Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudok tenni, ha matek...

Mit tudok tenni, ha matek korrepetálás után nem fizet a másik fél?

Figyelt kérdés
Egyetemisták vagyunk, megbeszéltünk egy árat az elején, a sikeres matekvizsga után viszont nem hajlandó kifizetni az órákat. Nyilván nem kötöttünk írásos megállapodást, csak szóbelit. Van módja, hogy valamivel ösztökéljem az illetőt?

2013. nov. 24. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Fura, hogy így állapodtatok meg. Én eddig akárkihez jártam magánórára, mindig előre kellett fizetnem, függetlenül a vizsga eredményétől.
2013. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én is mindig kifizettem a tanárt az óra után
2013. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
tanulópénz, legközelebb nem leszel ennyire naív. magánórát az órák után vagy előtt fizetnek ki.
2013. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem... Esetleg valamibe nem lehet kapaszkodni jogilag, mert akkor jogi útra terelném az ügyet, bár ez elég reményvesztettnek tűnik.
2013. nov. 24. 17:10
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Ha nem volt szerződés, akkor mibe kapaszkodsz? Egyébként hogy lehettél ennyire naív? Minimum az órák után ki kell fizetni minden egyes alkalmat. De van olyan is, aki előre elkéri az árát, hogy ne mondja le a diák mindenféle ürüggyel az órát (mondjuk ilyen tanárhoz én nem megyek).
2013. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy beszéltétek meg, hogy csak sikeres vizsga után fizet? Fura egy opció.

Ha tanúk sincsenek a megállapodásra akkor elég vesztett ügy, maximum vagy szép szóval, vagy fenyegetéssel lehet jobb belátásra lehet bírni.

Vagy jövőre is tanítod és direkt fszságokat mondasz neki :)

Esetleg a szüleihez mehetsz panaszkodni, hátha ők jobban tudják milyen a gyerekük és kifizetik az órák díját.

2013. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ismerem olyan jól. Ahogy említettem neki a jogi utat, egyből le is tiltott a facebookról, így gyakorlatilag már nem tudok hozzáférni semmihez vele kapcsolatban. Meg azt mondja, ő úgy emlékszik, hogy csak az első alkalomra fizet óránként ezret, de az volt vagy 4 óra és csak akkor fizetett egy ezrest, a többi sehol...
2013. nov. 24. 17:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindegy, hagyom a fenébe, örüljön magának, aztán majd az élet elrendezi úgyis.
2013. nov. 24. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Butaság volt "hitelbe" tanítani. Legközelebb ne tedd.
2013. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!