Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hátrány férfiként...

Miért hátrány férfiként elhelyezkedni? Miért inkább a nőket alkalmazzák?

Ha tegyük fel egy velem egyidős nőnek, ugyanolyan iskolai végzettsége van mit nekem, ugyanannyi munkatapasztalattal rendelkezünk, vagy talán Ő kevesebbel, akkor miért inkább Őt alkalmazzák ?

2013. nov. 16. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kérdéshez nagyon is tartozik, hogy te hol tapasztaltad ezt a női dominanciát, mert mint láthatod elég sok ember pont az ellenkezőjét látja, de akkor ne írd le a pozíciót amire pályáztál, ha annyira intim ez neked.
2013. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 A kérdező kommentje:

Eltaláltad!Anyukádat választották :(

Mondtam hogy nem kell barkóbázni, sem a magánéletemben turkálni. Ezt a kérdést inkább általánosságban vettem fel, mert ez a valóság, és erre kerestem választ. Azzal is tisztában vagyok, hogy a nőket speciális bánásmódban részesítik a munkahelyeken (legalábbis a legtöbbet). H a nem tudsz értelmeset írni, akkor meg húzz a pi.csába, nem kötelező válaszolni.

2013. nov. 16. 22:32
 33/77 A kérdező kommentje:
* tettem fel
2013. nov. 16. 22:33
 34/77 anonim ***** válasza:
60%
Pedig ez nem a valóság, te nem a valóságban élsz, még egy munkahelyed se volt és itt irigykedsz a nőkre, hogy milyen jó nekik. Szánalmas
2013. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
49%
Több munkahelyemen januárba megjött a szokásos leépítés a nőket küldték el először, munkába minket halmoztak el a legjobban, nagy volt a nyomás, a munkahelyi stressz, (könyvelés, számvitel) a szamárlétrán egyszer nem láttam még nőt egyről a kettőre jutni csak férfit, miről beszélsz? De tudod mit éld ki a dühödet, amiért a lányt vették fel helyetted.:)
2013. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
44%

"Teljesen mindegy milyen munkakörről van szó. "

Egyáltalán nem mindegy. Bizonyos munkákra SOKKAL megfelelőbbek a nők, mint a férfiak. Például monoton ülő-szerelő munka, apró alkatrészekkel. Erre egyszerűen jobban rááll a kezük, mint egy férfi keze. Vagy ahol nagyfokú precizitás szükséges. Egyszerűen sokkal jobban tudnak figyelni az apró részletekre. Ügyintézésre szintén jobbak, nagyobb a türelmük, sokkal nehezebb kiakasztani őket.

Viszont ha valaminek a működését meg kell érteni és az alapján kell csinálni valamit, ott már inkább a férfiak. Ahol logikus gondolkodás kell, ott szintén a férfiak vannak előnyben. Nehéz, nagy felelősségű döntéseket is a férfiak hoznak meg könnyebben.

De: természetesen kivételek ezekben is lehetnek, mint mindenhol. Csak a cégek nem szeretnek kísérletezni. Így ha túlnyomórészt nők által betöltött munkakörről van szó, akkor kicsi az esélye, hogy férfiként elhelyzkedj benne. Nem lehetetlen, de nehéz a dolgod.

2013. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 A kérdező kommentje:

,,nagyobb a türelmük, sokkal nehezebb kiakasztani őket"

Ez úgy hazugság ahogy van.

Ez a monotonitástűrés szöveg is már halál unalmas. Én is bírom a monoton melókat, mégsem vagyok nő, meg szerintem sok más férfi sem.

2013. nov. 17. 16:42
 38/77 A kérdező kommentje:
34-es! Te nem élsz a valóságban. Honnan tudod, hogy egy munkahelyem sem volt? Szerintem neked nem volt, attól hogy a sarkon álltál, attól még nem voltál munkás ember. Látod, Te nem élsz a valóságban. Irigykedsz a tisztességes emberekre, mert ők emberek :D :D
2013. nov. 17. 16:45
 39/77 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező értelmetlen amit írsz. Persze tudjuk mindenki hülye csak te vagy tökélestes ezen a bolygón.
2013. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
30%
kérdező szerintem most hagyd abba, nagyon lejárattad már így is magad, a másik, hogy ha mindenki ugyanazt mondja, miért mindenki 30-40 %-os? Tényleg ennyire nincs életed?
2013. nov. 17. 16:48