Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunkára olyan emberek...

Közmunkára olyan emberek kerülnek, akik megérdemlik ezt a sorsot?

Figyelt kérdés

Én most közmunkán vagyok, irattárban. Annyi a munka, hogy be kell szkennelni iratokat.


Délutános müszak, 14-22 közt, tehát 8 órás. A cég ad cafeteriát is, igy a fizu megközeliti a 80ezret (ennyi kp-t tudok összeharácsolni).


Én azért kerültem ide, mert BME Gépész diplomával béna voltam állást találni (bár most egy nagy állami cégnél azt mondta fönök, hogy 99%, hogy felvesz, már csak le kell papirozzák a létszámbövitést, mondjuk ez protekcioval ment).


De a többi ember, aki itt dolgozik, valahogyan sejtetik, hogy nem véletlenül kerültek ide!


Kezdve ott, hogy multkor itt beszélte két 30-35 éves nő (akik már második turnust nyomják a közmunkában), hogy nincs meg még az egy év igazolt munkaviszonyuk! Pedig mindkettö diplomás, egyik valami bölcsész, másik tesitanár. Ez utobbi egész nap telefonál, kijelentette, hogy dolgozni nem kiván, ha egy mod van rá. Ma pl mesélte, hogy hetente 1x jár boltba, mert nincs pénze. Am van két lánya is, azoknak se tudja még hogyan vesz ajándékot karira, de ezzel szemben ma is gyrostálat zabált. Meg tegnap is.


Akkor van itt egy 50 év korüli nő is. Fütésre nincs pénze. Állitolag 30 évig könyvtáros volt. Naponta lezuhanyzik itt a munkahelyen (elkérdezkedik 5 percre, de oda van 40 percig is e célból). Ja és multkor olyat szólt, hogy "hajnal 8kor felhivta valaki"...


Kell a munkaszerzödéshez erkölcsi bizonyitvány, és a kormányhivatal kifizeti, ha igazolod, hogy nincs rá pénzed. A hivatal 8kor nyit. Már a 3. napja nem ment el ez a nő még a bankba se, hogy kikérjen bankszámlakivonatot, amivel igazolja, hogy nem volt novemberben semmi bére. Gondolom minden nap délig alszik.


Én már voltam rendes munkahelyen, egy mérnökirodán gyakornokként és ott teljesen máshogy viselkedtek az emberek! Pl az 50 feletti mérnök ebédideje kb 10 perc volt, az is zöldségek meg kenyér. És reggel 9-töl este 7-ig benn volt kb. Akkor volt olyan, aki 9 órai kezdés előtt még 60 éves létére is minden második nap uszodába volt!


Itt meg a dolgozók beszkennelnek 100 oldalt és már teljesen nullára fáradnak! Hát mi van itt?


Kicsit tartok már az uj munkahelyemtöl, mármint olyan szinten, hogy le fog sokkolni, hogy a rendes munkahelyeken sokkal pörgösebb és MINDEN TEKINTETBEN JOBB emberek vannak!


2013. dec. 4. 18:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Általában igen,nem az elit megy oda.

Te se vagy odavaló,mérnökként,ne foglalkozz velük igyekezz elhelyezkedni,mert ,,lesüllyedsz".

Ez a különbség az átlag magyar meg egy ambíciózus értelmiségi között,én is 9óra meló után megyek edzésre heti 4-szer,plusz odafigyelek kajára,és én nem papírt tologatok hanem mérnök vagyok én is.

2013. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Az, hogy lett egy papirom az még nem jelenti azt, hogy automatikusan mérnök is vagyok, miközben annyira sok mindenhez nem értek. Meg itt nem a papirokról szól a dolog, hanem az emberek jelleméről. Ezzel most azt akarom mondani, hogy az életképtelen lusta kretének szorulnak a közmunkába. A tény, hogy én itt vagyok, pedig sok mindent elárul rólam is.
2013. dec. 4. 19:23
 3/43 A kérdező kommentje:
Mondjuk most még jó álmodozni, hogy milyen lesz, ha TÉNYLEG felvesznek az emlitett céghez ilyen 280 bruttó körüli kezdő fizetésért! De hát ahogy telnek a napok egyre idegesebb vagyok, hogy mi van ha mégse fognak felhivni sosem!
2013. dec. 4. 19:25
 4/43 anonim ***** válasza:

SZAKMAI TAPASZTALATOD van??

Hiba volt ha nem mentél el dolgozni suli mellett.Menj el akkor gyakornoknak és/vagy külföld.

