Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel tényleg nem...

Érettségivel tényleg nem lehet normális munkát kapni, vagy ez csak a gyerekeket a tanulásra rávevő fortélyos mendemonda?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2013. nov. 23. 16:42
 121/146 anonim ***** válasza:

"Azt hittem, hogy az asszonyt nem lehet verni, mert akkor az elhíreszteli és akkor mindenki meg akarja verni a férfit. Meg simán elválik és viszi a pénz felét elköltözve egy másik férfival."


Harmadszor kérdezem: te melyik bolygón élsz?????

Te trollkodsz és ezt élvezed? Olyan hülyeségeket tudsz írni, hogy az már fáj. Nem tudom elhinni, hogy ember lehet ennyire tájékozatlan. Téged valami üvegbúra alatt tenyésztettek?

2013. nov. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/146 A kérdező kommentje:
Na, ezt most nem értem. Még egy felsőfokú német nyelvvizsga is több év általában mire megvan. Az egyetemi szakmai tankönyvekben még a felsőfokú német nyelvvizsgával rendelkező számára is van oldalanként tucatnyi idegen szó szerepel amit ki kell szótárazni. Hogyan lehetséges úgy egyáltalán elvégezni egy egyetemet, ha nem csak bonyolult a tananyag, de fél óra mire egy oldalt kiszótárazol, megjegyzed az idegen szavakat, megérted a bonyolult egyetemi szöveget és még meg is tanulod? Még egy sima anyanyelvű egyetemen is olyan rengeteg tananyagot kell megtanulni, hogy kb öt-tíz bejutóból egy ember végzi el, ha idegen nyelven tanulod, akkor meg lehet hogy ötször olyan lassan haladsz vele. Plusz ha külföldön vagy, akkor dolgoznod is kell a drága szállásért. Ez az egész teljes képtelenségnek tűnik, egy normális szakmai tankönyvet nem ért meg a külföldi, mert oldalanként 28 idegen szóval találkozik.
2013. nov. 29. 02:10
 123/146 A kérdező kommentje:
Hát nemtom, amit én látok hogy a csajok még akkor is simán elhagyják a barátjukat, ha sulit cserélnek, vagy ha megunják, vagy bármi apróság nem tetszik nekik. Egy pofontól azonnal lelép aki tud találni mást.
2013. nov. 29. 04:10
 124/146 A kérdező kommentje:
Értem én hogy egyedül nem tud megélni a fizetéséből, de hogy azért nem válik el azt már nem. Hiszen egy nő ha felteszi magát egy társkeresőre száz levelet kap és simán össze tud jönni egy másikkal, élőben is tud találni más partnert ha akar. Ez a nem tud megélni azért nem válik el úgy hangzik inkább, mint egy kifogás.
2013. nov. 29. 04:21
 125/146 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen egy nő ha felteszi magát egy társkeresőre száz levelet kap"


Igen, csak a 30-40-es korosztály már nem épp vonzó a gyerekkel. Akik a társkeresőn férfiak vannak, azoknak a nagy része házas és titkos szeretőt keres, nem olyat, akivel azonnal összecuccolhat és majd segít fizetni a költségeket.

Aztán még vannak a perverzek és a totál lúzerek.

Ne felejtsd el, hogy ez a korosztály nem olyan, mint a tizenévesek - sokaknak már van párja, gyerekei. Ez a felteszem magam a társkeresőre és két hét múlva már összecuccolunk nem működik.

Aztán egy elvált anya munka után rohan a gyerekeihez, nem ér rá személyesen találkozgatni, ismerkedni. Ha nem ugrik a nagymama, akkor bébiszittert kell fizetni... azt meg sokan nem tudják vállalni.


"élőben is tud találni más partnert ha akar."


Hol, nyuszika, hol???? Átlag Anyu reggel rohan, elszórja a gyerekeit a megfelelő intézményekben, megy dolgozni, onnan rohan haza, majd gyerekkel foglalkozik. Úgy nem nagyon lehet ismerkedni, ha ott szaladgálnak a kispurdék az ember körül....

Nekem volt olyan, hogy beszaladtam egy benzinkútra, az egyik dolgozó hangosan rámköszönt, megvettem a Kismama magazint és az Anyák lapját, kifelé már "nem vett észre".

Bementem boltba, a biztonsági őr széles mosollyal nyitotta az ajtót, megvettem a nagy csomag pelenkát a gyereknek, kifelé már valami nagyon izgalmasat csinálhatott a pók az egyik sarokban, mert észre se vette, hogy a csomagokkal alig tudom az ajtót kinyitni.


" Ez a nem tud megélni azért nem válik el úgy hangzik inkább, mint egy kifogás."


Számoljunk kiscsillag.


Egy átlag családban van lakáshitel, ha eladják a lakást és kifizetik a hitelt, könnyen lehet, hogy nem jut semmi senkinek.... de az biztos, hogy két új lakást nem tudnak venni. Apuka nem azzal kezdi, hogy tolja talicskán a pénzt anyunak gyerektartásért, azért sok esetben pereskedni kell.

De tegyük fel, hogy anyuka saját lakásban marad, apuka meg tök rendes és azonnal fizet.

Egy átlag lakótelepi lakás rezsije nekem 40-60 ezer volt. Saját, hitel nélkül. Télen a fűtés miatt drágább.

