Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MIért találok munkát, miért...

MIért találok munkát, miért nem jeleznek vissza a munkáltatók, miért nem hívnak be interjúra? Úgy érzem önéletrajzom jól megírtam és a motivációs levelemet is. Nagyon el vagyok keseredve, a sok munkanélkülivel függhet össze

Figyelt kérdés
Következő végzettségeim vannak: érettségi, ECDL, pénzügyi- számviteli ügyintéző, jogi asszisztens, Pénzügyi szolgáltatás közvetítői hatósági vizsga, Biztosításközvetítői hatósági vizsga
2013. aug. 4. 22:15
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom van olyan szabály, hogy diplomásnak ha saját szakmában helyezkedik el, akkor bizonyos összeget kötelesek fizetni munkabérként"


Nincs ilyen szabály! Van a minimálbér, és van a szakmunkás bérminimum, diplomás bér nincsen! Diplomások ezrei dolgoznak olyan munkakörben, amit egy OKJ-s is el tudna látni, de a cég inkább diplomást alkalmaz, mert 5000-rel többet ad nekik, de legalább talán nagyobb rálátása van a dolgokra.

2013. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

"Miért kell mindjárt lehurrogni valakit, aki szeretne a családja mellett maradni? Nem mindenki tud annyira mobilis lenni, mint esetleg szeretne. Helyben keresek én is, nekem sem jött eddig össze, hiába lenne valami az ország másik végében, nem tudnék menni, a páromnak itt van jól fizető állása, a gyerek itt jár oviba, itt van lakás."


Nem hurrogom le, de akkor bizony ne papoljon arról hogy nincs állása!



"Nem mindenki tud annyira mobilis lenni, mint esetleg szeretne"


Ha szeretne, akkor mobilis lenne! Az akarat hiányzik sok emberből, inkább kényelmesen eléldegél Mucsacsöröge alsón és várja a munkát! Hát csak várja! A lakást ki lehet adni, amiből a másik városban lévő albérletet lehet fizetni. A gyerek járhat más iskolába is, stb. Ezek csak kifogások! Mindent lehet csak akarni kellene, de jobb a megszokott életvitel, még véletlen se kelljen kimozdulni. Nem rajongok a Nyugatért, de ott az emberek mobilak, megoldják. Itthon is meg lehetne, páran meg is teszik, a többség azonban csak ül a babérjain.

2013. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

lehet igazad van.

én viszont úgy gondolom, hogy egy oKJ-s adna sokkal többet és szeretne előre haladni, mert tudja nincs diplomája és többet szeretne emiatt mutatnia magából.

szerintem egy kisebb végzettségű személy sokkal jobban hajt , mint egy magasabb végzettségű. ÉN legalábbis ilyen vagyok

2013. aug. 5. 13:14
 14/40 A kérdező kommentje:

gondolom te sem vagy rossz anyagi helyzetben, mint sokan.


de nem akarok személyeskedni.


Más véleménye esetleg?

2013. aug. 5. 13:16
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

"gondolom te sem vagy rossz anyagi helyzetben, mint sokan. "


És sokan miért vannak abban? Azért mert nem mobilak! Csak várják a munkát, várják, és ha találnak valamit, akkor jön a kifogás hogy, jaj, de messze van, stb. Így ne is várjon senki csodát, ez nem megfelelő hozzáállás. Szerintem.

2013. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

"zerintem egy kisebb végzettségű személy sokkal jobban hajt , mint egy magasabb végzettségű."


Mondjuk ebben egyetértek veled, lévén sok diplomás már magától a tudattól hogy neki papírja van, rögtön elismerést vár kevés munkáért.

2013. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

tipikusan az az ember vagy, aki találkozott jó pár emberrel élete során aki ilyen és ezáltal általánosít mindenkit.

szerintem nálad valaki mély dolog lehet a dologban , lehet megaláztak vagy valami hasonló vagy munkahelyen történhetett anno veled valami.

és ezt vetíted rá sok emberre, hogy ők lusták munkát keresni, meg nem akarnak dolgozni stb.


nem ismerlek, de szerintem valami lelki cucc biztos vagyok benne lehet nálad, ha le is tagadod.

valami biztos nem kóser nálad, hogy emberekről ilyen vélemémyt alkotsz

2013. aug. 5. 13:26
 18/40 A kérdező kommentje:

én is ismerek sok diplomást és hát eléggé el vannak szállva maguktól, beképzeltek, hogy diplomájuk van, önteltek.

bár lehet az ilyen kell a munkáltatóknak.

2013. aug. 5. 13:27
 19/40 A kérdező kommentje:

tesóm egy francia cégnél dolgozik jól keres és mérnök, diplomás van ott.

És abszolút nem érdekli őket semmi, leszarják ha elküldik őket, mert úgy vannak vele, hogy diplomája van és simán talál munkát és menyi ilyen ember van , én is találkoztam rengeteg ilyennel

2013. aug. 5. 13:29
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

"tipikusan az az ember vagy, aki találkozott jó pár emberrel élete során aki ilyen és ezáltal általánosít mindenkit.

szerintem nálad valaki mély dolog lehet a dologban , lehet megaláztak vagy valami hasonló vagy munkahelyen történhetett anno veled valami.

és ezt vetíted rá sok emberre, hogy ők lusták munkát keresni, meg nem akarnak dolgozni stb.


nem ismerlek, de szerintem valami lelki cucc biztos vagyok benne lehet nálad, ha le is tagadod.

valami biztos nem kóser nálad, hogy emberekről ilyen vélemémyt alkotsz"


Nem azt mondtam, hogy lusták, vagy hogy nem akarnak dolgozni, hanem egyszerűen azt, hogy látom azt, hogy némely munkanélküli hogyan áll a dolgokhoz, illetve hogyan nem áll a dolgokhoz! Tanácsadóként dolgozom, munkanélkülieknek adok tanácsokat, és tudom miről beszélek! Jönnek emberek, elmondják az életüket, javaslatokat adok nekik, erre jönnek a kifogásaik, hogy messze nem akar utazni, család, lakás van itt, stb, stb. 10-ból 6 munkanélküli tehet arról hogy még az! Nem rég volt egy állás meghirdetve Győrben, kerestek rá embert, nekem az adatbázisban pedig volt egy szabolcs megyei férfi, neki felajánlották az állást, az én tanácsomra, a beszélgetésünk alapján rátermett volt a munkára. Azonban mikor mondtam neki hogy van munka, nettó 132.000 Ft-ért, akkor jöttek elő az olyan kifogások, amitől köpni nyelni nem tudtam! Ha valaki dolgozni AKAR, az egy ilyen lehetőséget nem utasít vissza!(hozzáteszem, a cég fizette volna a férfi havi 2 hazaútját!)

2013. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!