Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel tényleg nem...

Érettségivel tényleg nem lehet normális munkát kapni, vagy ez csak a gyerekeket a tanulásra rávevő fortélyos mendemonda?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2013. nov. 23. 16:42
 131/146 anonim ***** válasza:
A GTK teli van csajjal, VBK-n is akad, és nem csak a BME diplomával tudsz boldogulni, nem csak az a "legtutibb diploma"
2013. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/146 A kérdező kommentje:
Azok viszont tanulni járnak oda, akik nem tanulnak annyit a nagytömeg és szegénység vár rájuk, akkor miért nem vadásznak a tutidiplomát tanuló pasikra a BME-n, hogy le se lehet vakarni a rengeteg csajt a suli közeléből, ehelyett ott állítólag szinte csak fiúk vannak.
2013. nov. 30. 19:45
 133/146 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? 10?
2013. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/146 anonim ***** válasza:

"Nem trollkodás, nem ámítás, nekem van gyerekes egyedülálló anyuka ismerősöm. Leköltözött vidékre valamelyik családtagjához és kész."


Ó, biztos nagyon örültek, hogy odacuccolt a kispurdékkal. Na és mit dolgozik? Felmondott a munkahelyén és talált egy szuper állást vidéken? Mert úgy szokott lenni ám, a vidéki rokonok k...rva boldogok, ha becuccolsz hozzájuk a kölkökkel és munkabér nélkül.

Apuka is veri a seggét a földhöz a boldogságtól, hogy 100+ kilométert utazhat majd a láthatás miatt. És akkor hétvégén hol alszik? Vagy ha anyuka viszi a gyerekeket, akkor ő mit csinál két napig valahol? Vagy a mondjuk 5 és 8 éves gyerekeket egyedül rakják fel a vonatra???



" Hogyha vannak gyerekes anyukák, akik válnának, akkor ők is összeköltözhetnének akár, mert egymást valószínűleg nem fogják verni."


Ja, mert a lakástulajdonosok arról híresek, hogy imádják kisgyerekes anyukáknak kiadni a lakásukat. Képzeld, van akik nem adják ki gyerekes pároknak sem, mert félnek, hogy ha nem fizetnek, nem tudják kidobni őket olyan egyszerűen a lakásból. Mint ahogy sokan dohányosoknak vagy akinek háziállata van annak sem adják ki a lakásukat, a gyerekek is sokaknál kizáró tényező. A másik az, hogy én sem szívesen költöznék össze más anyukával, mert nagyon rizikós. Van amelyik tisztaságmániás, van amelyik trehány és a gyerek szaros pelenkáját is két napig tartotta az ágy alá berúgva, van, hogy a gyerekek napirendje más, a nevelési elveik, az egyik lop, a másik nem főz, stb... Nem olyan egyszerű az együttélés, közös fürdőszoba használat, stb. más kisgyerekesekkel. Abban sem vagyok biztos, hogy pár hét után tudja-e fizetni a lakbért, és akkor engem is lehetetlen helyzetbe hoz, ha választanom kell, hogy vagy kikapcsolják az áramot/kábeltévét, stb, vagy kifizetem az ő részét is, ha használni akarom.


"Azt néztem én is egyébként, hogy a kiadó lakások árai, a keresetekhez képest indokolatlanul drágak."


Akkor miért kérdeztél hülyeséget????



"Akkor ezek szerint tényleg csak az él jól, aki vagy a legtutibb diplomával rendelkezik, vagy pedig szakmával és nyelvtudással külföldön?"


Igen. És még szorgalmasnak is kell hozzá lenni.


" Csak azt nem értem, hogy akkor például egy BME-n állítólag kb 2 lány van, miért nem oda jár minden érettségijével dolgozó fiatal csaj pasit keresni?"


Mert nem akarnak mérnökök lenni. Miért mennének oda, hogy szerezzenek egy olyan szakmát, ami marhára nem kell nekik, nincs kedvük hozzá, csak mert ott több a pasi?????


Talán mert nem pasizni akarnak

2013. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/146 anonim ***** válasza:

133: "Te hány éves vagy? 10?"


Szerintem 15 lehet. Max 16. Bár eddig értelmesebbnek gondoltam ezt a korosztályt, de úgy látszik tévedtem.

