Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MI a véleményetek arról, hogy...

MI a véleményetek arról, hogy a HR-es állásokra sokkal nagyobb eséllyel pályázhatnak a nők, és a férfiaknak sokkal kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálok elhelyezkedni HR-esként végeztem,de nem tudok,viszont következők a tapasztalataim: 1, közülünk csak a lányok tudtak elhelyezkedni jó HR-es pozícióban 2, mindenhol azt látom,hogy a nők vannak jó HR-es pozícióban 3,hallottam is 1 műsorban,hogy a HR-es állásokat elviszik a nők magyarban.Máshol máshogy működik a dolog.Tehát szerintem megy a szokásos hülyités,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,aztán szokás szerint megint pont fordítva van,ezt itt is rengeteg dolog támasztja alá.Mi a véleményetek?

2013. nov. 3. 20:23
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Ez nagy tévedés,sok helyen benne van az álláshirdetésben,hogy csak nőket keresnek,pl:masszőrállásoknál,eladó állásoknál.Nyilván a férfi mehet nehéz fizikai munkára,a nőnek meg jut a könnyebb rész,hiszen itt magyarba mindig hátrányban vannak.
2016. máj. 9. 09:59
 42/55 anonim ***** válasza:
57%
Na, 30 hónap alatt caak nem sikerült a nyugati karrier, de legalább a stílusod változatlan. Amíg te szenvedtél engem előléptettek kétszer, pedig egy eléggé nőkkel teli irodában dolgozom férfiként. El kőne gondolkodni fiatalember.
2016. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
Én történetesen egy férfi vagyok, aki dolgozott HR területen. Kellett a nyelvtudás, és abban jobb voltam, valószínű ezért vettek fel. De egy idő után én elmenekültem. A HR manager valóban férfi volt, de ott fúrt, szólt be, ahol tudott, a ronda csajokat túlhajtotta melóval, a jó csajokat pedig előléptette és/vagy dugta. A nőkkel teli irodában pedig egész nap a műköröm és társai volt a téma. Én nem éreztem ott jól magam, nem tudom, miért vágysz erre. Más területen dolgozom már, és nem mennék a HR-re többet. Interjúkon különböző multiknál is csak fiatal, dekoltált HR-esekkel beszélgettem. Ez a trend, el kell fogadnod. Amúgy külföldön is ez van. Esetleg menj el a bérszámfejtés irányába, az inkább háttérmunka, és nem kell a mell.
2016. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Na 30 hónap alatt közben dolgoztam Ausztriában masszőrként(arrafele a tudás számít) itt valóban nem sikerült előrelépni,de nem hiszem hogy bennem van a hiba,hiszen a HR-es csoporttársaim javarésze már nincs ebben a feudális magyar világban,mert ők sem találtak munkát.Akkor ő bennük is mindenkiben hiba volt?
2016. máj. 9. 18:43
 45/55 A kérdező kommentje:
Utolsónak írom,hogy 4 év eltelt az életemből még HR-t tanultam+5-dik év az ehhez szükséges nyelvvizsga,tehát én HR-ben lennék,ha lehet.AKkor még nem találták ki a diplomamentő programot,így kellett 1 év a nyelvvizsgához,de én letettem,és sajnálom,hogy ebben a feudális magyar világban elment 5 év a semmire,ahelyett,hogy már én is rég leléptem volna innét magyarból.
2016. máj. 9. 18:45
 46/55 anonim ***** válasza:

jól van, értjük, hogy itt magyarba minden szr, magyarba semmi sem számít, magyarba téged nem értékelnek, máshol viszont minden tökéletes, máshol a tudást nézik, máshol sikerült egyről a kettőre jutnod.

mit keresel még mindig magyarba?

ééérdekes, hogy mégis csak van, akinek összejön.

itt, magyarban!!!!

ja, hogy azok nem állandóan siránkoznak meg másban keresik a hibát?

hogy azok tesznek is érte, és mutatnak némi alázatot is a munka iránt?

itt, magyarban!

de neked magyarban semmi nem jön össze.

magyarban ilyen az élet.

egyébként nem, de hát valamire rá kell fogni, mert valami vagy valaki biztosan hibás, a lényeg, hogy ne te legyél az!

már megfogalmazták előttem is: magyarban mindenki hülye, csak te vagy helikopter.

véleményeket kértél, megkaptad. de nem tetszik, mert nem egyezik a tiéddel, ezért el sem fogadod.

nagyon gáz az ilyen, mikor vki csak azt fogadja el helyesnek, amit ő maga gondol egy dologról.

akkor minek kérsz véleményeket, minek kérdezel, ha úgysem hiszel senkinek?

nincs igazad, de nem tudod belátni, hogy nem mindenki másban meg a világban meg a rendszerben meg MAGYARBAN van a baj, hanem a te kis agyadban.

2016. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy velem lenne a gond,mivel most a legnagyobb az elvándorlás,különösen a férfiak körében,a férfiaknál nagyobb arányban.Elhiszem,hogy van akinek ez a Kánaán,de jelenleg nagyon sok embernek nem.
2016. máj. 10. 16:52
 48/55 anonim ***** válasza:
Kánaán biztosan nem, de nem is annyira élhetetlen ez az ország, ahogy előadod. Csak vegyél vissza kicsit az arcodból a követező interjún, ne fellengzősködj, és nagyobb eséllyel lesz sikered.
2016. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Itt interjúra sem hívnak,évente kb. egyszer, láttál Te férfi HR-est már magyarba? Kb. 10-ből 1 a férfi HR-es,akinek jó kapcsolata van,a többi mehet külföldre.Itt nagyon feudális,konzervatív a gondolkodás,nagyon külön vannak véve férfi és női dolgok, és a HR-es az csak nő lehet.
2016. máj. 10. 20:05
 50/55 anonim ***** válasza:
60%
Ez tuti troll, ennyire kibebaxott ostoba senki sem lehet....
2016. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!