Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit fognak most keresni a...

Mennyit fognak most keresni a tanárok és elégedettek lesznek vele?

Figyelt kérdés
A pedagógus-életpálya idén kerül bevezetésre tudtommal, és azt olvastam, hogy 34%-os bérnövekedésük lesz a tanároknak, ami minimálisan is 155 ezer forintot jelent, de elérheti akár a 300 ezret is! Ezenkívül mindenféle pótlékot fognak kapni. Ez most tényleg igaz, hogy ennyit fognak minimum megkeresni havonta? Azt is hallottam, hogy sokan elégedetlenek még ezzel is. 155 ezer forint nem elég nekik??? Személy szerint kicsit felháborít, hogy egy átlag magyar dolgozó ennél jóval kevesebbet keres, még talán orvosok is, és ezek után sírnak még a tanárok? Most ténylegesen mennyit keresnek?

2013. szept. 2. 12:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
Eddig sem kerestek rosszul,napi 4-5 h dolgoztak, és a szünetek, stb, 7:40-7:50-re járnak dolgozni. Jó körülmények, céges telefonok,stb. És java részének ,az érettségi után csak 2-éves főiskolája van. És nem baztaja őket a főnök naponta többször, / sosem / Hanem ők baztatják a gyerekeket ! Mert ők a fél Istenek . 1 osztályban max 25 fő, 30-éve meg 35-38 fő / osztály. Kérdésedre a válasz IGEN megfogják kapni.
2013. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Én 198000-et fogok keresni. Amúgy a munkaidőm 8-16 óráig tart, s van, hogy fél 6-ig. Szabadságunk van, amit kivehetünk kizárólag a szünetben. A pótlékainkat elvették, tehát ez min. 20 ezer ft minusz havonta.

Az átlag dolgozó ember nem tanult ennyit. Nekem két diplomám van, s KÖTELEZŐ egy harmadik is, ha meg akarom tartani az állásomat. Ez 600000ft-ba fog kerülni (senki nem fizeti, magamnak kell). Két év kemény tanulás munka, gyerek mellett.

Nyugodtan lehet irigykedni!

2013. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
1 v ok. Én nem irigylem biztos. :-)) Se tőled, se senki mástól. Mindenkinek addig a bizonyos pontig ér a keze. Én elértem amit akartam , és nem az által,hogy kijártam,jártunk tüntetni,és követeltem magamnak az államtól a Pénzt.Hiába lesz jól kereső Tanár ,ha nem lesz kit tanítani. A 600e ft-os befektetésed meg jobb,ha nem is hangoztatod mert mit ér ma ennyi pénz ? 2 havi megélhetés. / Sajnos /.
2013. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

De ha nem az átlag magyar dolgozóhoz hasonlítod, hanem :

A végzettségének megfelelő munkakörben dolgozó diplomással, akkor nem fogsz meglepődni,hogy elégedetlenek.


Illetve ha egy átlag magyar dolgozónak 50-60%-ost béremelést ígérnek, kevésbé fog örülni egy 34%-osnak, mintha alapból is 34-ről lett volna szó.

2013. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

1-es: baztatja??? Milyen jó körülmények? Milyen céges telefon? Max az igazgatóknak. 2 éves főiskolával senki nem taníthat, a pedagógus képzés négy év! Kötelező 120 kredit, kötelező szakvizsga...stb...

2-es: Honnan tudod, már aláírtátok az átsorolásokat? A 198 gondolom bruttó, ami nettóban nem olyan nagyon sok.

2013. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
81%
Elnézést a kérdezőtől, de az első válaszoló felháborító eszmefuttatására hadd reagáljak. Édesanyám pedagógus, alsós osztálya van. Súlyos tévedésben vagy a 4-5 órás munkával. Sokszor este is a gép előtt találom, a munkaideje ennél kicsit összetettebb. Először is korábban be kell érnie, mint amit említettél. A délelőtti órák mellett osztályfőnökként több egyéb teendője van iskolán belül és kívül egyaránt. Először is muszáj felkészülnie a következő napra, adminisztrálni a naplóba és folyamatosan javítania a különböző órák különböző füzeteit, vagy dolgozatait, ami beletelik egy kevés időbe... A szülői értekezletekről, a tanári értekezletekről, fogadóórákról, versenyfelkészítésről és versenyeken való részvételről, helyettesítésekről nem is beszélek, ráadásul munkaközösség vezető is, ha jól tudom. Szóval könnyű az élete? Nem. Megérdemli? Ő igen...nyilván nem mindenki veszi ilyen komolyan és lelkiismeretesen a munkáját, de a hozzászólásban Őt is megsértetted a szememben a lekezelő hangnemmel! Ráadásul nem tudom milyen jó körülményekről beszéltél, meg céges telefonról, ezt honnan vetted? Ilyesmiről szó nincs. Ráadásul megnézném, hogyan tartasz fegyelmet ennyi gyerek között nap mint nap teljes nyugalommal...Gondolkodj, mielőtt megszólalsz és kritizálsz.
2013. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

