Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti miért nem...

Munkanélküliek, ti miért nem tanultok otthon nyelvet, ha úgyis ráértek?

Figyelt kérdés

Sok munkanélküli ismerősöm van, akik csak érettségivel, gyenge diplomával vagy szakmával(pl. kommunikáció, óvónő) rendelkeznek, és már 1,5-2 éve otthon ülnek.


Már több alkalommal mondtam nekik, hogy a helyükben leülnék szépen otthon magamnak nyelvet tanulni, az internet tele van nyelvkönyvekkel, hanganyaggal, segédanyaggal, még tanár nélkül is meg lehet tanulni egy jó középfokon, ha tényleg napi 1-2 órát rászán az ember.


De mindig jönnek a kifogások, hogy neeem... áh... nincs kedvük... nincs idejük..... nem menne nekik... nincs nyelvérzékük.... nem lehet otthon.....


Miért nem próbáljátok meg? Tudom, hogy hosszú és időigényes dolog, és nehéz is, de én például otthon felfejlesztettem magam perfekt angolra (persze, ezt iskolában is tanultam), aztán teljesen egyedül egy erős középfokú németre - és vioálá, ennek köszönhetően találtam új munkahelyet. Pedig csak érettségim van, most küzdök a diplomáért és emellett belekezdtem az oroszba, hogy legyen még egy nyelvem.


Otthon vagytok, ráértek és valami értelmeset akartok csinálni? Miért nem próbáljátok meg?


2013. nov. 6. 08:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy értelmes elfoglaltság lenn, de ettől még nem lenne munkájuk! Hacsak nem akarnak külföldre menni.
2013. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, kedves első, én ennek köszönhetem a munkám, ugyanis angol/németet vártak el helyen, ahova jelentkeztem. Enélkül esélyem sem lett volna.
2013. nov. 6. 08:06
 3/31 anonim ***** válasza:
41%

És szerinted HÁNY olyan munkakör van, amihez kimondottan a nyelvek kellenek? Az angol-németes helyet már TE megkaptad, az kiesik a továbbiakban.


Ha valakinek nem mennek a nyelvek, akkor az OTTHON, EGYEDÜL soha nem fog tudni megtanulni, még rendes oktatás mellett is nehezen.


Mellesleg a legtöbb munkanélkülinek azért elég sok elfoglaltsága meg egyéb gondja nem, nem feltétlen van ideje és föleg idegzete tanulni olyasmit, amivel nem feltétlen jut valamire.


NE felejtsd el, attól, hogy neked sikerült, még másoknak nem lesz több esélye ilyenre.

2013. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
46%

Szerinted ha valakinek óvónői képesitése van, az könnyebben kapna munkát egy-két idegenn nyelvvel?

Nem igazán hiszem, hogy egy óvodában elöny, ha idegen nyelveket tud valaki.

2013. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, nekem ezek megint csak kifogások. Egy nagy multihoz kerültem be, ahol hamarabb nézik a nyelvtudást, mint a végzettséget - mint említettem, nekem is csak érettségim van, de perfektül angolozok és már a németem is erős.


Ráadásul nem ez az egyetlen ilyen hely. Azért, mert én megszereztem ezt az állást, még másnak is van lehetősége. Vagy akkor semmit ne tanuljunk, mert úgyis másé lesz?


Nyilván lehet otthon siránkozni, csak akkor soha nem lesz előrébb az ember, mintha legalább MEGPRÓBÁLNA valamit kezdeni magával.

2013. nov. 6. 08:22
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

Egyfelől mert az emberek lusták.


Másfelől, aki olyan helyzetben van, hogy nagy a baj, nincs pénze a rezsire-kajára, esetleg viszik a házát, az egyszerűen nem tud 1-2 évvel előre gondolkodni. Így működik az emberi test, ha nagy a veszély, akkor csak arra tud fókuszálni. Ha a barlangba bejön hozzád egy medve, akkor nem a holnapi, jövő havi, vagy jövő évi vadászaton fogsz gondolkodni, hanem csak és kizárólag a jelenre.

Angolul tanulni 1 órát pedig az ég világon semmi pozitív dolgot nem hoz a jelenbe. Sőt, elvesz 1 órát az idődből, ami alatt csinálhatnál valami hasznosat is (még ha nem is munka, de mondjuk házimunka). A munkanélküliek sem reggeltől estig játszanak..

2013. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdezö? Hány éves vagy és hol élsz (szülökkel vagy egyedül)


MErt érzésem szerint egy fiatal aligfelnött vagy, aki a szülöknél élve szabadidejében tanult, amig anyuka/apuka eltartotta munkanélküli korában, igy volt ideje meg energiája tanulni.

2013. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%

Kiegészítem a jelennel kapcsolatos válaszomat, mert közben írtad, hogy multihoz kerültél.


A multinál talpraesett, jól szituált, fiatal embereket keresnek.

Lássuk be, akik több évig munkanélküliek, az tipikusan nem ez a kategória. Akkor pedig hiába a 2 nyelv (ami cirka 5-6 év intenzív otthon tanulás), ha az illető már 30 fölötti (a nyelvtanulás miatt ennyi idő telik el), nincs semmilyen tapasztalata, nincs releváns szakmája.


Multinál dolgozni amúgy is egy szörnyű rabszolgaság, amiből nincs kiút, kihasználnak, megrágnak aztán eldobnak, miközben ugyanúgy a protekció alapján megy az előrejutás, mint mindenhol máshol.

De majd rájössz magadtól pár év múlva.

2013. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen, én még otthon élő fiatal vagyok, akinek KÖTELEZŐ beadnia rezsibe és magának fizetnie mindent. Amíg munkanélküli voltam, mindezt angol korrepetálásból fedeztem - amit szintén nem tudtam volna, ha nem vettem volna erőt magamon ahhoz, hogy rendszeresen foglalkozzak vele, akkor még munka mellett.


Azt pedig ismét csak egy kifogásnak érzem, hogy nem lenne idejük napi egy órát szánni például nyelvtanulásra azoknak, akik például ide írnak ki állandóan kérdéseket, hogy nincs munkájuk és unatkoznak otthon egész nap.


De - ismétlem - nem kell tanulni, én csak kíváncsi volt a válaszokra. Én eredmény értem el vele, itt egy csomó fiatal, akinek szintén több lehetősége lenne több nyelvtudással, de csak kifogásokat kaptam. Mindegy.

2013. nov. 6. 08:45
 10/31 anonim ***** válasza:
39%

Sind Sie sicher?


Azt hidd el, hogy 10-ből max. 1 ember tud egyedül, otthon nyelvet megtanulni. Abból a 1-10-ből pedig a fele csak írni-olvasni tud majd, beszélni nem.


Ha neked sikerült akkor te a szerencsés 5%-ba tartozol.


Persze megpróbálni mindenkinek meg lehet, sőt meg is kéne, ha már ráérnek, úgyis siralmas a magyarok nyelvtudása, de azért jobb, ha tudod, hogy az nem reális elvárás, hogy valaki otthon, egyedül középfokra megtanuljon egy nyelvet.

2013. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!