Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek? (elutasítás...

Mi a véleményetek? (elutasítás álláskeresés folyamán)

Figyelt kérdés

Végzettségileg, szakmailag, idegennyelvileg minden szép és jó, viszont véleményük szerint nem érezném jól magukat köztük és ezért utasítottak el.

Ahonnan elbocsátotattak, ott a nagy HR-sek azt állították, hogy nem érzem jól magukat köztük (viszont nagyon jól kijöttem a többiekkel). Véleményetek?



2013. nov. 22. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj meg amiért ezt irom de vagy nem voltál nekik szimpatikus vagy ennél jobb kifogást nem tudtak találni
2013. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Ne foglalkozz ezzel, ilyen hülye kifogásokkal jönnek, ha nem tudnak mást kitalálni.

Én a jelenlegi helyemen határozott szerződéssel vagyok, már pályáztam több belsős állást is. Azzal utasítottak el, hogy én túlképzett vagyok oda, és nem felelne meg nekem az az állás. Na, nyilván, ha nem felelne meg, nem pályáznék, ugye? Aztán megtudtam, hogy az egyik főnök unokaöccse kapta meg a munkát. No comment.

2013. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

lehet nem találtak elég humorosnak, vagy elég szépnek, vagy kövér vagy, vagy túl sovány. Vagy szőke a hajad vagy barna, vagy túl unottnak tűntél, vagy épp túl lelkesnek. De lehet, hogy csak a vezér unokahúga pasijának a szomszédnénijének a bal oldali szomszédja nyomta be magát. Örülj, hogy egyáltalán visszajeleztek. Az már mindegy, hogy kamu.

Én a múltkor a 4. kör után estem ki, minden egyes kör után ódákat zengett a recruiter, hogy milyen visszajelzéseket kapott tőlem. Aztán az utolsó körre ketten maradtunk és sajnos nem én nyertem. De valószínűleg azért, mert túl magas a BMI-m...

2013. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
*milyen visszajelzéseket kapott RÓLAM és nem tőlem.
2013. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

"véleményük szerint nem érezném jól magukat köztük"

Hát,mert ők ezt jobban tudják. Azt sem tudom, sírjak vagy nevessek, olyan hülyék ezek a HResek.

2013. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Ja, nekem az volt a legújabb visszajelzés, hogy nagyon-nagyon jó az önéletrajzom, nagyon tetszik. De sajnos már betelt az összes állásinterjú hely. Ez milyen válasz már, szerinted?
2013. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Ezer ilyen lesz még, ez így megy sajnos.
2013. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Tedd fel azt a kérdést, hogy milyen megjelenésbeli különbség volt köztükés közted ?


Lehet ők trendi cuccokba jártak és változatosan cserélték, te viszont ódivató alacsonyárkategoriájú holmikba. Esetleg épolatlan voltál vagy nem mosakodtál, nem használtál izzadásgátlót vagy nem volt kellemes a megjelenésed. Ma a jó fellépés a legfontosabb és az, hogy szórakoztató legyél, a többi mind másodlagos. Ma a team csapatjátékosnak kell lenni, ez a lényeg !

2013. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát azért a 8-as választ ne vedd már komolyan! Nyilván nem azért nem vettek fel, mert ápolatlanul jelentél meg az állásinterjún!!!

Gondolom, ha valaki már idegen nyelveket beszél, akkor eljutott odáig, hogy ne ápolatlanul jelenjen meg egy állásinterjún.

Nem ezzel volt a baj, ne foglalkozz vele, csak nem mondhatták azt neked, hogy protekcióssal töltötték be a helyet!

2013. nov. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg olyan, a személyeddel kapcsolatos probléma állt a háttérben, amit nem mondhattak ki nyíltan, mert ekkor elbattyogsz a bíróságra és feljelented őket diszkrimináció miatt.

Nagyon nem egyszerű egy cég HR-esének lenni, mert a törvény megköti a kezüket. Bizonyos kérdéseket fel sem lehet tenni egy interjún. De a munkáltatónak megvannak a maga preferenciái, ami alapján ki akarja választani a munkavállalóit.


Én is jártam úgy egy jelölttel, hogy bár szakmailag megfelelt volna, az egyéniségében láttam olyasmit, ami miatt nem fért volna össze a csapat többi tagjával. Volt olyan is, aki azt mondta, ő inkább egyedül szeret dolgozni. Nekünk meg egy jó csapatjátékosra volt szükségünk. Sajnos nem elég, ha valaki szakmailag megfelel az elvárásoknak, passzolnia is kell a csapatba!

2013. nov. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!