Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MI a véleményetek arról, hogy...

MI a véleményetek arról, hogy a HR-es állásokra sokkal nagyobb eséllyel pályázhatnak a nők, és a férfiaknak sokkal kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálok elhelyezkedni HR-esként végeztem,de nem tudok,viszont következők a tapasztalataim: 1, közülünk csak a lányok tudtak elhelyezkedni jó HR-es pozícióban 2, mindenhol azt látom,hogy a nők vannak jó HR-es pozícióban 3,hallottam is 1 műsorban,hogy a HR-es állásokat elviszik a nők magyarban.Máshol máshogy működik a dolog.Tehát szerintem megy a szokásos hülyités,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,aztán szokás szerint megint pont fordítva van,ezt itt is rengeteg dolog támasztja alá.Mi a véleményetek?

2013. nov. 3. 20:23
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim válasza:
58%

Több diplomás ember vagy és nem kapsz munkát, ez k**vára föltud ba**ni... Talán olyan diplomát kellett volna szerezz ami ér is valamit seggtörlésen kívül és nem olyanokat amit egy csimpánz is megtud csinálni, és akkor megy a médiába meg minden s**r helyen h diplomás "munkanélküliség" jah talán nem kellene minden jöttmentnek adni, a képzésekről nem is beszélve... A gazdasági cuccokba lapból több nő mozog ahogy látom szóval nemcsoda h többen is dolgoznak. Ha már olyan állást akarsz aminél túlkínálat van akkor ku**a jól kell csináld ha el is akarsz érni vmit és akkor tökmindegy h nő vagy vagy meleg.

Vagy ahogy említetted meg más is, veled még nem írattak alá semmit el is takarodhatsz az országból ha már nem tanultál semmi értelmeset. Ui.: Az nem zavar h a kőműves szakmában a férfiak élveznek előnyt akkor? :)

2013. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
67%
Mint írtam, nálunk a HR manager férfi. És alapvetően a férfiak mindenhol előnyben vannak, mert ők nem mennek el szülni, ha beteg a gyerek, úgyis az asszony marad otthon. Lehet, hogy ez a szakma is elnőiesedik, mert kevés férfi végzi el, de ez még nem jelenti azt, hogy férfiként nem kapsz állást. Sőt! Én pénzügyön dolgozom, ez is nőies szakma, de ha néha-néha megjelenik egy férfi, kapnak utánuk, pont a fent említett okból. Az előző munkahelyemen az összes fiú 1 éven belül feljebb jutott, én meg hiába is pályáztam bármit.
2013. nov. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
Az ok,hogy a nő hátrányt szenvedhet,ha feljebb szeretne kerülni,a legfelsőbb szinteken a legnagyobb cégeknél,valóban lehet több a fréfi HR-es állásoknál.A gond az,hogy a férfiak be sem kerülnek.
2013. nov. 5. 09:34
 14/55 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám,hogy kevés férfi van ebben a szakmában,nálunk majdnem az 50% férfi volt,igaz aki valóban elvégezte az kb. 30%...amit viszont szintén látok,hogy sokkal inkább a nők vannak állásban...
2013. nov. 5. 09:40
 15/55 A kérdező kommentje:
Azt értem, és elismerem,lehet,hogy a nők nehezen jutnak feljebb a ranglétrán viszont a férfiak állást sem kapnak...
2013. nov. 5. 09:42
 16/55 A kérdező kommentje:
Továbbra is releváns szakmai tapasztalattal rendelkező személyek hozzászólását várom és kérem...aki unatkozik,és nem tud más hozzászólást tenni,mint 1-1 helyesírási hibába belekötni,aminek az az oka,hogy mobilról írok néha,és onnét nehezebb,annak köszönöm,nem kérem a véleményét
2013. nov. 5. 09:46
 17/55 A kérdező kommentje:
Szerintem ha beleírnám az önéletrajzba,hogy meleg vagyok,akkor sem kapnék jobban állást,mert nem ezen múlik a dolog...azon múlik inkább,hogy az emberek itt magyarban úgy gondolkodnak,hogy a HR,sok helyen még humánpolitika...valóban úgy gondolkodnak,hogy oda nő való...
2013. nov. 5. 10:07
 18/55 anonim válasza:
95%

Véleményem és tapasztalataim alapján nem jelenthető ki az, hogy pozitívan diszkriminálják a nőket a HR-es állások betöltése során.

Több férfi ismerősöm is dolgozik nagy vállalatok HR osztályán, munkaerőközvetítőnél, fejvadász cégnél.


Azok közül a velem együtt lediplomázott, emberi erőforrás szakos emberek körében azt látom, hogy aki folyékonyan(igen, ez nagyon fontos!) beszél legalább angolul, rendelkezik egy átlagos szintű IQ-val és érzelmi intelligenciával, akkor rövid időn belül sikerül állást találnia(Budapest és vonzáskörzetéről beszélek, "vidéki" városokban sajnos más a helyzet).


Az nagyjából igaznak mondható, hogy a HR osztályon még most is túlsúlyban vannak a női dolgozók, ez azonban a HR iránt érdeklődő férfiak kis számából következik, és nem pedig a férfi nem kirekesztése miatt. (Ha rákeresel a legnagyobb magyar vállalatok HR igazgatójának a nevére, akkor te is meglátod, hogy nem egy férfit fogsz találni.)


Ha egy tanácsot elfogadsz tőlem, akkor semmiképpen se jelentkezz olyan helyre, ahol a HR osztály csak is az operatív teendők végrehajtásával foglalkozik(ahogy írtad, humánpolitikai osztályként működik), hanem keress olyan vállalatokat, ahol már stratégiai HR működik.

2013. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Azt írtam,hogy a legfelsői vezetői szinteken túlsúlyban lehetnek a férfiak,de ez csak ott van úgy.Szerintem egyébként ez sem jó.Viszont például 1 lánnyal,ő marketinget végzett,és mégis HR-esként dolgozott,viszont több férfi csoporttársam nem talál állást!A szakma elnőiesedésére tehát nem az a magyarázat,hogy a férfiak nem érdeklődnek ez íránt!
2013. nov. 7. 10:44
 20/55 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy nem jelenthető ki,hogy pozítivan diszkriminálják a nőket,mert erre persze nincs statisztika.Csak meg kell nézni,hogy mindenhol szinte nők vannak(nem arról a néhány legfelső szintű pozícióról beszélek,mert ott valóban férfiak vannak inkább),nekem angol középfok van,intelligenciám extrém magas,és mégsem kapok munkát.Amely fejvadász céget ismerek,ott szinte csak nők vannak,a vezető tanácsadótól kezdve szinte mindenki az,és amikor jelentkeztem hozzájuk, valahogy hátránynak éreztem,hogy nem nő vagyok.Ez van magyarban így működnek a dolgok...
2013. nov. 7. 10:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!