Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hátrány férfiként...

Miért hátrány férfiként elhelyezkedni? Miért inkább a nőket alkalmazzák?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel egy velem egyidős nőnek, ugyanolyan iskolai végzettsége van mit nekem, ugyanannyi munkatapasztalattal rendelkezünk, vagy talán Ő kevesebbel, akkor miért inkább Őt alkalmazzák ?

2013. nov. 16. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
25%

A bármi munkát arra értettem, hogy ha egy nő munkanélküli és tényleg bármi jó neki, akkor elmehet prostinak, álcázott masszőr-prostinak, webcamozhat vagy valakivel kitartatja magát. Férfiként nehéz prostinak menni, vagy valami balekhoz beköltözni.

Én nő vagyok és mérnöki szakra jártam, valóban kevesebb nő tanul reál szakokon, de akad. Viszont akkor ez beleütközik a kérdező álláspontjába - hiszen hogy vehetnek fel több nőt, ha alapból kevesebb nő rendelkezik a megfelelő végzettséggel? Talán ha a kérdező pszichológia diplomával akar elhelyezkedni tényleg igaza lehet.

2013. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
66%
Én inkább leszek hajléktalan és éhen döglők minthogy ilyen munkát elvállaljak,így sokra megyek ilyen "előnnyel".
2013. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
53%

Nem hiszem, hogy igazad van, hacsak nem titkárnőnek, vagy butikba pláza cicának jelentkeztél.

Ha egy állásra van 2 egyforma végzettségű, tapasztalatú személy, de az egyik nő a másik férfi, a férfit fogják felvenni. Még a női főnökök is. Konkrétan engem egy női főnök rúgott ki a munkahelyemről, amikor szülés után vissza akartam menni, mondván, hogy gyerek mellett úgysem leszek képes elvégezni ezt a munkát. Ő csak tudja, neki is volt pici gyereke. Na, köszi, még esélyt sem adott. A következő munkahelyemen elmondom, hogy egy napot sem hiányoztam még a gyermekeim miatt.

De sok helyen a fiatal nőkkel szóba sem állnak, mert biztos elmegy szülni, vagy ha már van gyereke, akkor biztos sokat lesz otthon a gyerekkel.

Szóval ha nem találsz állást biztosan nem azért, mert a nők elhappolják előled az állásokat.

De még mindig nem válaszoltál rá, milyen munkakörről van szó?

2013. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
22%
Az viszont még továbbra sem derült ki, hogy rúdtáncosnak vagy kidobónak jelentkezett-e a kérdező az adott cég(ek)hez. Pedig tényleg fontos.
2013. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 A kérdező kommentje:

12-es!Remélem csak poén!Nőknek ma aranyéletük van ebben a feminista világban..


,,Akik például a Parlamentbe és a nagyvállalatok igazgatótanácsaiba női kvótát követelnek, azok követeljenek a szénbányákba, a kukások közé, a tűzszerészek, ipari alpinisták és az útépítő munkások számára is legalább egy 50%-os női kvótát."


Na ezzel teljes mértékben egyet értek. Érdekes módon az ilyen és ehhez hasonló munkahelyekre -- ahol mondjuk dolgozni is kell -- nem akarják a nőket beprotezsálni.

2013. nov. 16. 22:16
 26/77 anonim ***** válasza:
57%

hát te hülye vagy kérdező... és mégis mi a vicc benne? minden mondata igaz....

gyanús nekem, hogy nagyon nem akarod elmondani milyen pozícióra akarsz/akartál(csak visszautasítottak) jelentkezni ahol nőt választottak....

kezdem megérezni honnan fúj a szél:D

2013. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:

23-as! Na ezaz, miért alkalmazzák a pláza prostikat végzettség és tapasztalat nélkül, olyan ember helyett, akinek mondjuk mindkettő van ?


Teljesen mindegy milyen munkakörről van szó.


Ezt a szülést meg felejtsétek már el. A huszadik ember írja ugyanazt a sablonszöveget a mai nap folyamán. A nők manapság nem nagyon szülnek, és a mai fiatal csajok szerintetek fognak szülni valaha is.. ?

2013. nov. 16. 22:23
 28/77 anonim ***** válasza:
49%
te nem ebbe a világba élsz ember....huszonéves ismerőseim sorra mennek el szülni, tanult diplomás emberek, amit a 12-be írtam azt tapasztalatból írtam, ami sejtésem szerint neked nincs azért sírsz most itt, hogy milyen jó dolguk van a nőknek mert helyetted valami lányt választottak valahova igaz?:D kitaláltam?:D
2013. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:

Egyszerű kérdést nem lehet feltenni, mert egyből az ember magánéletében turkáltok. A kérdés szempontjából ez lényegtelen. De gondolhatjátok, hogy nem női szakmára, meg nem rúdtáncosnak, mint ahogy az egyik idióta írta.


Azt meg hogy a nő végső elkeseredettségében elmegy prostinak, vagy másmilyen erotikus munkát vállal, szintén felejtsétek el. Semmilyen csalódás, vagy munkanélküliség nem kell nekik ehhez.

2013. nov. 16. 22:27
 30/77 anonim ***** válasza:
51%
Milyen helyekre jelentkeztél?
2013. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!