Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti miért nem...

Munkanélküliek, ti miért nem tanultok otthon nyelvet, ha úgyis ráértek?

Figyelt kérdés

Sok munkanélküli ismerősöm van, akik csak érettségivel, gyenge diplomával vagy szakmával(pl. kommunikáció, óvónő) rendelkeznek, és már 1,5-2 éve otthon ülnek.


Már több alkalommal mondtam nekik, hogy a helyükben leülnék szépen otthon magamnak nyelvet tanulni, az internet tele van nyelvkönyvekkel, hanganyaggal, segédanyaggal, még tanár nélkül is meg lehet tanulni egy jó középfokon, ha tényleg napi 1-2 órát rászán az ember.


De mindig jönnek a kifogások, hogy neeem... áh... nincs kedvük... nincs idejük..... nem menne nekik... nincs nyelvérzékük.... nem lehet otthon.....


Miért nem próbáljátok meg? Tudom, hogy hosszú és időigényes dolog, és nehéz is, de én például otthon felfejlesztettem magam perfekt angolra (persze, ezt iskolában is tanultam), aztán teljesen egyedül egy erős középfokú németre - és vioálá, ennek köszönhetően találtam új munkahelyet. Pedig csak érettségim van, most küzdök a diplomáért és emellett belekezdtem az oroszba, hogy legyen még egy nyelvem.


Otthon vagytok, ráértek és valami értelmeset akartok csinálni? Miért nem próbáljátok meg?


2013. nov. 6. 08:02
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Meg azok akik hencegnek, hogy maguk tanulták meg az idegennyelvet. Csinálnátok ezt végig diszlexiával. Ha tudjátok mit jelent. Éveimbe tellett, mire egy alapot összehoztam az is a 60-70%-ot üti csak. Iszonyat nehéz úgy tanulni idegen nyelvet, hogy semmi érzéked nincs, nehezen megy a kiejtés, simán kevered a betűket, és cseréled a betűk sorrendjét és még a magyar nyelvvel, a ragokkal egyebekkel is gondban vagy! 33 éves vagyok, a diszlexia ellen semmit nem tudok tenni, annak idején is rengeteget nyelvtanoztam, külön önfejlesztő tankönyvem is volt, sokat fejlődtem, de iszonyat lassan. Az angol egy rémálom számomra, mert a nyelvtani szerkezet számomra agyilag felfoghatatlan. Azt is úgy tudom naggyából, hogy pl. mondatokat magoltam be, de még így sem megy sokszor, a fordítás főleg nehéz a fordított szerkezet miatt. Aki nem tudja mi az a diszlexia az könnyen beszél, hogy ez is csak kifogás, ha nem volt soha tanulási problémád, akkor adj hálát az Istennek! De nem azt mondom, hogy nem lehet így is megtanulni egy nyelvet, csak hihetelen kínlódás az egész és nem tudom, hogy ezzel el érek e valamit. Mert hiába is fordítok le írott szöveget, ha a beszédet már nem értem.
2014. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!