Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ciki egy kocsmában...

Szerintetek ciki egy kocsmában dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kultúrált, középkategóriás presszóban dolgozom, ahová normális emberek járnak, persze betéved egy-két alkoholista, de a törzsvendégek mind nagyon rendes emberek. Balhé ritkán van, tiszta és karbantartott minden. Lottózó is van bent, azt is én kezelem.

Vannak akik kiakadtak azon, hogy ilyen helyen dolgozom, sőt néhány idősebb vendég is megkérdezte, hogy az én eszemmel miért nem megyek valami normális helyre.

Szerintetek ciki? Én nem érzem annak, sőt élvezem, szeretem csinálni, de néha úgy érzem, elszalasztok egy csomó lehetőséget, és elpazarlom a fiatalságomat.

Egyértelmű hogy nem innen akarok nyugdíjba menni, de amíg nem sikerül összegyűjtenem egy rendes tanfolyamra való pénzt, sőt nincs is konkrét elképzelésem arról hogy mit tanuljak, addig itt maradok. Egész jó a fizum és a főnök is kedves. Nem látom értelmét csak azért máshova menni, merthogy "ez egy kocsma".

Csak néha elkeserít, hogy azért ennél többre is vihetném, és sokan haragszanak rám, főleg a családom.



2013. nov. 8. 14:04
1 2
 1/15 anonim válasza:
79%
semmilyen munka nem ciki ,ha becsülettel végzik !!
2013. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Komolyan ezen problémáznak?


Legközelebb mondd meg az ilyeneknek, hogy rakják össze a kis kacsójukat és rebegjenek hálaimát, hogy a mai időkben egyáltalán van állásod, pláne egész jó fizuval az meg már csak hab a tortán, hogy a főnököd rendes!!! És még szereted is csinálni! Hát ezzel 10000 emberből 1 ha dicsekedhet.

Nem lehet mindenki sikerember meg vezető. Meg kell élni, kifizetni a számlákat. Olyan könnyű mondogatni, hogy csinálj mást! Na persze!


Én régóta munkanélküli vagyok ne tudd meg milyen érzés reggelente végighallgatni a szomszédok zörejeit, az ajtócsukódást, a lépteket, hogy mennek dolgozni.

Régen én is közéjük tartoztam és most itthon vagyok mert egy átlagszakmával rendelkező, negyvenes nőnek semmi értéke a munkaerő piacon.


Arról már nem is beszélek, hogy 20 év alatt nem egy munkahelyen, százezer főnök közül max. 1-2 volt, akit embernek lehetett volna nevezni. A többi csak az idegeinken meg a lelkivilágunkon táncolt.


Úgyhogy ezt mondd csak el mindenkinek, aki csesztet.

Elhiszem, hogy többre vagy képes, és én is azt mondom, aki tud az tanuljon annyit, amennyi a csövön kifér, törekedjen jobbra.

Kérdés, hogy az új helyedet is szeretni fogod-e és találsz-e ilyen normális főnököt, kollégákat.


És, ahogy itt írták a munka ha tisztességes, és becsülettel végzik abba nem lehet belekötni.


Itt nem veled, vagy a munkáddal van baj, hanem a beszólogatók agyával.

2013. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Dolgozni soha semmit nem ciki.
2013. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Legyünk őszinték és hagyjuk már ezt a "minden ember és minden munka egyenlő" önámítást. Egy pultoscsaj igenis alsóbbrendű, mondjuk egy banki ügyintézőhöz, vagy matektanárhoz képest. El nem hiszem, hogy ezt magadtól nem érzed.
2013. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Képzeld, előtte pénzügyi tanácsadó voltam egy menő helyen menő emberek között, de feleannyit sem kerestem mint itt, és duplaannyi megaláztatást kellett elviselnem az ügyfelektől. Úgyhogy abbahagytam.

Én is úgy gondolom hogy egy matektanár stb felsőbb rendű, nade csak azért féregnek tartani valakit mert pultosként dolgozik? Ìgy hozta az élet, hogy dolgoznom kell és még nincs lehetőségem tanulni, de amimt lesz, csinálom! Nem rekedek meg ezen a szinten!

2013. nov. 8. 15:03
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként meg úgy gondolom hogy az aki rendszeresen jár kocsmába a barátaival, vagy akár egyedül, ha csak egy sört vagy egy kávét megiszik, annak már nincs oka lenézni engem hisz gyakorlatilag ha kultúrált körülmények közt akar inni, akkor rám van utalva. Nem?

Mellesleg eddig ahány ember paraszt volt velem, az vagy alkoholista volt, vagy a sörszállító pasi, akinek nem különb a munkája az enyémnél.

2013. nov. 8. 15:12
 7/15 anonim ***** válasza:
A 4eske is ebbe a 2 kategóriába tartózhat :)
2013. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Épp ez az, kislány, hogy SENKI nincs rád utalva. Téged bárki tud helyettesíteni, én is, de mégy egy 16 éves kamasz is, egy ötvenes asszony, bárki. Példámnál maradva egy matektanárt már nem tud akárki helyettesíteni, ezért az ő munkája sokkal értékesebb, míg egy kávét megcsinálni, vagy egy sört kitölteni bárki tud. De ne nekem bizonygasd, hogy te milyen ember vagy, mert engem pont nem érdekelsz. A szüleidnek magyarázd meg, hogy miért nem vitted semmire, miért okoztál nekik csalódást, miért az a legnagyobb sikerélményed, ha valakinek negatív pontozást adsz a Gyakorin. Szánalmas.
2013. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól van kedves #8-as leszállhatsz a magas lóról..


Előny, hogy sok ember megfordul a helyen, kaphatsz füleseket jobb melóra, kapcsolatokat építhetsz, nem unatkozol stb.

Minél több embert ismersz annál jobban kitárulnak a lehetőségeid. A lényeg, hogy folyamatosan mozgásban legyél.

Haverom pl. mindig stoppol, pár éve felvette egy vezérigazgató, aztán beszervezte egy igen jó helyre. Nyitottnak kell lenni, ez a lényeg.

2013. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, amiért rossz érzésem van. Hogy még egy vadidegen is leugat, aki semmit sem tud rólam, és idézem, még csak nem is érdekli. Akkor meg...?

Egyébként rengeteg diák dolgozik kocsmában, gyorsétterembe, segédmunkásként, hogy legyen pénze, amíg suliba jár. Én épp most nem járok suliba, de csak azért nem, mert még nem tudom, mit lenne érdemes, mihez van akkora tehetségem, hogy tanuljam is. Addig meg legalább nem élősködöm a szüleimen, ahogy mások teszik. Majd ha kitanultam egy szakmát, akkor otthagyom a kocsmát, addig viszont nagyon jó és kifizetődő munkahelynek tartom.

Nem sokkal cikibb szerintem, mint 8 általánossal egy gyárban gürizni, vagy otthon dögleni, és várni a csodát.

2013. nov. 12. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!