Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit fognak most keresni a...

Mennyit fognak most keresni a tanárok és elégedettek lesznek vele?

Figyelt kérdés
A pedagógus-életpálya idén kerül bevezetésre tudtommal, és azt olvastam, hogy 34%-os bérnövekedésük lesz a tanároknak, ami minimálisan is 155 ezer forintot jelent, de elérheti akár a 300 ezret is! Ezenkívül mindenféle pótlékot fognak kapni. Ez most tényleg igaz, hogy ennyit fognak minimum megkeresni havonta? Azt is hallottam, hogy sokan elégedetlenek még ezzel is. 155 ezer forint nem elég nekik??? Személy szerint kicsit felháborít, hogy egy átlag magyar dolgozó ennél jóval kevesebbet keres, még talán orvosok is, és ezek után sírnak még a tanárok? Most ténylegesen mennyit keresnek?

2013. szept. 2. 12:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mindenki döntse el magának, hogy megéri-e tanárnak mennie. Eléggé elhivatott-e, stb... Nem titok a tanári fizetés, tehát ha valaki tanárnak tanul tudatosan és itthon akar tanár lenni, akkor ezzel tisztában kell lennie. Ez van, szóval senki ne lepődjön meg,hogy "húúú de kevés a fizu".


Másrészt... a versenyszféra kicsit más szerintem, mint a közszféra. Én napi 9-10 órát dolgozom (és igen, hivatalosan 9-17:30ig lenne a munkaidőm), nincs nyári szünetem, nincs téli szünetem, nincs óránként 10-15 perc szünetem, nincs tavaszi szünetem, nincs síszünetem meg a jóég tudja még milyen szünetem...

És csak 23 nap szabim van.

Állandóan b*sztat a főnök, mindig fejlődnöm kell, mindig hoznom kell a maximumot, folyamatosan tanulnom kell és stresszelnem. Tisztelet a kivételnek, mert nyilván van olyan tanári szakma ahol ez szintén követelmény (pl. informatika), de a legtöbb szakmában nem az. A történelem nem változik, ahogy a 100-150 éves irodalom sem, és még sorolhatnám.


És igen...keresek 340 nettót. De szerintem meg is dolgozom érte. Egy okos, ráérős ember kiszámolhatná, hogy a szeptember 1-től érvényes tanári órabért felszorozzuk napi 9 órás munkával, + úgy vesszük, hogy nincs óraközi és évente több hónapnyi + szünet, akkor szerintem igencsak jó havi keresetük lenne.

2013. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

~40 szabadnapjuk van, de ez függ a gyerekek számától és egyéb dolgoktól.

Ezek a szabadnapok nem vehetők ki bármikor, hanem előre meghatározott időpontokban.(pl őszi,tavaszi, téli szünetek)


Nyáron pl bent ül a legtöbb iskolában mindig LEGALÁBB egy fő. Így jön össze az,hogy attól,hogy 180 tanítási nap van nem jelenti,hogy a tanároknak évente ~90 szabadnapjuk lenne.

Óraközi szünetek meg ugyanúgy munkaidőnek számítanak , ez idő alatt is a tanárok vonhatóak felelősségre.


Többek között azért sem helytálló ez a számolás,hogy akkor csak azokat a pillanatokat számoljuk amikor maximális munka folyik,mert ez máshol sincs így.

Akkor egy portás naponta dolgozik 50percet mondjuk?

Egy taxisofőr de jól keres,mert naponta csak 1-2órát fuvarozik?

De egy sebésznél sem jönne ki ...

Illetve még rengeteg esetben, szóval vannak ilyen állások ahol nem szabad azt gondolni,hogy hát ezt meg lehetne csinálni negyed ennyi idő alatt is.



Tanárok között is akad aki megkeres 300 nettót, tanítással, náluk sem 8órás munkanapokról van szó.

2013. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Értem, de a 40 nap szabi az szüneteknek kb. a felét fedezi. A többi fizetett szabi, vagy maximum ügyelet, azt sem hiszem,hogy napi 8 órában.

Na de lényeg a lényeg, a versenyszférával sem tempóban, sem fizetésben nem összeegyeztethető a közszféra. Ez biztos.


És valahol ez meg is látszik, hiszen ahogy írtam, nekem is konstans 9-10 óra a munkaidőm, és nem én megyek haza legkésőbb...sőt.... Ismerőseim körében is kb. ez a helyzet.

2013. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

A tanárok esetén tanítási időszakban van a maximális munka...nem? Na de akkor is lazíthatnak, mivel az osztályban ők a főnökök, és a 10 perces szünetekben sem hiszem, hogy az összes tanár állandóan a gyerekeket figyeli.

Bárhogy csűrjük-csavarjuk nem lehet azt mondani, hogy nehéz munkájuk van a tanároknak.

2013. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok, a nettóm lesz 198 ezer, ha valós a bértábla, amit eddig láttunk. Persze adót nem fizetek, mivel van 4 gyerekem, amúgy jóval kevesebb lenne.
2013. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
2013. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
66%

Én 18 éves vagyok, a szüleim gyárban dolgoznak, testileg-lelkileg tönkremennek, és kettejük munkája ér kb. 140-150ezer forintot. Vannak munkák, amik nagy stresszel járnak, ami ugye mindenre, tehát párkapcsolatra, egészségre is kihatással van. Egyik sem jó.


