Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kimegyek külföldre dolgozni,...

A kimegyek külföldre dolgozni, jól megszedem magam, hazajövök új autó házépítés saját vállalkozásom lesz. Ezeknek a álmok hány %-ban valósulnak meg?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 21:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

"Kiment a faszija után, szobalánynak, annyira bejött neki az élet, hogy felénk se néz, ha itthon van. Nem mer eljönni hozzánk, nehogy válaszolni kelljen pár kínos kérdésre. Kilókat fogyott, pedig amúgy is vékony volt. Tiszta sápadt, karikásak a szemei, megéri? Mások nem tudom hogyan rúgnak fel mindent, és költöznek el egy idegen helyre, idegen emberek közé, ahol még a nyelvet sem beszélik, és csak egy legalja vendégmunkásnak tartják, én nem lennék képes rá. Inkább itthon, szerényebben, de a saját hazámban, közel az öregedő szüleimhez, a testvéremhez, a szeretett hazámhoz."


Ez csak a segédmunkásokra igaz! És nem csak ők jönnek ki, hanem azok is akik a saját szakmájukban tudnak elhelyezkedni. Én irodában dolgozom, programozó vagyok, a magyar fizetésem sem volt rossz, mégis kijöttem, de haza menni, így 5 év után nem akarok. A szülők évente 2 alkalommal meglátogatnak, én is megyek 1-2-szer, a többi alkalommal meg Skype. Bőven elég.


Ez a "megszedem magam, majd hazamegyek" típusú mondat inkább a kisegítőkre vonatkozik, akik még a 3. év után is forintosítják az itt kapott bérüket.

2013. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%

"A szülők évente 2 alkalommal meglátogatnak, én is megyek 1-2-szer, a többi alkalommal meg Skype. Bőven elég. "


Az igen... Hát, én azért örülök, hogy hetente többször is találkozom a szüleimmel.

2013. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem 0%. Én több olyat is tudok aki alapvetően itthon szeretett volna élni, most is itthon él már, csak pár évre elment megszedni magát. Azért ha már van valakinek egy lakása, esetleg autója indulásnak a kinti fizuból akkor már egy átlag alatti itthoni fizetésből is meg lehet élni. És van akinek ennyi elég.
2013. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%
Én mondhatom, hogy viszonylag fiatal korom ellenére elég jól keresek. 2-3 éven belül elkészülünk a házfelújítással, semmivel sem spórolunk, olyan dolgokat veszünk, ami tényleg igazán tetszik. Persze nem szállunk el, csak legutóbb a térkőből például nem a legolcsóbb szürkét, vagy a közterület színüt vettük, hanem kicsit szebbet, egyedibbet, de csak 5-600 ft-al drágább egy nm. Vagy pl cserépkályhát is új modernebb csempéből rakatunk, mert 1-200 ezer forint különbségért ne kelljen már egy ódon, nagymamás kályhát nézegetnünk. Mind1 a lényeg, hogy van a fejemben egy kép, hogy milyen legyen a ház, a gyerekszoba, az udvar, és ezért dolgozom. Fogalmam sincs miért fogok hajtani, amikor minden elkészül, amit elterveztem. Az unokahúgom pasija, akit korábban említettem, felújítatott egy 87-es 3-as bmw-t 7 millió forintért (ami amúgy szar is lett, de most ez nem lényeg), most vett egy 3-ast, újabbat, 3.8-ért. Van már neki 10 millió ára bmw-je, de se lakás se semmi. Ennek mi értelme? Ez a legnagyobb gond a kint levéssel, hogy olyan emberekre szabadul rá az a relatíve sok pénz, akik nincsenek megérve rá. A szöveg meg az, hogy haza akarnak jönni. Viszont ha haza akar jönni, oda kell legalább egy 15 milliós ingatlan, meg 15-20 millió egy olyan vállalkozásra, ami kezdettől fogva biztosítja azt a jövedelmet, amin kint megszokott. De idáig el sem jut a többség, csak költ, mer van. A 10 milliónyi bmw meg hamar elúszik, aztán nem lesz előrébb, mintha itthon dolgozott volna netto 120-ért... nagy csapda a kinti élet, nem való mindenkinek. A több 100 milliós lottó nyeremény is elúszik úgy, hogy nem marad látszatja, hát még néhány 10 millió, amit kint össze lehet szedni...
2013. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!