Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hátrány férfiként...

Miért hátrány férfiként elhelyezkedni? Miért inkább a nőket alkalmazzák?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel egy velem egyidős nőnek, ugyanolyan iskolai végzettsége van mit nekem, ugyanannyi munkatapasztalattal rendelkezünk, vagy talán Ő kevesebbel, akkor miért inkább Őt alkalmazzák ?

2013. nov. 16. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
Mondd csak! Az interjúkon is ezt a stílust használod, vagy ott azért megpróbálsz emberként viselkedni olyankor is, amikor rettentő nagy hülyeségnek tűnő kérdéseket tesznek fel?
2013. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
én már nem csodálom hogy nem veszik fel sehova, de hogy a nőkön éje ki a dühét az elég szánalmas
2013. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:

Nem rajtuk élem ki,csak le kéne vennetek végre azt a bizonyos szemfedőt.


Ha nem bírjátok elviselni, hogy selejtek vagytok (tisztelet a kivételnek),mert hülyeségeket írtok,akkor ne engem gyanúsítgassatok, hogy több felhasználóval pontozok.Elég gyerekes,hogy ennyire nem bírjátok elfogadni, hogy nincs igazatok :D Szerencsére van még pár normális ember, aki velem ért egyet :D

2013. nov. 17. 18:03
 64/77 anonim ***** válasza:
40 hozzászólásból 1-et láttam aki egyet értett veled, ő is kb a te agyi szinteden volt, ennyit arról, hogy ki a selejtes. Szóval nem tudom ki az a 8-9 ember aki szétpontoz mindenkit, de tudod mit, ennyi örömöd neked is lehet az életben :)
2013. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
És mi levettük a szemfedőn, saját munkahelyünk példáján mutattuk be, hogy nem a férfiak vannak elnyomva. Te rajtad van szemfedő, hisz nem is látsz bele az egészbe.
2013. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:

"Elég gyerekes,hogy ennyire nem bírjátok elfogadni, hogy nincs igazatok :D"


Ez azért érdekes, mert nem minket nem vettek fel már n+1 helyre. Néhány apróság így az írásaidból következtetve:


"egy velem egyidős nőnek, ugyanolyan iskolai végzettsége van mit nekem, ugyanannyi munkatapasztalattal rendelkezünk, vagy talán Ő kevesebbel, akkor miért inkább Őt alkalmazzák ?"


Előszöris: a papír nem sokat jelent. A tudás többet. Legyen az is közel azonos. Egy munkahely általában egy csapat. Egy csapatban mindig vannak érvek és ellenérvek. Kell tudni együttműködni és elfogadni más véleményét akkor is, ha teljesen ellentétes a tiéddel. Képesnek kell lenni elfogadni a másik érvelését, vagy értelmes ellenérveket kell hozni ellene, amíg el nem dől, hogy kinek van igaza. Az "ez hazugság", és az "ez hülyeség" nem ellenérvek. A csapatjátékost kilőhetjük, pedig fontos tulajdonság.

Érett kommunikáció. Az írásaid tele vannak :D-kel. Tinilányok írnak ilyen ipari mennyiségű szmájlit.

Elfogadás, tolerancia. Az itteni írásaid alapján meglehetősen lealacsonyító módon írsz a nőkről. Komoly cégnél ez szintén nem pálya.


És még nem volt szó megjelenésről, magabiztosságról, testbeszédről és egy csomó apróságról, amik döntenek egy állásnál.


Sőt, még mindig nem tudjuk, hogy milyen munkakörről lenne szó, ahová annyira a nőket keresik. Mert azt ugye gondolhatom, hogy nem egy eset alapján általánosítasz?

2013. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kicsit magadba kéne szállni, és elgondolkodni azon, hogy vajon miért voltak sikertelenek az eddigi állásinterjúid. Sok ostobának tűnő kérdéseket tesznek fel a HR-esek, amelyeknek látszólag semmi közük a betöltendő munkakörhöz, de a hozzád hasonló indulatos, intoleráns, agresszív viselkedést remekül ki tudják szűrni.

Aztán lehet gyártani az elméleteket, hogy azért nem vettek fel, mert akit felvettek miniszoknyában és kivágott blúzban volt. Lehet, de ő legalább tudott viselkedni.

2013. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért olyan nagy titok milyen munkákat kerestél, ebből kb. az jön le, hogy csak provokáció a kérdés. Miniszter akartál lenni, vagy mi? Ha megmondanád, sokkal értelmesebb vita folyhatott volna oldalakon át.


Azt hiszem, a kérdező vagy kamu vagy hatalmas egoista kihaénnem ember, a kérdésnél még elmegy egy okokat kereső munkanélkülinek, de ha ezeket, amiket hozzászólásban írt valaki komolyan gondolja, akkor akár nő akár férfi, nem fogják felvenni sehová. Ha itt idegeneket szerencsétlen selejtez, szemtől szemben milyen lehet? Egy HR-esnek meg az lenne a dolga, hogy a kamujófejség mögött látja, hogy az alany közben arra gondol, hogy milyen baromságokat kérdez ez a buta tapasztalatlan nő akit biztos a neme miatt vettek fel.

2013. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:

Javasolnám, hogy végezz el egy kis kutatómunkát:


Alakítsd át az önéletrajzod úgy, hogy nőként legyél feltüntetve - iskola, tapasztalat, mindegy ugyanaz legyen mint a tiéd, csak a nevet írd át.

Kép nem muszáj, az torzíthatja az eredményt.


Minden egyes állásra amire jelentkezel, küldd be a saját és a kamunői önéletrajzod is, utána várd, hogy valamelyikre harapnak-e.

2013. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 A kérdező kommentje:

,,Egy csapatban mindig vannak érvek és ellenérvek. Kell tudni együttműködni és elfogadni más véleményét akkor is, ha teljesen ellentétes a tiéddel. Képesnek kell lenni elfogadni a másik érvelését...Elfogadás, tolerancia"


Folyton ezt csinálom :(


,,Érett kommunikáció. Az írásaid tele vannak :D-kel. Tinilányok írnak ilyen ipari mennyiségű szmájlit."


Éretten kommunikálok.Nem írtam sok szmájlit.Tinilányokhoz meg nevetséges hasonlítgatnod,mert ők sokkal többet raknak,de leginkább xd-nek.


,,Az itteni írásaid alapján meglehetősen lealacsonyító módon írsz a nőkről. Komoly cégnél ez szintén nem pálya. "


És?Miért nem az?Tehát mégiscsak nő nemű a legtöbb cégvezető ?

2013. nov. 18. 01:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!