Ebben még nincs csapcsere, gyorsszervíz amikor azonnal legomboltak rólam 70 ezret, amiból pár hét múlva 40-et térített a biztosító.


Számoljunk 50 ezerrel átlagban.

Anyuka, két kamasz gyerekkel, pl. Budapesten. 3 BKV bérlet, 17 ezer.

Már 67 ezernél tartunk, és még egy vajas kenyeret sem ettek.

Étkezés, ruházkodás, tankönyvek, iskolaszer, táskák ... és akkor még hol vannak a szülinapok, karácsony, nyaralás, nyári tábor. Havi 150 ezer nettó arra elég, hogy ne haljanak éhen, de nagyon sok nem jut.

Nézd meg mennyi az átlagfizetés Magyarországon.


[link]

A nettó fizetés 150 ezer forint körül jár.


Ez azt jelenti, hogy van, akinek kevesebb.... de legyen anyukának nettó 150 ezres fizetése, apukától kapjon még 40 ezer gyerektartást. Ebből hárman épphogy megélnek, de semmi luxusra nem jut.

Viszont

-saját lakással számoltam, ami nem biztos, hogy mindenkinek van. Van, hogy anyuka különvagyona a lakás, de apuci közli, hogy márpedig ő el nem húzza onnan a belét és nem tudják kirakni. Van, hogy akkora a hitel, hogy ha eladnák a lakást, még a banknak sem tudnák visszafizetni a hitel teljes összegét. Vagy szétköltöznek, de nincs saját lakás egyiknek sem, mindenki mehet albérletbe. Anyuka fizessen albérlet + rezsit, akkor egy 70-100 ezres tételről simán beszélünk, nem 50-ről, amivel én számoltam


-apuka azonnal fizet normális gyerektartást, nem kell pereskedni


-anyukának minimum átlagos fizetése van.

Ha már nettó 80 ezret keres, a volt férje dettó és örülhet, ha kap tőle 20 ezres gyerektartást, akkor magyarázd már el, hogy 100 ezerből, meg 29 ezer családiból (tehát összesen kb 130 ezres bevételről beszélünk), hogy a búbánatos lópikulába fizessen ki 80 ezret lakhatásra

2013. nov. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/146 anonim ***** válasza:

lemaradt a vége:


Ha már nettó 80 ezret keres, a volt férje dettó és örülhet, ha kap tőle 20 ezres gyerektartást, akkor magyarázd már el, hogy 100 ezerből, meg 29 ezer családiból (tehát összesen kb 130 ezres bevételről beszélünk), hogy a búbánatos lópikulába fizessen ki 80-100 ezret lakhatásra, a maradékból jusson kajára, ruházkodásra, iskolai költségekre.


Nem tudom eldönteni, hogy csak egy troll vagy-e vagy egy életképtelen elvarázsolt tini, aki még a Barbie varázslatos világában él és még számolni se tud.

Mi a tökömet tanítanak nektek az iskolában? A szexrovat egyes kérdései alapján biológiát már nem.... Úgy látszik matekot sem.

A szülőkkel néha nem szokás beszélgetni az élet dolgairól, a munkájukról?

2013. nov. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/146 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehetséges úgy egyáltalán elvégezni egy egyetemet, ha nem csak bonyolult a tananyag, de fél óra mire egy oldalt kiszótárazol, megjegyzed az idegen szavakat, megérted a bonyolult egyetemi szöveget és még meg is tanulod?"


Tudod vannak, akik tanulnak keményen. Nekem is van rokonom külföldi egyetemen. Előtte is keményen tanulta a nyelvet, most is felkészül a vizsgáira.

Ha pedig egy oldalon 28 szót kell megnézni a szótárban, akkor megnézi mind a 28-at.

Hajnal 4-kor te is inkább alhatnál vagy tanulhatnál, nem a gyakorin kell trollkodni. :-)

2013. nov. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/146 A kérdező kommentje:
Nem trollkodás, nem ámítás, nekem van gyerekes egyedülálló anyuka ismerősöm. Leköltözött vidékre valamelyik családtagjához és kész. Hogyha vannak gyerekes anyukák, akik válnának, akkor ők is összeköltözhetnének akár, mert egymást valószínűleg nem fogják verni. Ha meg valaki fél hazamenni, se pénze, se szülője, se testvére, se rokona, se barátja akivel össze tud költözni, akkor meg hétvégente 2-3 órát társkeresésre szakítva egy "totál lúzerrel" is leléphet, hisz akkor ő is eléggé az, nem? Éppen ez a társkeresők veszélye, hogy minden nő aki regisztrál 200 levelet kap és bárki megtetszik neki simán leléphet vele a férjétől.
2013. nov. 30. 15:43
 129/146 A kérdező kommentje:
Azt néztem én is egyébként, hogy a kiadó lakások árai, a keresetekhez képest indokolatlanul drágak.
2013. nov. 30. 15:50
 130/146 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint tényleg csak az él jól, aki vagy a legtutibb diplomával rendelkezik, vagy pedig szakmával és nyelvtudással külföldön? Csak azt nem értem, hogy akkor például egy BME-n állítólag kb 2 lány van, miért nem oda jár minden érettségijével dolgozó fiatal csaj pasit keresni?
2013. nov. 30. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!