Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el az állásinterjúkon?

Mit rontok el az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés
1 éve végeztem az egyetemmel, azóta próbálok elhelyezkedni. Kb. 10 állásinterjún voltam, de még sehova sem vettek fel. Mi lehet a gond, hogy mindig találnak tőlem jobbat? Már a legutóbbi alkalomkor meg is jegyezték, hogy pesszimista vagyok, pedig szerintem ez nem így van.
2014. jan. 5. 15:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
7 ( igen jól olvasom HÉT) megyében dolgozom mobilitasban! Úgyhogy Ne nekem sirankozz arról hogy koltoznod kéne...
2014. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
40%

Ha ilyen a stlíusod, ne csodálkozz, hogy nem vesznek fel.

Tudom, hogy nem vigasztal, de nekem is majdnem 1 évbe telt, hogy a szakmai végzettségemnek megfelelő munkát találjak (pénzügyi vonalon). Stílusodon kívűl talán az lehet a gond, hogy nincs szakmai tapasztalatod és nem vagy eléggé rugalmas.

2014. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Milyen stílusom, könyörgöm?!
2014. jan. 7. 12:37
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

pl.: "Gondoltam, hogy lesz egy ilyen kérdés. De most rohadtul lényegtelen"

Ha az állásinterjún kérdeznek Tőled valamit, akkor is így válaszolsz? Rohadtul lényegtelen? Ha igen, akkor tanuld meg azt, hogy az alázat sajnos elvárás az állásinterjún.

2014. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Tudtommal ez nem állásinterjú.
2014. jan. 7. 15:19
 16/25 anonim ***** válasza:

Tudom. Viszont ezt egy HR-es szájából hallottam. Gondoltam megosztom veled, mielőtt egy HR-től kapod, ami sokkal kellemetlenebb.

Szerintem, légy optimistább és minden sikerülni fog. Továbbá írd be az önéletrajzodba, hogy nyitottság új munkafolyamatok megismeréséhez/új tanfolyamok elvégzéséhez

2014. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászólóknak igaza van, hogy mobilnak (vagyis rugalmasnak) kell lenni. Ha interjún megkérdezi a felvételiztető: vállalja-e, hogy havonta 1x az ország másik végébe kell utazni, mindezt úgy, hogy a vállalat állja az utazás/szállás költségeit stb., a Te válaszod NEM, akkor ne csodálkozz, hogy nem vesznek fel.

Ha pedig el kell költöznöd lakhelyedről, ne hezitálj, lépd meg. Ez nem jelenti azt, hogy meg kell szakítanod a szeretetteiddel a kapcsolatot.

Eredetileg vidéki vagyok, de Pesten dolgozom. Kezdetben nem volt könnyű, de ahogyan az idő haladt, egyre könnyebb lett.

Másik oldalról megközelítve a kérdésedre a választ: sajnos 10 állásinterjú a sikeres elhelyezkedéshez édes kevés. Több idő kell. Barátomat szeptember végén bocsátották el, kb. 200 pályázatot küldött szét, eddig 15 db sikertelen állásinterjún van túl.

Azért azt tud, hogy sajnos a munkáltatók többsége nem megértő, még azzal kapcsolatban sem, hogy az általuk felajánlott időpontban van elfoglaltságod (bármi Atól Zig). Ha nem jössz, van helyetted 100 aki el tud jönni.

2014. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mindig pozitívan álltam hozzá, ha utazni kéne. Nem húztam a számat akkor sem, amikor esetleges túlórákra kellett volna számítanom.

Nem értem, egyesek honnan veszik a bátorságot, hogy mindenféle negatív dologgal vádoljanak meg, amikor fogalmuk sincs, hogyan zajlanak az interjúim.

2014. jan. 7. 16:30
 19/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Látszik, hogy a pályád legelején vagy.

De majd a munkahelyeden a főnöködnek is hasonlóan válaszolj, ha valamiben segíteni szeretne és írd meg a tapasztalataidat nekünk.

Mellesleg tetszenek a hozzászólásaid :D Te tényleg, sokan tanulhatnának Tőled. Csak tudod, Magyarországon élünk, ahol a magyar munkáltatók többsége nem tolerálja a hasonló kommentjeidet.

2014. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Oké, még mindig nem értem, mi köze van egy fórumon írt hozzászólásaimnak az interjúm sikertelenségeihez? Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2014. jan. 7. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!