Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el az állásinterjúkon?

Mit rontok el az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés
1 éve végeztem az egyetemmel, azóta próbálok elhelyezkedni. Kb. 10 állásinterjún voltam, de még sehova sem vettek fel. Mi lehet a gond, hogy mindig találnak tőlem jobbat? Már a legutóbbi alkalomkor meg is jegyezték, hogy pesszimista vagyok, pedig szerintem ez nem így van.
2014. jan. 5. 15:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Az interjún nem tudhatjuk hogyan fogalmazol. A fogalmazásod alapján nem tűnsz túl kedvesnek, de valójában lehet, hogy "le a kalappal előtted" a kedvességed terén. Ugye az interjún finoman fogalmazol és kedves vagy?
2014. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Nyilván. Ennyire nem vagyok tuskó.
2014. jan. 7. 20:00
 23/25 anonim ***** válasza:
Még annyit tanácsolok, hogy legközelebb kérdezd meg az interjúztatót, hogy miért gondolja azt, hogy pesszimista vagy és mi a látható jele a pesszimizmusodnak?
2014. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy te nem veszed észre, hogy gyökér vagy egy interjún. Nem direkt, csak gyökér vagy simán és nem tudod uralni. Majd megtanulod, csak figyelj rá oda.
2014. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 pbiker ***** válasza:

Tobb helyen is szoktam segiteni (hat remelem, hogy segitek :)) allasinterju ugyben. Jo par kerdeshez beirtam, hogy oriasmulti HR-manager ismerosom van.


Tole kaptam tippeket en is az interjukra a sajat allaskeresesemhez.


Na. Az a baj, hogy nem erted az interju lenyeget. Azt mondtak, hogy pesszmista vagy. Szerinted nem? Akkor reagaljal ra ugy! Ez egy jatek a reszerol, hogy hogy reagalsz egy tobbe-kevesbe negativ tulajdonsagra. Ha latja rajtad, hogy egy ici-picit is elbizonytalanodsz, akkor rogton levagja, hogy nem ismered magad. Itt kezdodik a lancreakcio. Ha nem ismered magad, akkor honnan tudod, hogy kepes vagy-e a melot elvegezni??


Ezek nekem is nagyon idiotan hangzanak, de az interjuztatok jatszanak a jelentkezok idegeivel.

kihasznaljak, hogy izgulsz, ami termeszetes, ezzel semmi baj. Aztan jon az egeszre az, hogy megprobalnak terelni erzelmileg.


Figyelj, egy interjumon a holgy folyton azt hajtogatta, hogy en nem keszultem fel a poziciobol. Tenyleg voltak hianyossagok, de azert ez tulzas volt. O is tudta. Azert csinalta, hogy teszteljen, hogy mennyire birom az egeszet. Nagyon leizzasztott, es fel sem vettek.


Az allasinterju a legnagyobb szineszkedes mindket fel reszerol. Elj a lehetoseggel, es add el magad. Legy hatarozott, es kerdezz vissza a hasonlo szituaciokban.


Valaki itt elottem egesz otletes valaszt irt: ok pesszimista vagyok, de ez mibol latszik?? -- rogton latja rajtad a reakciokeszseget es hogy kiallsz magadert. Sajat magadat meg ismerni kell.


Bocs a hosszusagert.

2014. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!