Azonban ti nem gondoltátok végig a tanárok munkáját. Szerintem majdnem ugyanolyan nehéz, mint a fent említett kettő, amennyiben egy tanár lelkiismeretesen végzi a munkáját. Van olyan tanárom, aki szinte idegösszeroppanást kap, annyira meg akat értünk tenni mindent, és van olyan is, aki buddhanyugalommal vonulgat képzeletbeli koronával a fején, és az órát is végigbeszélgetu, másoltat, stb. Az sem igaz, hogy nem jár a nyakukra a főnök. Van tanterv, van házirend, van hatalmas felelősség. Hierarchia van a tanároknál is! Vannak olyanok, akik benyalják magukat az igazgatónak meg a többi befolyásosabb tanárnak, és vannak azok, akiknek a tanítás az első, nem a saját helyzetük. Sok tanár irigy a másikra, ha valami pluszt is letesz az asztalra, pl. egy rendezvény megszervezése, megy a jelentgetés, hogy xy nem vezeti rendesen a naplót. Én 4-kor még nagyon sok tanárt találok a suliban, és tudom, hogy a legtöbbjük munkája otthon is folytatódik. Javítják a dolgozatokat, ami agyilag nagyon fárasztó tud lenni, óravázlatokat készítenek, adminisztrációs munkát végeznek, és ugye nekik is van hézuk, családjuk. Az órák közötti szünetekben sokszor csak arra van idejük, hogy elszaladjanak a következő órára szükséges cuccért, vagy hallgassák egy-egy fröcsögő szülő háborgását, folyosói felügyeletet végezzenek, közöljenek egy gyors infót valamely diáknak vagy tanárnak, persze mindezt meg kellene oldaniuk 5-10-15 perc alatt. És akkor még a kis emberi szükségleteikről nem volt szó.

2013. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

A médiában közölt számok BRUTTÓ fizetést jelentenek!

A nettó, amit kézhez kapnak, az ennek 65,5%-a.

2013. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
68%
Én tanárként dolgozom, ez lesz a 3. tanévem. Nem nehéz a tanári szakma? Hát akkor próbálja ki mindenki! Amúgy a szünetekről annyit, hogy akkor is dolgozunk: előkészülünk, pl. fénymásolunk a következő órára (mert ugye otthon azért csak nem fogok minden órámra fénymásolni, meg nyomtatni), adminisztrálunk a naplóba vagy egyéb dokumentumokat töltünk ki, a diákok szünetekben megállás nélkül dörömbölnek a tanári ajtaján, és akkor készségesen ellátjuk őket információval, én úgy tízóraizom, hogy közben átnézem, hogy mit is kell csinálnom a következő órán. Van olyan, hogy éppen csak leérek a harmadik emeletről a tanáriba, felveszem a következő órámhoz szükséges anyagot, felszerelést és már mehetek is órára. Van amikor 6 órám van zsinórban és elfáradok a nap végére, de ez még koránt sem jelenti azt, hogy végeztem, sokunk bennmarad és még 1-2 órát szán adminisztratív dolgokra, előkészül másnapra mondjuk a szakos szertárban vagy egyszerűen korrepetál. Majd hazaérve kb. 2-3 órát tölt azzal, hogy ír magának óravázlatot másnapra, felkészül, azaz átnéz mindent, ami kell neki 45 percre stb. Akár több tíz oldalakat is elolvas, mint az én esetemben, ami szintén nem kevés idő. Sőt hétvégén is leülünk 2-3-4 órát foglalkozni az óráink tananyagával, és a hétvégi munka az ugye mindenhol többe kerül. Nálunk elvárás. A nyári szünetről: az nekünk július 1-vel kezdődik, furcsa mi? de igen nem június 16-tal. és már augusztus közepén benn vagyunk értekezletek stb. Meg kell szervezni sok mindent és ez már nyáron elkezdődik: tanmenet, tanterv, óravázlatok, sőt FELKÉSZÜLÉS, anyaggyűjtés, az új tankönyvek feldolgozása, esetleg tankkönyv hiányában jegyzetkészítés stb. Amikor kirándulni, táborozni visszük őket, akkor 24 órás szolgálatot látunk el. És az egyik legfontosabb dolog: én elmehetnék egy gyárba munkásnak, és lehetnék profi munkás, de egy egyszeri munkás nem tudna tanítani, mert nem tanulta hogyan kell, ez a különbség, és ezt kell megfizetni. Van sok olyan szakma amit bárki tud végezni, még az utcáról behozva is, na ez a tanári szakmára nem igaz. A mi munkánk a napi 8 óra az nem csak az iskola falain belül folyik, hanem sokszor másutt is.
2013. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
64%
Pedagógusként nettó 120 ezer a fizetésem. A munkaidőt és szabadságot már előttem szépen kivesézték. 4 éves főiskolára jártam, jelenleg is tanulnom kell (amit persze saját zsebből finanszírozok). Ja és hozzátenném még, hogy mivel semmit nem kapunk (nemhogy céges mobil és hasonlók), így még a fénymásoló papírt, tollat, rajzlapot, stb. is nekem kell megvennem (saját zsebből). Mutassatok olyan munkahelyet, ahol a szükséges eszközöket a munkavállalónak kell biztosítania a saját fizetéséből!
2014. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!