1-es nem tudom ezt a sok sületlenséget honnan vetted!Minimum 4 éves főuli kell,hogy tanítasson valaki.

Anyám kollégiumban nevelőtanár,semmiféle cafeteiát(Erzsébet utalvány,Szép kártya akármi) nem kap,még a BKV bérletet is magának kell megvenni,nemhogy "céges mobil",meg ilyenek...Du 2-től este 10-ig dolgozik,és van éjszaki ügyelet(ami utánn másnap nincs szabadnap),meg hétvégi ügyelet is!Ha hétvégés akkor péntek du-tól vasárnap estig ott kell lennie,nem hagyhajta el az épületet,még közérbe menés erjéig sem!

És az ezekhez járó pótlélkoat meg el akarják venni,szóval neki lehet kevesebb(!!!) lesz a nettó fizetése béremelés utánn...

2013. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%

Emlékszem a tanáraimra és a nagyon nehéz munkájukra.

Ha nehéz napjuk volt: gyerekek másoljátok le a következő részt. Olvassa el mindenki magában ezt a fejezetet. Addig ő természetesen végezte a "dolgát".

Az első válaszolónak nem volt teljesen igaza, de a munka nehézségével igen, többnyire azzal, hogy az osztályban azt csinálnak amit akarnak. Nem is beszélve arról, hogy sok tanár ki sem tudja harcolni a tekintélyt.

Ha valaki annyira tanult ember (mint ahogy itt állították páran), akkor menjen dolgozni máshova, ahol a főnöknek állandóan jelenteni kell a munka stádiumát, ahol ki kell bírni a felettesek szeszélyeit nap mint nap szinte pihenés nélkül. Lazsálás nem lehetséges, figyelik minden mozdulatodat a számítógépeddel együtt.

Olyan tanárom is volt aki nem íratott dolgozatokat mert unta javítani. Érdekes módon senki nem tudott semmit mégis voltak jó jegyeink. A gauss görbének megfelelően adta a jegyeket. Miért? Mert így mindenki aki a statisztikát nézte, azt látta, hogy ő rendesen leadta a leckét.


Természetesen vannak kivételek is, akik komolyan veszik a munkájukat. De azt is be kell ismernünk, hogy az ilyenből egyre kevesebb van és ez nem feltétlenül a pénz műve.

2013. szept. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Többek között azért is volt várható a béremelés, mert: Nem képeznek elég tanárt...

2011-ben amikor kitaláltak ezt a 60%-ot(ami elmaradt), 3db fizika tanár kapott diplomát és 100+ ment nyugdíjba az egész országban.


Jelenleg is az 50+ év körüli pedagógusok esetén nem lesz 10% sem a valós emelkedés, de néhányuknál még kevesebb. Legnagyobb emelés a pályakezdőket érinti , amire azért elég jelentős okok vannak.


Ugyanez történt az orvosok esetén is pályakezdőknél történt jelentős emelés az elmúlt években, de az 50+ korosztály esetében, minimális a változás.

2013. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
1-es! 2 éves főiskola?? Gratulálok. Az egy dolog hogy nem vagy tisztában a felsőoktatással de legalább ne írd már le a hülyeségeidet könyörgöm :D Egy főiskolai képzés minimum 3,5 éves, azaz 7 féléves...Ha 2 éves képzésröl beszélünk az már OKJ, tanár meg a büdös életbe nem leszel OKJ-val...És akkor az ilyenek osztják a másikat. Meg "baztatni" :D Látom van okod szidni a tanárokat, a tiéd elfelejtett megtanítani írni..
2013. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!