Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MI a véleményetek arról, hogy...

MI a véleményetek arról, hogy a HR-es állásokra sokkal nagyobb eséllyel pályázhatnak a nők, és a férfiaknak sokkal kevesebb esélye van?

Figyelt kérdés
Már régóta próbálok elhelyezkedni HR-esként végeztem,de nem tudok,viszont következők a tapasztalataim: 1, közülünk csak a lányok tudtak elhelyezkedni jó HR-es pozícióban 2, mindenhol azt látom,hogy a nők vannak jó HR-es pozícióban 3,hallottam is 1 műsorban,hogy a HR-es állásokat elviszik a nők magyarban.Máshol máshogy működik a dolog.Tehát szerintem megy a szokásos hülyités,hogy a nők mindig mindenben hátrányban vannak,aztán szokás szerint megint pont fordítva van,ezt itt is rengeteg dolog támasztja alá.Mi a véleményetek?

2013. nov. 3. 20:23
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim válasza:
100%

Én is csak a saját ismeretségi körömre alapozva tudom írni, hogy aki végzett HR szakon és HR-esként akart elhegyezkedni, mindenkinek sikerült. Lehet, hogy beletelt pár hónapba, de végül is mindegyikük dolgozik.


Lehet, hogy a te esetedben az a probléma, hogy nincs munkatapasztalatod az egyetemi/főiskolás éveidről. (Engem is felháborított, hogy ezt elvárják, de azt veszem észre, hogy legalább fél év releváns szakmai tapasztalat nélkül "normális" cégnél ismerős nélkül szinte lehetetlen állást találni.)

Próba szerencse alapján próbálj meg Linkedin-en regisztrtálni-ha még nem vagy fent-, és a kapcsolati hálódat felhasználni munkaszerzésre.


A fejvadászok cégekkel kapcsolatban pedig csak azt tudom mondani, hogy főiskolás éveim alatt volt szerencsém fiúként több mint fél évet eltöltenem az egyik csak is felsővezetői pozíciókkal foglalkozó cég magyarországi irodájában, és amikor pl. researcher pozícióba kerestek leendő munkatársat, akkor nem volt nemi preferencia. Illetve volt férfi vezető tanácsadó is a csapatban, illetve az ügyvezető is férfi volt(aki ugye ugyanúgy tanácsadó is egy személyben).

2013. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam ismerős lány marketinget végzett és HR-esként dolgozott.Kétségkívül nagyon jó adottságokkal rendelkezik a lány,de nem tudtam,hogy a HR-es dolgokhoz a külső legfontosabb,persze magyarban vagyunk,itt sohasem a tudás a legfontosabb..egyik barát gyógymasszőr,és nem tudott jelentkezni gyógyfürdőben lévő állásra,mert nem nőnek született.De legalább azon a területen nincs a szokásos magyaros hülyités,hogy a nők ott is hátrányban vannak.
2013. nov. 12. 19:32
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként (igaz tanultam emberi erőforrást, mint tantárgyat) úgy gondolom, hogy kevés tapasztalattal nehezen lehet elhelyezkedni a HR szakmában. Amikor jártam interjúkon nagyon sokszor kommunikáltam férfi HR-esekkel. Tehát lehet találkozni velük. Feltéve, ha tényleg HR szakon van diplomájuk(Kíváncsiságból lecsekoltam 1-1 interjúztatót az iwiwen, azonban meglepődtem, hogy az egyiknek andragógia szakon; míg a másiknak gazdálkodás és menedzsment szakon van diplomájuk). Nem a szakmát akarom leszólni, de úgy gondolom, hogy az önéletrajzok olvasásához és a kiválasztáshoz nem kell túlzottan nagy tudomány, csupán olvasás, felfogókészség és némi empátia, képzeleterő.


Az, hogy valaki andragógus és a HR szakmában dolgozik, felháborít. Aki andragógus, az legyen az, és ne HR-es, mert van olyan ember (mint Te), aki hiába végeztél el feltételezhetően tisztességesen egy főiskolát vagy egyetemet, ha egy laikus üt ki a nyeregből.


