Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti miért nem...

Munkanélküliek, ti miért nem tanultok otthon nyelvet, ha úgyis ráértek?

Figyelt kérdés

Sok munkanélküli ismerősöm van, akik csak érettségivel, gyenge diplomával vagy szakmával(pl. kommunikáció, óvónő) rendelkeznek, és már 1,5-2 éve otthon ülnek.


Már több alkalommal mondtam nekik, hogy a helyükben leülnék szépen otthon magamnak nyelvet tanulni, az internet tele van nyelvkönyvekkel, hanganyaggal, segédanyaggal, még tanár nélkül is meg lehet tanulni egy jó középfokon, ha tényleg napi 1-2 órát rászán az ember.


De mindig jönnek a kifogások, hogy neeem... áh... nincs kedvük... nincs idejük..... nem menne nekik... nincs nyelvérzékük.... nem lehet otthon.....


Miért nem próbáljátok meg? Tudom, hogy hosszú és időigényes dolog, és nehéz is, de én például otthon felfejlesztettem magam perfekt angolra (persze, ezt iskolában is tanultam), aztán teljesen egyedül egy erős középfokú németre - és vioálá, ennek köszönhetően találtam új munkahelyet. Pedig csak érettségim van, most küzdök a diplomáért és emellett belekezdtem az oroszba, hogy legyen még egy nyelvem.


Otthon vagytok, ráértek és valami értelmeset akartok csinálni? Miért nem próbáljátok meg?


2013. nov. 6. 08:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%

Majd megkapod, hogy menj külföldre.


Engem is jól lepontoztak, pedig csak megköszöntem a segítséget.

2013. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
41%

Kifogás 12.0

Mert ilyenek,lusták bármire.

Egyetem alatt is mi megy,csak a parti fekvehányóba,semmi hajtás,talán elmenni DOLGOZNI ez már luxus.

Én hiába jártatom a számat,én megtettem angolul perfekten megtanultam suli alatt,dolgoztam mellette és egyetemre is járok,lehet csúsztam,és???

Minden héten új munka ajánlatot kapok nem győzöm lemondani őket,tudok válogatni,ehhez az kellett,hogy egyetem alatt szépen dolgoztam mindig is és dolgozok most is,így már 4 éves gyakorlatom van mellette perfekt angolom,ennyi az egész.

Csak ehhez agy is kellene ebbe belelátni,hogy suli alatt elmegyünk dolgozni ha esik ha fúj a munkaadókat nem érdekli,ohgy nem értél rá,van tapasztalatod vagy nincs?

Ha nincs akkor csá ennyi volt.

Plusz mellette az angol az ALAP,tehát angolul tudni már olyan mint a levegő vétel ALAP dolog,semmi extra előny hanem elvárás.

Romániában interjúkon kérdezik milyen nyelven beszélsz,ha azt mondod német akkor ez úgy van értelmezve,hogy angol és német,tehát angolt nem mondják mert körbe röhögik őket.

De könnyebb kifogásokat gyártani mint képezni magadat és suli alatt melózni,itt az eredménye,döntsétek el melyik a jobb csúszva végezni a sulit és mellette már senior szintre jutni vagy csak elvégzed a sulit 0 gyakorlattal.


És igen egy óvónőnek hatalmas előny ha beszél idegen nyelveket mert elmehet a Walldorfba tanítani,ahol napi díj 20-30 ezer is lehet.

2014. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon hitelesnek hangzik a Waldorfos infó, miután még le se tudod írni..

meg persze teljes mértékben hihető a havi 660 ezres fizu óvónőként :]

2014. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%

Ötletnek nem rossz, csak éppen nem érek rá munkanélküliként.

45 éves vagyok, kiskorú gyerekeim vannak. Délelőtt állandóan utazom egyik munkaadótól a másikig. Magyarul: kilincselek. Délután a család tikkaszt estig. Késő este kerülök ágyba, vacsorázni sincs erőm, nemhogy nyelvet tanulni.

Nem tehetem meg, hogy évet töltsek itthon nyelvtanulással, mert addig melyik száraz kenyérhajat rágjam "csontig"? :)

2014. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
52%

kifogás megint,mondom én ,,a sikerre törő ember megoldásokat keres".

Nem kell ülnöd hanem elmondom a receptet.

Böngésző->Beírod ncore-t->klikk->belépsz->Letöltös kreatív angol,relaxa villámangol és TÁDÁM hallgatod ennyi,este meg elolvasod hozzá a könyvet nem igaz,hogy késő este is gyerekekkel foglalkozol mondjuk éjfél után vagy éjjeli 1kor is,akkor tessék akkor csak átolvasni.De erre is lesz kifogás,én van,hogy este 2kor tanulok,úgyhogy reggel 10kor vagy előbb jövök dolgozni.

2014. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
57%

"relaxa villámangol"



Biztos értékes tudást ad át az ilyen villám tananyag.