2013. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
gyakornoknak se vesznek fel, mivel nincs jogviszonyom. BME Állásbörzén is lejártam minden helyet, és beadtam az önéletrajzomat gyakornoki állásokra is. Érdekes modon ott azt mondták nem para, hogy már nem vagyok tanuló, hanem éppen jó, mert tudok 8 órába is dolgozni. Csak épp egyik helyröl se hivtak be!
2013. dec. 4. 19:32
 6/43 anonim ***** válasza:
61%

Hát igen sajnos suli mellett már el kellett volna menni dolgozni :O

Akkor próbáld meg újra.MSc-d van?MErt ha nem akkor mellette gyakornokság.

Pedig BME-t végeztél nem ,,büfé-meki szakot".

2013. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

meg most szakmai tapasztalat....


Bánkin nem tanulnak semmi tervezőszoftvert szinte, BME-n meg belevernek az emberbe legalább 2-3 szoftver használatának ismeretét! De ugy vettem észre, hogy állásoknál ez a legkevesebb, hogy tud e valaki tervezöszoftverbe ügyeskedni...


Egyik ismerösöm bánkin végzett, aztán fél év után talált állást egy olyan cégnél, ahova én is beadtam, de mivel nem tudok németül és angolul egyszerre, ezért visszairtak, hogy ELÉGTELEN VAGYOK!


A gyereket meg anno (1 éve) ugy vették fel, hogy még a diplomája se volt meg, mert fél év alatt még egy xaros középfoku nyelvvizsgát se tudott letenni...aztán ugy vették fel, hogy szivességet kértek töle, hogy azért fél éven belül legyen már meg az a nyelvvizsga...és még a cég fizette a gyereknek a nyelvórákat!


Ja és a gyerekkel beszéltem párszor, hogy miket tanultak, és ahogy elmondta nagyjából SEMMIT! Ő se dolgozott suli mellett, még a kötelezö szakmai gyakorlata is valami nóném vidéki müszakivizsga-centrumban volt (én ezzel szemben a Hyundai Heavy Industry-nál voltam)


Egyedül AutoCAD-ben rajzolt tanulmányai alatt, 3D-be semmit!

2013. dec. 4. 19:37
 8/43 A kérdező kommentje:
Most beadtam MSc-re a jelentkezést, de hát ha felvesznek a munkára, akkor szerintem nem fogok már tovább tanulni! Olyan az egész felsőoktatás, mint valami csirkekeltető!
2013. dec. 4. 19:38
 9/43 anonim ***** válasza:

Akkor fura,ő mégis ügyesebb ezek szerint,valamit jól csinál.

Beszélgess el vele többet,hátha valamit tud,lehet tudott helyezkedni ez nagyon fontos egy jó állásért mindent be kell vállalj szó szerint,felfele kell nyalj ez van én is megteszem a munkahelyemen nem tagadom,helyezkedek többletet vállalok csak,hogy minnél jobban fejlődjön a karrierem,több mindent megtapasztalok=>több tudás=>jobbnál jobb melók.

Állj neki nyelvet is told még durvábban,tehát most se buli se csajok se semmi hanem képezd magad.

Mint a spanom konkrétan egy évig szinte kivonult a köztudatból,most a Guglinál fejlesztő,elképzelheted mennyi zséért.

Hasonlóan tedd te is,képezd magad,éjjel nappal.

2013. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Hát az a gyerek eleve egy jóképü izmos magas gyerek. És jofej nagyon, mert a szülei is jofejek meg minden. Én problémás voltam, egyetem végére a pszichiáternél kötöttem ki, mert para volt, hogy nincs csajom még 20on évesen sem. De azota nagyot fordult a kocka és azért már megyeget a csajozás. Mondjuk ehhez az kellett, hogy "kivonuljak a köztudatból", vagyis jelen esetben a munka világából! Lehet, hogy szánalmas és megmosolygod, hogy én itt 23 évesen még a csajozáson pörgök. Ráadásul ugy, hogy elmehettem volna kigyurni magam és akkor nem kell a nöket üznöm, mert ők üznem engem. De nekem még ennyi eszem sincs. Szóval majd én akkor leszek sportos, ha a piros hó esik!


Mondjuk elég gáz, hogy elvégzek egy felső 30%-ba tartozó nehézségü képzést és még ezután is azt kell mondanom, hogy "bárcsak többet tanultam volna"

2013. dec. 4. 19:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!