Történetem a következő: közgazdász végzettségem van banki ügyintézői végzettséggel kiegészítve. Bankba nem kellettem, mint pénztáros vagy tanácsadó. Ketten voltunk interjún egy óvónéni és én, mint szakmabeli. Az óvónénit vették fel. Hogy miért? A banknak - feltételezhetően - nem az volt a célja a munkakör betöltésével, hogy szakmabelit alkalmazzon, hanem olyan egyént, aki kiválóan tud kommunikálni az ügyfelekkel aminek következtében felsőfokú szinten fel tudja használni a pszchiológia tudását (értem ez alatt hatékonyabban megtudja győzni az Ügyfelet egy-egy szolgáltatás értékesítésekor, mint egy közgazdász, akinek termékismeret az van, viszont pszchiológiai ismeret az kevésbé adatik meg). Nem bankban dolgozom, de végül is a szakmában, de így is megtaláltam a helyemet az életbe.


Az a lényeg, hogy ne add fel. Ha van némi anyagi forrásod és szabadidőd, végezd el a bérügyintézői vagy tb szakelőadói tanfolyamot, ami tökéletesen egybevág a diplomádhoz és már Neked is több lehetőséged lesz válogatni.


Sok sikert!

2013. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
70%

Akkor foglaljuk össze amit tudunk:

-Neked több diplomád van, és extrém intelligens is vagy, épp csak olyan stílusban irkálsz mint egy elmeroggyant.

-Függetlenül attól, hogy mások mit tapasztaltak, csak az igaz, amit te láttál.

-Ez az ország egy $zar, és amúgy is mindenki hülye, csak te vagy helikopter.


De ha te mindent tudsz, akkor minek kérdeztél? Olyan válaszokat vártál, hogy mennyire igazad van, és neked amúgy is ingyen pénz és örökélet járna?

De azért írd már le a többi diplomádat is, most már kíváncsi vagyok.

2014. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

1,nem tudtam eddig milyen stílus az elmeroggyant,de most már tudom,az enyém biztos olyan


2,mások is tapasztaltak meglepő dolgokat felvételkor, pl:előttem lévő is,habár sokkal jobb kvalitásokkal rendelkezett mint az ovónő,mégis az óvónőt vették fel...továbbá ismerőseim is tapasztalnak érdekes dolgokat a cégüknél,HR-eseknél,náluk a HR-sek,nem HR-t végzett lányok...amin itt meg sem lepődők...


3,Abban egyetértek,hogy ez az ország nem működik jól,azért vannak rosszabb helyek,országok is a földön,habár nem sok...


Olyan válaszokat vártam,amelyek mások tapasztalait írják le,ezért tettem fel a kérdést.


Nincs annyi diplomám,több végzettségem van,ebből normális országokban 2 számít főiskolai végzettségnek,de itt csak 1 számít annak...

2014. máj. 26. 22:05
 26/55 anonim ***** válasza:
Na akkor írd már le a végzettségeidet, mindenki erre vár.
2014. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
Tavaly november óta sem tudtál elhelyezkedni?
2014. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Azóta sem sikerült elhelyezkednem 2 diplomával.Mind a 2 végzettségem esetében inkább nőket vesznek fel magyarban.Viszont az évek alatt megismertem olyan HR managereket,nőket,akik semmifajta HR-es diplomával nem rendelkeznek.Magyarban így működnek a dolgok,az elmaradott magyaros gondolkodás szerint a HR az női szakma,oda nő való.
2014. jún. 27. 11:10
 29/55 anonim ***** válasza:
Mi a 2 diplomád? egyik hr és a másik?
2014. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a HR munkához elegendő egy középfokú TB ügyintézői végzettség és kiváló nyelvtudás. Kamuszakma, ezerrel szivatják a tanárok a hallgatókat. A helyedbe biztosan mást tanultam volna.
2014. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!