Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudom! Ismétlem, TUDOM, hogy...

Tudom! Ismétlem, TUDOM, hogy mennyire ciki de hogy kell palacsinta tésztát csinálni? Csak sima sajtos snkás palacsintát akarok! Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 18:34
 1/4 TwiceAsNice válasza:

Neked sós palacsintára van szükséged: tojás, tej, szóda, liszt, só, pici olaj (így nem kell állandóan a serpenyőt öntöznöd)

Kb. 2 tojás, 3dl folyadék, 25dkg liszt, ízlés szerinti só-keverékéből 7-8 palacsintát fogsz kapni.

2013. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha pedig vékonyabb palacsintákat szeretnél, több tejet/szódát teszel bele. Ha nincs szóda, sima vízzel is jó (de szódával jobb).
2013. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindig csak találomra készítem a tésztát. Mindig sikerül.

Mondjuk veszel 20-30 deka lisztet. Ehhez két tokás sárgáját adok, egy kávéskanál kristálycukrot, és egy csipet sót. annyi tejet öntök hozzá, hogy egy sűrű tésztát kapjak.

Ezután egy kanál étolajat keverek hozzá, és szódavízzel, vagy bubis ásványvízzel addig hígítom, amíg egy folyékony tejföl sűrűségű nem lesz. Ekkor a tojások fehérjét felverem, és belekeverem.

Teflon palacsintasütőbe egy kávéskanál étolajat teszek és felmelegítem , majd egy adag palacsintának megfelelő palacsintatésztát teszek bele. Megsütöm az egyik felét, feldobva megfordítom és a másik felét is megsütve kicsúsztatom egy tálra. A második és a többi sütésénél már nem kell az olaj. Ha egy kiló lisztből sütöm, akkor mindent kétszer annyiból készítem, de a tojás max. 3 darab.

2013. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semleges tesztat csinalj az a lenyeg,ne edesisd el,es akkor barmivel toltheted. En ugy csinalnam,hogy megtoltenem a kesz palacsintakat sonka es sajtszeletekkel,feltekernem,jenaiba vagy tepsibe raknam es leontenem sajtmartassal majd reszelnek ra meg egy kis sajtot es atsutnem. De baratom egyszer azt csinalta,hogy palacsintatesztat mert a serpenyobe, utanna rarakott bacont majd mikor atsult az egyik oldal megfordititta es igy belesult a bacon q palacsintajaba:)
2013. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!