2013. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/146 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem át kéne iratkoznom valamelyik szakmunkásképzőbe. Melyik a legkönnyebb, legjobban fizető szakmunkás, a szerelők (fűtés,gáztűzhely,villany), a lakatos, meg talán a nehézgép-irányító, nem? A többinél vagy melegben kell sütni-főzni, vagy valami dögunalmas farigcsálás-kalapálás.
2013. dec. 1. 22:03
 137/146 A kérdező kommentje:
Akkor tehát a gyerekes anyukák élete sem fenékig tejfel. Azt hittem, csak keresni kell egy gazdag férjet egy szórakozóhelyen, le kell koptatni a kevésbé tehetős kinézetű próbálkozókat, szülni kell egy gyereket és a jólét egész életre be van biztosítva.
2013. dec. 1. 22:08
 138/146 A kérdező kommentje:
Minek választ egyáltalán bunkó férjet valaki?
2013. dec. 1. 22:10
 139/146 A kérdező kommentje:
Hiszen annak, hogy valaki bunkó férj lesz, vannak előre látható egyértelmű jelei, stressztől vagy a legapróbb dolgoktól ingerült és ideges lesz, gyakran eljár sörözni és közben ordítozik, nem nyugodt természetű.
2013. dec. 1. 22:22
 140/146 anonim ***** válasza:

"Azt hittem, csak keresni kell egy gazdag férjet egy szórakozóhelyen, le kell koptatni a kevésbé tehetős kinézetű próbálkozókat, szülni kell egy gyereket és a jólét egész életre be van biztosítva."


Igen, ez így van a "Barbie mesevilága" című Disney mesefilmekben.


"Minek választ egyáltalán bunkó férjet valaki?

Hiszen annak, hogy valaki bunkó férj lesz, vannak előre látható egyértelmű jelei, stressztől vagy a legapróbb dolgoktól ingerült és ideges lesz, gyakran eljár sörözni és közben ordítozik, nem nyugodt természetű."


Az ismerkedés nem úgy zajlik, hogy a férfi közli a megismerkedéskor, hogy a nőt megcsalja a kolléganőjével, a gyereket letojja ha hazaér és néhanapján odavág egyet, ha kihűlt vagy sótlan a leves. A nő pedig nem mondja, hogy ha megvannak a kölkök, akkor elhagyja magát, felhízik 90 kilóra, állandóan kinyúlt macinaciban zsíros hajjal a Maunikasót kommentálja a játszótéren a kölkének háttal, miközben a gyerek fejest készül ugrani a csúszda tetejéről vagy a szomszéd Pistike szemét szúrja ki épp egy bottal.


A legtöbb esetben nincs is erőszak, csak a felek valamelyike vagy mindketten belefásulnak az egészbe az évek során. Pl. apu 5 év hűség után megdöngeti Klárikát a könyvelésen. Kiderül, borul a bili, anyu vele marad mert költözni nem tud sehová, de megbocsájtani sem tudja. Aztán vagy szekálja a másikat, vagy ő is félrelép...

Vagy a mintaférj eleinte mintaapu, csak amikor már minden este időben haza kell érni, anyu minden este fáradt, mert ő is húzza az igát, a gyerekekkel minden este foglalkozni kell addig, amíg a szülők is fáradtan beborulnak az ágyba,vagy ingerülten robbannak, mert a másik elől hagyta a konzervnyitót és a gyerek azzal ütögette a tévét, vagy anyu megint nem takarította ki a hajszálait a csapból és apu üvöltve rontott ki a fürdőszobából, hogy tele a f....sza mindennel.


Saját példa, én pl. a volt férjemtől tanultam főzni és vasalni, mert olyan sz..r háziasszony voltam. Aztán szépen belejöttem, ő még az első gyerek után is mintaapu volt, akinek úgy kellett könyörögni, hogy hívják a haverjai sörözni, egyszer tényleg elmehet már, nem kell a gyerek 18 éves koráig otthon ülnie. Aztán a második gyerekkel voltam terhes, amikor kitalálta, hogy még élni akar. Egyre jobban kihúzta magát az otthoni munka alól, én egyre fáradtabb és ingerültebb lettem. Hosszú idő alatt, de végül válás lett a vége.

2013. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!