a szakmát. Mit tudok tenni ilyen helyzetben? Válaszokat előre is köszönöm
2013. máj. 14. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudja egyáltalán, hogy fizetnie kéne? Mondod nekik? Vagy mi az, hogy nem fizet? Nem fér a fejembe a szituáció, hogy a delikvens 3 óra után felpattan és elszalad?!
2013. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki van téve a falra hatalmas betűkkel a tanulói árlista!Nem szoktam mondani, h na mármost ennyit és ennyit kell majd fizetned, és a procedúra végén sem, az milyen már? Elfogadom, h néhányan úgy gondolják, hogy jolvan tanuló, akkor biztos ingyen csinálja...ez még oké egy fél órás munkánál(mert legalább gyakorolhatom élő fejen a dolgokat).De azért 3 órás meló után csak eszébe jut a legszegényebbnek is, hogy ááá ez nem kis munka volt, akkor adok neki egy 1000est...Tudom, zavaros a helyzet
2013. máj. 14. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha visszatéved az ilyen, akkor biztos hogy az elején tisztáznám vele, hogy ez egy fizetős szolgáltatás. Ingyen semmit sem kap. Ha hajat akar vágatni akkor fizessen vagy húzzon haza.
2013. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a fodrász munka része az "ügyfélkezelés", vagyis az, hogy miként bánsz a vendégeiddel.


Az nem "ciki", hogy mikor készen vagy akkor beszélgetéssel burkolva:


- Megkérdezed, hogy így gondolta-e a frizurát

- Megkérdezed, hogy elégedett-e a munkáddal

- Majd jelzed, hogy "volt egy vágás, egy festés, egy tupír, egy mittudoménmi, 748 ft lesz".


Néma gyereknek anyja se szűz - tartja a mondás. Egyáltalán nem biztos, hogy rosszindulatból nem fizetnek neked, csak a falat nem nézi és ha te csak mosolyogva közlöd vele, hogy "kész" és semmit nem mondasz akkor elköszön és elmegy...

2013. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Igen...szerintem is hibás vagyok részben, mert még nem igazán tudom kezelni a vendégeket, de legközelebbre megfogadom a tanácsokat!
2013. máj. 14. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondani kell , ennyi volt a haj ár. Nem kell itt túlerőltetni a kérdést, megmondod hajvágás végén, ennyibe kerül , fizesse ki, hanem rendőrt hívsz. Szép is lenne, lemennék a boltba tanuló hentes van, aztán elhoznám a húst fizetés nélkül.
2013. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!