Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel tényleg nem...

Érettségivel tényleg nem lehet normális munkát kapni, vagy ez csak a gyerekeket a tanulásra rávevő fortélyos mendemonda?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?
2013. nov. 23. 16:42
 111/146 A kérdező kommentje:
Jó lehet akkor háziasszonynak lenni, akit eltart a férje. Vagy széplánynak aki elit discokba jár, hogy fizetnek sokezerért piát a férfiak amikor meghívnak, vesznek ruhát, sminkkészletet, eltartanak, a gazdagabbak elvisznek étterembe, vesznek neked mellműtétet, kocsit is. Vagy ez se így van?
2013. nov. 28. 20:48
 112/146 anonim ***** válasza:
hát még átoperáltathatod magad nővé
2013. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/146 anonim ***** válasza:

"Jó lehet akkor háziasszonynak lenni, akit eltart a férje. "


Manapság nem lehet egy fizetésből megélni, a nőknek is dolgozni kell a legtöbb családban. Ráadásul kisgyerekes anyaként állást keresni olyan, mintha leprás lennél.


Szerintem írtam korábbi hozzászólásban, hogy amikor váltam, az anyukák jöttek oda hozzám, hogy de jó nekem, ők is válnának, csak épp nem tudnának megélni a fizetésükből és a gyerektartásból. Nagy élmény ám olyannal élni, akit utálsz!

Aztán mindegyiknek mást kell tűrni, a jobbik eset, ha apuka csak lusta segíteni és néha félrejár, a rosszabbik amikor szóban alázza durván a feleséget (hallottam pár cifra dolgot), vagy ha épp olyan kedve van, akkor elagyalja az asszonyt, de minimum lekever egy nagy maflást.

Nagyon nem jó kiszolgáltatottnak lenni, nekem lányaim vannak, nagyon komolyan megkövetelem a tanulást, hogy úgy engedjem el őket majd hogy van szakmájuk, meg tudnak állni a lábukon egyedül is ha kell.

2013. nov. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/146 A kérdező kommentje:
Tehát akkor vannak a nemkényelmes szakképzést nem igénylők 80 ezerért, vannak a szakmunkás robotolások kb 100 ezerért, a kamudiplomás agyondolgoztatás 100 ezrekért és az igazi diplomás gépész, jogi, informatikusi, plasztikai sebészeti amikkel lehet 300 ezer felett keresni? Akkor csak a legutóbbit szenvedve tanulni a rezon, mert ha már úgyis mindenki szenved, akkor már érdemesebb sok pénzért. Meg ha már úgyis ugyanazt kell csinálni, jobb ha külföldön informatikus, plasztikai sebész, vagy gépész az ember és akkor egy nyelvet is megtanulni. Tehát akkor szar minden munka, nincs olyan ember, aki élvezi a munkáját? Lehet sok pénzért szenvedni meg lehet kevés pénzért szenvedni ennyi a munkák közt a különbség?
2013. nov. 29. 01:36
 115/146 A kérdező kommentje:
Bár plasztikai sebész se lennék, nem szeretem a vért látni. Jogász külföldön nem jó. Többi jó diplomához matek kell. Nincs olyan külföldön is sokat fizető diploma, amihez nem kell matek és nem orvosi?
2013. nov. 29. 01:47
 116/146 anonim ***** válasza:
rengeteg ember élvezi a munkáját, mert azt csinálja amit szeret, legyen az egy dj vagy akár egy pénzügyi elemző de akár egy asztalos is, így hogy téged semmi se érdekel szenvedés lehet maga az élet is :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2013. nov. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/146 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy az asszonyt nem lehet verni, mert akkor az elhíreszteli és akkor mindenki meg akarja verni a férfit. Meg simán elválik és viszi a pénz felét elköltözve egy másik férfival.
2013. nov. 29. 01:49
 118/146 anonim ***** válasza:
Na ez az, hogy minden piacképes szakba van matek, esetleg az ilyen kevésbé matekosabb közgazdász szakok, kereskedelem és marketing , bár ezekkel itthon kicsit nehéz elhelyezkedni, itt csak a matekosakkal könnyű pl pénzügy, de külföldön biztos azzal is tudsz, főleg ha külföldi jó egyetemen végzed, mondjuk ausztriába vagy németországba, ott ingyenes, bár írtad, hogy rossz tanuló vagy......... de még összekaphatod magad, csak kitartás kell.
2013. nov. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/146 anonim ***** válasza:
meg akaraterő :D
2013. nov. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/146 anonim ***** válasza:
meg van aki doppingolja az agyát pirulákkal, de ezt nem tőlem hallottad xD
2013. nov. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!