Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunkára olyan emberek...

Közmunkára olyan emberek kerülnek, akik megérdemlik ezt a sorsot?

Figyelt kérdés

Én most közmunkán vagyok, irattárban. Annyi a munka, hogy be kell szkennelni iratokat.


Délutános müszak, 14-22 közt, tehát 8 órás. A cég ad cafeteriát is, igy a fizu megközeliti a 80ezret (ennyi kp-t tudok összeharácsolni).


Én azért kerültem ide, mert BME Gépész diplomával béna voltam állást találni (bár most egy nagy állami cégnél azt mondta fönök, hogy 99%, hogy felvesz, már csak le kell papirozzák a létszámbövitést, mondjuk ez protekcioval ment).


De a többi ember, aki itt dolgozik, valahogyan sejtetik, hogy nem véletlenül kerültek ide!


Kezdve ott, hogy multkor itt beszélte két 30-35 éves nő (akik már második turnust nyomják a közmunkában), hogy nincs meg még az egy év igazolt munkaviszonyuk! Pedig mindkettö diplomás, egyik valami bölcsész, másik tesitanár. Ez utobbi egész nap telefonál, kijelentette, hogy dolgozni nem kiván, ha egy mod van rá. Ma pl mesélte, hogy hetente 1x jár boltba, mert nincs pénze. Am van két lánya is, azoknak se tudja még hogyan vesz ajándékot karira, de ezzel szemben ma is gyrostálat zabált. Meg tegnap is.


Akkor van itt egy 50 év korüli nő is. Fütésre nincs pénze. Állitolag 30 évig könyvtáros volt. Naponta lezuhanyzik itt a munkahelyen (elkérdezkedik 5 percre, de oda van 40 percig is e célból). Ja és multkor olyat szólt, hogy "hajnal 8kor felhivta valaki"...


Kell a munkaszerzödéshez erkölcsi bizonyitvány, és a kormányhivatal kifizeti, ha igazolod, hogy nincs rá pénzed. A hivatal 8kor nyit. Már a 3. napja nem ment el ez a nő még a bankba se, hogy kikérjen bankszámlakivonatot, amivel igazolja, hogy nem volt novemberben semmi bére. Gondolom minden nap délig alszik.


Én már voltam rendes munkahelyen, egy mérnökirodán gyakornokként és ott teljesen máshogy viselkedtek az emberek! Pl az 50 feletti mérnök ebédideje kb 10 perc volt, az is zöldségek meg kenyér. És reggel 9-töl este 7-ig benn volt kb. Akkor volt olyan, aki 9 órai kezdés előtt még 60 éves létére is minden második nap uszodába volt!


Itt meg a dolgozók beszkennelnek 100 oldalt és már teljesen nullára fáradnak! Hát mi van itt?


Kicsit tartok már az uj munkahelyemtöl, mármint olyan szinten, hogy le fog sokkolni, hogy a rendes munkahelyeken sokkal pörgösebb és MINDEN TEKINTETBEN JOBB emberek vannak!


2013. dec. 4. 18:28
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Kérdező ugye tudod, hogy neked egyszerre több ember ír ide?
2013. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
tudom. Csak azt vettem ki, hogy ez egy visszajáró válaszoló.
2013. dec. 27. 18:37
 43/43 anonim ***** válasza:
A gépész gyerek visszavág... :D
2014. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!