Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel tényleg nem...

Érettségivel tényleg nem lehet normális munkát kapni, vagy ez csak a gyerekeket a tanulásra rávevő fortélyos mendemonda?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2013. nov. 23. 16:42
 101/146 anonim ***** válasza:
Kisgyerek nőljél fel mert látom van még mit tanulnod. Még le sem érettségiztél/ ami nemcsak most, de 10 évvel ezelőtt se ért már sokat/ s már most azon gondolkodsz hogy húzzad ki magad a munka alól vagy keressél sz@rházi létedre viszonylag sokat kevés munkával. Majd megtanulod hogy az élet nem gyerekjáték. Diplomás emberek ebben az országban szétgürizik az agyukat s örülnek hogyha egy jó irodai állást meg tudnak pályázni 8 órában 150ezerért ma ez luxus. Rengeteg diplomás okos több nyelvet beszélő ember van ebben az országban akik kénytelenek alul a tudásukhoz nem megfelelő mondjuk alacsonyabb szintű munkát ellátni.Ébresztő azért mert 10en valahány éves vagy/ remélem hogy csak annyi/ felfoghatnád normálisan az életet.18 évesen anno ami jó sok évvel ezelőtt volt tudtam hogy sima érettségivel szarra se viszem max mehetsz a mekibe meg kézilánynak főleg ha még pályakezdő is vagy így már akkor a szüleim beírattak ilyen olyan sulikba, nyelvtanfolyamokra. Javaslom hogy tanulj te is még,mert sima érettségivel nem sok jóra számíthatsz, nem hogy még kényelmes laza melóra. Tiszta vicc. Igen rendszerváltás előtt ez működött, hogy egy egész családfa egy cégnél dolgozott nem volt munkanélküliség, sőt büntették ha valaki kerülte a munkát. Helyette láblógató szanatóriumok működtek ahol a 8 óra irodai munkából 2 órát dolgoztak aktívan. Sajnos nem ebbe a világba születtél bele ahogy én se így bele kell nyugodnod a gondolatba hogy érettségivel mész a sorra a gyárba, vagy szépen tanulsz még tovább. Sajnos ez van ezt kell szeretni!:)álmodj királylány...vagy királyfi
2013. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/146 anonim ***** válasza:
Ja mellesleg külföldön sem épül kolbászból a kerítés, bár sok mindenki egy érettségivel el tudná magát képzelni a GOOGLE-nél, IBM-nél.:)
2013. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/146 A kérdező kommentje:
Akkor ha ilyen szegénység van, akkor miért van az, hogyha lemegyek egy discoba minden második ember 110 ezres IPhonet, vagy Samsung Galaxyt nyomogat, kocsikkal érkeznek, kivannak kondizva meg fehérjékről kreatinról beszélgetnek és arról beszélgetnek hogy láttad-e az akárki nyaralós képeit? Nem arról beszélnek, hogy mi volt a gyárban, vagy hogy diákmunkán milyen embertelen körülmények vannak, hanem csak ott mulatozva nyomogatják csak a telefonjukat.
2013. nov. 28. 13:55
 104/146 anonim ***** válasza:
Nekem is van iphoneom, bár nem az érettségi után kerestem munkát hanem elmentem 3,5 évig fősulira pénzügyet tanulni, sőt még a suli mellett is dolgoztam és az se volt láblógató meló.;) Te se tanulni nem akarsz se dolgozni, mit remélsz? Mellesleg az ilyen diszkós suttyók fele 16-20 éves és még tanul, anyuci pénzeli őket.
2013. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/146 anonim ***** válasza:

nekem is van iphone de megdolgoztam érte, akikről te beszélsz az a kicsi fiatal réteg akiknek olyan családi hátterük van, hogy van miből finanszírozni a kölykeiket és elhiheted nem munkából hozták össze ezeket, hanem azért pénzes családi hátterük van. Vagy a másik réteg a bűnözők.

de megnyugodhatsz nem 8 órai munkával érettségivel rendelkezve teremtették meg. Persze van az a réteg aki 8 órai munkából teremti meg a jólétet de mint mondtam ahhoz tanulni kell, szakmai több éves tapasztalat kell, mint pl a középvezetők felsővezetők de az már megint más téma, keményen meg kell járni a lépcsőket ahhoz hogy valaki sikeres legyen elérjen egy szakmai egzisztenciális szintet, mindenért tenni kell, s nem azokból kiindulni akiknek ott a szülői gazdag háttér, vagy éppen aki bűnözésből él.

2013. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/146 A kérdező kommentje:
Azt hittem aki dolgozik, annak azért akad havonta 20 ezer forint pénze luxusra, amiből összegyűjthet iphonera tv-rendszerre, vagy akármire
2013. nov. 28. 20:19
 107/146 anonim ***** válasza:
Akkor nőj fel.
2013. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/146 anonim ***** válasza:
70-100 ezres fizuból (ami amúgy nem láblógató munka) max ha a szüleidnél élsz. És egy évig gyűjtenél egy iphonera? Mert 200 felett van. Elég nagy proliság nettó 90-el iphoneal feszengeni....:DDD
2013. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/146 anonim ***** válasza:
Egy jó szakmát mindenképp tanulj, karosszérialakatos, ács, asztalos stb. ha jól csinálod szarrá keresed magad vele, bár ahogy nézem te nem nagyon akarsz se dolgozni se tanulni, így ne várj csodát.:D
2013. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/146 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat akinek nincs diplomája csak rendesen kitanult egy szakmát, rengeteg ügyfele van rengeteget dolgozik és 5 milliós kocsit vett több százezret (jó mondjuk ez nem követendő csak mondom) tippmixel el egy hónapban.
2013. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!