Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MI a véleményetek arról, hogy...

MI a véleményetek arról, hogy a HR-es állásokra sokkal nagyobb eséllyel pályázhatnak a nők, és a férfiaknak sokkal kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálok elhelyezkedni HR-esként végeztem,de nem tudok,viszont következők a tapasztalataim: 1, közülünk csak a lányok tudtak elhelyezkedni jó HR-es pozícióban 2, mindenhol azt látom,hogy a nők vannak jó HR-es pozícióban 3,hallottam is 1 műsorban,hogy a HR-es állásokat elviszik a nők magyarban.Máshol máshogy működik a dolog.Tehát szerintem megy a szokásos hülyités,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,aztán szokás szerint megint pont fordítva van,ezt itt is rengeteg dolog támasztja alá.Mi a véleményetek?

2013. nov. 3. 20:23
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim válasza:
65%

off: a válaszolók többsége remekül bemutatja az átlag magyar mentalitást. mint vmi idegbetegek, fröcsögnek, szidják a kérdezőt, de a többségük még a kérdést sem tudja értelmezni. azon már meg sem lepődök, h egy női hozzászólótól megkapjuk a szokásos "de rossz nekünk nőknek" nyavalygást, gondolom, addig ő sem jutott el,h mondjuk megnézzen statisztikákat.


én is úgy látom, h a legtöbb hr-s nő, és férfit nehezen akarnak felvenni. ebben nincs semmi meglepő, fiatal nőként elég könnyű munkát találni, mivel a legtöbb férfi főnök szívesebben vesz fel egy fiatal, jó testű lányt.

de aki nyitott szemmel jár és két idegroham között körülnéz kicsit, az azt is látja, h a legtöbb eladó is fiatal lány. ez van, egyszerűen 30 alatt a nők előnyben vannak a kinézetük miatt, ráadásul a munkáltatók sokszor nem is hajlandóak könnyű munkára férfit alkalmazni. egyenlőség ugye.

2014. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim válasza:
51%

"Olyan válaszokat vártam,amelyek mások tapasztalait írják le,ezért tettem fel a kérdést."


normális válaszból itt elég kevés van, a többség csak azért jár ide, mert frusztrált, és itt kiadhatja a dühét, és megmutatja, h milyen okos. legalábbis annak hiszik magukat.

ezt a válaszok jól be is mutatják.


"Mint írtam, nálunk a HR manager férfi. És alapvetően a férfiak mindenhol előnyben vannak.."


aki ilyet ír, az vagy köszönőviszonyban sincs a valósággal, vagy nő. persze előnyben vannak a férfiak, azért magasabb a munkanélküliség a férfiak között, azért férfi a hajléktalanok 90%a, azért vesznek fel ostoba de jól kinéző nőket sok helyre. a nőknek ált. de megszokhattuk már,h egy nő általában belebetegszik, ha nem nyafoghat és sajnáltathatja magát.

2014. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen igazad van.A magyar az nagyon elmaradott gondolkodású nép,azt gondolja,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak közben 10 évvel tovább élnek,és még ők kapnak kedvezményt nyugdíjszámítás esetén is.Igaz emiatt nem aggódok,mert magyarban a férfiak 50%-a meg sem éli a nyugdíjkorhatártt illetve munkám sincs.Hamarosan követem azokat a férfi csoporttársaimat a főiskoláról,akik már külföldön dolgoznak.Csak a lányok tudtak jó HR-es állásokban elhelyezkedni,köszönhetően az elmaaradott magyaros gondolkodásnak,mely szerint a HR női szakma.Ráadásul kapcsolatom sincs,ami másik fontos tényző magyarban a munkához,és most már a tapasztalat is hiányzik,mivel az utóbbi években nem találtam HR munkát.Tehát írány külföld,1 fejlettebb,normálisabb világ!
2014. aug. 13. 11:56
 34/55 anonim ***** válasza:
74%

Menj csak nyugodtan, senkinek nem fogsz hiányozni. Magyarul úgysem tudsz már most sem becsületesen, a társadalomhoz semmit nem tettél hozzá munkanélküliként...


Viszlát és sok sikert a civilizált világban. Ezzel a kellemes hozzáállással egész biztos tárt karokkal fognak várni...

2014. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Én csaj vagyok de valahogy nem tapasztalom, azt a nagy esélyt A HR-es állás elnyerésében. 3 éve próbálkozom, de semmi eredmény. :(
2014. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Azért az nem elég feltétlen,hogy lány vagy,kapcsolat is ajánlott,az a biztos a sikerhez,itt magyarban ez mindenhez kell...
2014. szept. 17. 15:24
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Te még mindig itt vagy?


Azt hittem már réges régen sztárkarriert futottál be "németbe" vagy "angolba", mert ugye "magyarba" nem értékelik az istenadta tehetséged!

2014. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim válasza:
100%
Igen az sajnos igaz. kb 90%-ban nők a HR-esek esetleg a managerük szokott férfi lenni, de a többi mind nő. A baj nemcsak az hogy a legtöbb HR-es nő hanem ők emberek sorsáról döntenek és sokkal jobban nő orientáltabb döntéseket hoznak ha alaklamazni akarnak valaki, teljesen jól lehet érezni ezt a női cinkosság dolgot. Ha egy nő kvalifikált valamennyire inkább őt választják mint a jobban kvalifikált férfit, most ez a divat, hogy a nőket nyomjuk be mindenhova. Szerencsére már attól se nagyon kell tartania a cégnek, hogy a nő elmegy szülni, mert nem mennek már el szülni.
2016. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

#37 Nem angolba, olaszba. :)


Egyébként nincs véleményem róla. Vannak állások ahol jobb ha nőket alkalmazunk, ilyen a HR, vagy a striptease, van ahol meg inkább férfiakat érdemes, ilyen a bánya, vagy a trombitatanár. Téged pedig.... :)

2016. máj. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

Nem azért nem jön össze, mert férfi vagy, hanem a fellengzős, flegma stílusod miatt.

Ha az interjúkon is így tolod, nem csoda, hogy nem kellesz.

Ezt a magyarozás dolgot is abbahagyhatnád, mert egyrészt nagyon béna, másrészt huszadjára olvasni már elég unalmas is. Mit vársz el, ha semmi tiszteletet nem mutatsz?

HA eleve úgy állsz hozzá, hogy itt minden szr, akkor minek próbálkozol itt?

Konkrétan sgget csinálsz a szádból, hiszen ki akarna olyan helyen dolgozni, amit eleve szrnak tart?

Legyél következetes, és csak ott próbálkozz, ahol szerinted jól működnek a dolgok.

De ennek egyébként semmi köze sem a nemedhez, sem a végzettségedhez.


"A hozzáállásoddal van baj, fiam!"

(Back to the Future)



"fiatal nőként elég könnyű munkát találni"

Ez a legnagyobb baromság. Aki ezt írta, az egész biztosan nem egy fiatal nő.

Fiatal nőként a legnehezebb munkát találni. Van kitartás, energia, ambíció, de ez nem számít, mert "biztos elmegy szülni hamarosan".

2016. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!