Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek? (elutasítás...

Mi a véleményetek? (elutasítás álláskeresés folyamán)

Figyelt kérdés

Végzettségileg, szakmailag, idegennyelvileg minden szép és jó, viszont véleményük szerint nem érezném jól magukat köztük és ezért utasítottak el.

Ahonnan elbocsátotattak, ott a nagy HR-sek azt állították, hogy nem érzem jól magukat köztük (viszont nagyon jól kijöttem a többiekkel). Véleményetek?



2013. nov. 22. 19:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Korábbi munkahelyeken nem volt problémám a csapattal, szerettem a kollégáim, ami kölcsönös volt. Mindenben tudtuk egymást segíteni.

Lassan úgy érzem, hogy felesleges volt szakmát tanulni, főleg közgázt. Úgy veszem észre, hogy mióta bejött Magyarországra ez a hülye "amerikai gondolkodás" (miszerint az egyéniség fontosabb a végzettségnél, szakmai tapasztalatnál stb.) kevésbé tudnak az emberek elhelyezkedni. Feltéve ha valaki nem perfekt színész/színésznő és tökéletesen megjátsza magát. (már pedig ez az egyén alaposan átvágja magát és nem ismeri fel igazi realitásait)


Másrészről botrány ami a HR felfogását és követelését illeti (tisztelet a kivételnek). Pl. legyen /ne legyen színes fénykép vagy háttér a fénykép mögött (nem tök mindegy?), ne legyen kísérőlevél csak ha kérik stb. Pedig egy jó HR-s, gondolom emberi erőforrás szakon szerzett diplomát, megtanulhatta, hogy kísérőlevelet illik a pályázat mögé csatolni (feltéve ha tanult emberi erőforrást vagy álláskeresési technikákat és nem andragógia szakra járt). A hülye kérdések : mi lenne szívesebben dinoszaurusz vagy páva stb. undorító dolog. Ami Amerikában megvalósul az nem biztos, hogy Magyarországon is menni fog és nem kellene az emberekkel szórakozni/játszani.

2013. nov. 24. 09:51
 12/22 anonim ***** válasza:

Ez a csapatjátékos duma egy nagy sz.ar! Tud-e valaki jó csapatjátékos lenni, ha fogalma sincs a szakmáról? Lehet, hogy nagy mókamester, és mindenki szereti, ha meg dolgozni kell, majd vár a másikra, mert fogalma sincs a dolgokról.

Az meg a másik, hogy sokan simán át tudják verni a HR-est, mert betanulják az állásinterjú kérdéseket. Egy 30 perces állásinterjún nem lehet eldönteni, és a HR-es nem pszichológus, könyörgöm!!!

Szakmai interjúkat kéne csinálni, csak éppen az sokkal nagyobb erőfeszítést jelentene, egyszerűbb a h.ülye HR-es kérdéseket összeállítani.

Pl. az előző helyemen a főnököm mondta a HR-esnek, hogy angol tesztet és számvitel tesztet szeretne íratni a jelöltekkel. Azt mondták neki, hogy az túl drága, inkább legyen elbeszélgetés. Hadd ne mondjam, hogy olyan embereket vettek fel, hogy fél év múlva még mindig gőzük nem volt a dolgokról. De nagyon kedvesek voltak, az igaz!!!

2013. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

és az milyen már, hogy már a hirdetésben referenciát kérnek???? Ki az az ostoba fajankó, aki megadja bármelyik volt kollegájának az elérhetőségét még azelőtt, hogy kiderülne van-e egyáltalán KÖZE a cégnek és az álláskeresőnek egymáshoz???


Vagy amikor a jelentkezéskor, vagy rögtön azután, még a személyes interjú előtt bekérik azoknak a projekteknek a részletes, PÉNZÜGYI adatait, amiken eddig dolgozott az ember??? Tényleg ennyire hülyének néznek mindenkit?? Aki álláskereső az már csak ostoba liba lehet???? Nem hiába vannak már nyugaton is törekvések arra, hogy ennek az egész HR recruit szakmának véget vessenek...

2013. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tényleg vannak ilyen törekvések? De jó lenne.
2013. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem még ez a kedvencem. Helyi hírlap:

Főkönyvelőt keresünk. Önéletrajzokat a bérigény megjelölésével a hirdetőbe várjuk.

Nos, én nem tudok semmit a cégről. Mekkora, mivel foglalkozik, hány főt foglalkoztat? Ellenben én adjam meg minden adatomat, még a bérigényt is. Nagyon nem mindegy, hogy milyen cégnek kell könyvelni. Persze, aki a hírlapban hirdet, az nem lehet valami komoly...

2013. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Egyik budapesti JÓHÍRŰ egyetem pedig azt kérte, hogy a pályázathoz csatoljam azon nyilatkozatot, hogy az Egyetem polgárai is megismerhessék adataimat. Mivel elég sokan járnak arra az Egyetemre (Magyarországon az egyik legnagyobb), úgy gondoltam, mégse jelentkezem, mert miköze van Kiss Pista 1. évfolyamos hallgatónak ahhoz, hogy ki és mi vagyok, hol dolgoztam stb? És a telefonszámomhoz? Hogy valamelyik távoktatásban résztvevő hallgató a cége termékeinek az értékesítési szándéval megkeressen?
2013. nov. 24. 18:14
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Le akarnak csekkolni, hogy az évfolyamod társaival hogy jöttél ki :D


Ez valóban arra utal, hogy enyhén antiszociális, nehezen beilleszkedő van alúlöltözködött vagy :S


Menj egy személyiségfejlesztő, önképző tanfolyamra és öltözködj trendi márkás cuccokba és old spiceot használj. Tuti siker ! )

2013. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

35 % jól jelzi a válaszok hasznosságát. Különösen az Old Spice tetszett, humor harold. Egy nőn jól mutat a legolcsóbb férfi dezodor. Mellesleg gondolom, hogy nem egyénileg neki kérték ezt, hanem ez volt a feltétel. Gondolom valóban adatgyűjtési célokra használták az önéletrajzokat.

Én is voltam úgy (itt), hogy valaki ajánlotta, hogy tuti jó fejvadász cég, azonnal találnak nekem állást, regisztráljak. Regisztráltam. Egyetlen egy ajánlat sem jött. De ki tudja az ezer kéretlen rekláme-mailben tuti benne vannak, amit nap mint nap kapok.

2013. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyi lóvét kiadni érte. 2 méterről már a Full HD-t se tudod a HD-tól megkülönböztetni és nemsokára jön a 8K is :P
2013. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"35 % jól jelzi a válaszok hasznosságát. Különösen az Old Spice tetszett, humor harold


mert ide alkalmatlan munkanélküliek járnak, aki dolgozik nincs ideje & energiája !


Old spice a legdrágább olyan dezodor ami a legtöbb Supermarketben van

2013. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!