Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek, ti miért nem...

Munkanélküliek, ti miért nem tanultok otthon nyelvet, ha úgyis ráértek?

Figyelt kérdés

Sok munkanélküli ismerősöm van, akik csak érettségivel, gyenge diplomával vagy szakmával(pl. kommunikáció, óvónő) rendelkeznek, és már 1,5-2 éve otthon ülnek.


Már több alkalommal mondtam nekik, hogy a helyükben leülnék szépen otthon magamnak nyelvet tanulni, az internet tele van nyelvkönyvekkel, hanganyaggal, segédanyaggal, még tanár nélkül is meg lehet tanulni egy jó középfokon, ha tényleg napi 1-2 órát rászán az ember.


De mindig jönnek a kifogások, hogy neeem... áh... nincs kedvük... nincs idejük..... nem menne nekik... nincs nyelvérzékük.... nem lehet otthon.....


Miért nem próbáljátok meg? Tudom, hogy hosszú és időigényes dolog, és nehéz is, de én például otthon felfejlesztettem magam perfekt angolra (persze, ezt iskolában is tanultam), aztán teljesen egyedül egy erős középfokú németre - és vioálá, ennek köszönhetően találtam új munkahelyet. Pedig csak érettségim van, most küzdök a diplomáért és emellett belekezdtem az oroszba, hogy legyen még egy nyelvem.


Otthon vagytok, ráértek és valami értelmeset akartok csinálni? Miért nem próbáljátok meg?


2013. nov. 6. 08:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%
Jelenleg itthon vagyok, valóban siralmas a nyelvtudásom, 10 éve nem volt angol könyv a kezemben, de nem is volt rá szükség az eddigi munkahelyeimen, hogy beszéljek a magyaron kívül más nyelvet. Most nézegetve az álláshirdetéseket, látva sok helyre teljesen felesleges, de kérik az alapfokú angolt. Beinvesztáltam egy új könyvbe, próbálkozom, így egyedül, mert nyeltanárhoz vagy tanfolyamra nincs pénzem, de sokszor bajban vagyok, hogy is kellene kiejteni bizonyos szavakat. Ha valaki tud egy programot vagy oldalt, ami kimondja a szavakat, azt megköszönném.
2013. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Beírod a szót amit szeretnél kimondatni és jobb középen kis hangszóró ikon. Nem tökéletes sokszor a kiejtés, de bőven jó.

2013. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
57%

De ha beírod Google-ba, hogy "English pronunciation translator", kidob egy csomó hasonló oldalt.


Pl. [link]

2013. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, Kérdező, hogy ebben az országban mindenki a kifogásokat keresi, nem a megoldást.
2013. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%
Köszönöm mindkettőtöknek.
2013. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
50%
Egy nyelv megtanulásához időt és energiát kell befektetni, amihez nincs mindenkinek kedve. Én áldom az eget, hogy így van, mert ennek köszönhetően volt és van mindig nagyon jó munkám pusztán a nyelvtudásaimnak köszönhetően. Ha minden munkanélküli a szabadidejét nyelvtanulásra fordítaná, már rég degradálódott volna a nyelvtudás értéke, ugyanúgy nem érne szinte semmit a munkaerőpiacon, mint az érettségi vagy a büfészakos diplomák.
2013. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
71%

"nincs nyelvérzékük"---ez nem kifogás! Ez olyan mintha azt mondanád, miért nem festesz úgy mint Pablo Picasso, hiszen csak napi 1 órát kéne rááldoznod, munkanélküli vagy, ráérsz csináld!


Van ismerősöm, akinek mondták szerezzen francia középfokút fél éven belül, vagy repül a P-ba...

Angol, német, latin (csak közép), orosz, kínai felsőfokú mellé. Megnézte mikor vannak vizsgák, feljelentkezett a legkorábbira 3 hét múlva meg is lett neki nulláról. Neki van nyelvérzéke, sokaknak viszont nincs!


Neked sem lett volna 1 diákod sem, ha ez mindenkinek hasonlóképpen menne, P.P. festményeit sem venné senki, ha bárki tudna festeni olyan szinten, persze biztos neked van igazad. Hajrá bizonyítsál kiscica!



Kipróbálhatnád egyszer 4-5 napig nem eszel, majd nekiállsz egy új nyelvnek, festeni, énekelni vagy programozni tanulsz. Szeretném, ha megosztanád velünk a tapasztalataidat. (Lehet nem írnál ki több bugyuta kérdést)

2013. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
Valaki jól lepontozta azokat, akik linkeltek olyan oldalt, ami hangosan kiejti a beírt angol szavakat. Érdekes...
2013. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
72%
Persze, gondolj csak bele mennyi korrepetálásból élő elöl veszi el a betevő falatot pl. a kedves kérdező
2013. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
63%

Én tanultam nyelveket, nyelvvizsgát is tettem, mégsem kaptam munkát. Egyéb életbölcsesség, iránymutatás?


Ja, bocsánat biztos csak kifogásokat keresek...

2013. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!