Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen "csókosként" bekerülni...

Milyen "csókosként" bekerülni egy munkahelyre? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van most egy egész jó lehetőségem, informatikai munka, speciális ismereteket kérnek, de még így is vagyunk 34-en az állásra, mint sikerült megtudnom. Az egyik vezető annál a cégnél szüleim régi ismerőse, mondta, hogy tud segíteni.

Eddigi munkahelyeimet mindig saját erőből szereztem, ezért gondolkodom rajta, hogy felhívjam-e a "segítséget".

Ugyanakkor az is tény, hogy sokkal nehezebb manapság egy jó melót találni, mint pár évvel ezelőtt.


2013. júl. 24. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem személyes tapasztalatom van, az előző munkahelyemen én voltam az egyik "csókos":-), de soha semmilyen hátrány nem ért emiatt, pedig tudta az egész iroda. A meló megszerzésében segített, utána viszont dolgozni is kellett rendesen, de ezzel nem is volt soha probléma, így senkit sem zavart.

A főnököt ismertem már régről, aztán egy közös ismerős szólt, hogy bővül a cég, adjam be, 2 helyet hirdettek, kb. 250 jelentkező volt.

Úgyhogy hívd fel nyugodtan, jelen helyzetben anélkül tényleg nagyon nehéz, még egy jó szakembernek is.

2013. júl. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még sajnos nem kerültem ,,csókosként" be sehova.

De hívd csak fel senkivel ne törődj,IT-ban lesz kiváló melód speciális ismeretekkel,a fizudat meg se merném kérdezni mert tuti,hogy a roham mentőt hívhatnám magamra :D


Milyen tudás kell amúgy?

Fejlestői,tanácsadói,SAP?

2013. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így kerültem a mostani munkahelyemre, és semmi hátrány nem ért. Mellesleg az irodai részlegen dolgozók közül szinte mindenki így került be. Magyar - azaz nem multi - cégekre amúgy is inkább az jellemző, hogy először körülnéznek az ismeretségi körükben, hogy van-e valaki alkalmas, és csak utána hirdetik meg az állást.
2013. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer dolgoztam így, oda csak így lehetett bekerülni, még a takarítónőknek is komoly protekció kellett, hátulütője a dolognak, hogy amint elment a cégtől, aki beajánlott, folyamatosan cserélték le azokat az embereket, akiket korábban ő vitt oda, sajnos a munkavégzés minősége/ hozzáállás nem számított, így ismét kilátástalan munkanélküli lettem, pedig szerettem a munkám.
2013. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!