(Van még itt olyan ember, aki igazi nyelvkönyvből, szótárral, amolyan poroszos módon tanulta az adott nyelvet vagy már mindenki a beszuggerálós, párna alá nyelvkönyvet tévős módszerekkel tanul nyelvet?)

2014. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
47%

Ez a ,,buta ember elsőre alkot véleményt".

Próbáltad már?Hallgattad már?

Próbáld ki,én azon tanultam meg angolul kommunikálni,ne tévesszen meg a villámangol kifejezés.

Szerintem pedig jó,de látjátok megint csak a kifogás keresés,próbáld ki hallgasd ennyi.

Amúgy a poroszos oktatás egy rakás kalap kaka,nézd meg hány ember beszél itthon angolul normálisan elmondom nagyon kevés,én látom amikor hozzánk jönnek felvételire az angolnál elvéreznek.

2014. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
64%

"Amúgy a poroszos oktatás egy rakás kalap kaka,nézd meg hány ember beszél itthon angolul normálisan elmondom nagyon kevés,én látom amikor hozzánk jönnek felvételire az angolnál elvéreznek."


Én így tanultam meg angolul. Valamiért mindig furcsán néztem az instant nyelvtudást kínáló instant nyelvtanulási lehetőségekre/ módokra, hókuszpókuszokra (tipikusan azokra, amik felsőfokú nyelvvizsga szintet ígérnek napi 3 óra "villámnyelvtananyag" meghallgatásával 1 hónap alatt - és ezeket olyan emberekkel reklámozzák, akiknek már megvan a 6. nyelvvizsgájuk de főállásban a nóta tévében szokottak énekelni).

2014. ápr. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
75%

Nekem üzleti nyelvvizsgával kellett szembesülnöm azzal, hogy az amerikai főnököm teljesen más angolt beszélt (és a cégnél is), mint amiből levizsgáztam (szókészlet, kifejezezések). Aki nyelvet tanul, annak azt tudom ajánlani, hogy keresse az élő nyelv tanulásának / gyakorlásának a lehetőségeit az Interneten (youtube, netes tv, netes újságok... stb.)

+

egy nyelv magabiztos használatához magabiztosság kell. Örülök, hogy a kérdezőnek nem csorbult az önbecsülése még élete során, de egy 1,5 - 2 éve sikertelen ember már azt sem tudja (akár a napi gyakorlás ellenére sem), amit az előtt kisujjból kirázott. Ez a munkanélküliség pszichológiája.

2014. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
53%

Én teljes mértékben egyetértek veled.

És 38 éves vagyok, 2 gyerekkel, tehát nem az anyám tart el, és nem unatkozom otthon.

2 nyelvet beszélek: angol-spanyol. Sajnos GYES után páros lábbal rúgtak ki, és egy vidéki kisvárosban 2 kicsi gyerekkel 37 évesen szinte lehetetlen volt elhelyezkedni. A spanyolt itt nem nagyon keresik, angolul meg már szinte mindenki beszél, akinek van diplomája.

Így nekiálltam németül tanulni. És higgyétek el, hogy kifejezetten élveztem is, mert úgy éreztem, hogy legalább valami értelmessel foglalkozom.

Végül igaz, nem lett sok értelme, mert mégiscsak a spanyol miatt kaptam állást. A diplomám, szakmai tapasztalatom semmit sem számított, csupán a nyelvtudás. Multihoz vettek fel ismét, és a kollégáim nagy része csak érettségivel rendelkezik, meg beszélnek 2 nyelvet. Szóval igenis van értelme.

És meg lehet tanulni otthon is egyedül, ez igaz, tele van a net ingyenes nyelvleckékkel, elég ha a youtube-on nézelődtök, egy bizonyos szint felett meg az a legjobb, ha filmeket néztek, az is van a neten sok.

Nekem is van egy barátnőm, akit 1,5 év határozott munkaszerződéssel vettek fel, és megmondták neki, hogy amennyiben megtanul angolul, ajánlanak neki másik állást. Nem tanult meg. Gyereke nincs, egy panelban lakik, a párja szinte soha nincs otthon, tehát bőven ráérne. Ehelyett folyamatosan szid mindenkit, mert milyen igazságtalan ez az élet, hogy neki nem ajánlanak állást, de bezzeg a 23 éves pályakezdőnek igen, pedig neki mennyi munkatapasztalata van. Na, igen, de ha felhívja az amerikai főnök, képtelen vele kommunikálni!

Ezt kéne tudomásul venni, a magyar kisvállalkozások nagyon haloványan mennek Magyarországon, a munkaadók többsége külföldi, akkor pedig kellenek a nyelvek.

Az óvónő egyébként nem jó példa valóban, nekik nem kell a nyelvtudás, viszont elég nehezen tudom elképzelni, hogy ne tudjanak elhelyezkedni, nálunk lasszóval fogdossák őket.

2014. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!