Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel akarok mondani a munkahely...

Fel akarok mondani a munkahelyemen, vagy kirúgatni magam. De fizetnem kell ha felmondok. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Hegesztőként dolgozok. 2013.09.03-óta. 2013.12.03.-kor járt le a próbaidőm, de hosszabbították a szerződésemet. 2014.02.03-ig. Az is most fog lejárni. Költözés végett akartam felmondani. De az irodában azt mondták, hogy fizetnem kell 300 ezret. Mert valami tanulói szerződést kötöttek velem. Ami két évig szól. És ha felmondom azért kell fizetnem. Itthon átnéztem a szerződéseket amiket adtak, de ott szó sincs benne ilyenről. Most, hogy van ez? Mit csináljak? Azt viszont nem kérdeztem meg, hogy ha kirúgnak akkor kell-e fizetni.

2014. febr. 1. 12:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem olvastam az tény...

De adtak egy szerződést nekem, amit aláírtam, abba szó sincs ilyenről!!! Mást meg nem írtam alá...

De holnap letisztázom ezt az egészet!

2014. febr. 2. 10:02
 12/18 A kérdező kommentje:

ma járt le a hosszabbítás... azon gondolkozok, hogy elmegyek táppénzre..és nem megyek be többet...


vagy most mihez kezdjek??

2014. febr. 2. 13:59
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs olyan írásos megállapodás közted és a cég között, hogy 2 évig valami miatt ott kell, hogy fennálljon a munkaviszonyod, akkor nem értem, mi a probléma azzal, hogy lejárt a határozott idejű munkaszerződésed?

Lejárt, tehát nincs tovább...

Vagyis megszűnt a munkaviszonyod.

Dobj el mindent, és fuss...:)


Ui: Ha nincs munkaviszony, táppénz sincs, tehát felesleges elmenned betegállományba.

2014. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, már rájöttem!!! Bementem az orvoshoz, jó ismerősöm (szomszédom). És elmondtam neki a problémámat. Ugyan ezt mondta, lejárt a munkaviszonyom így már gyakorlatilag nem is dolgozok, és nem adott táppénzes papírt.
2014. febr. 3. 14:45
 15/18 A kérdező kommentje:

találtam egy pár cikket erről a szerződésről


[link]

2014. febr. 4. 09:19
 16/18 anonim ***** válasza:
Ebben is az a lényeg, amit már többször kiemeltünk. Ha nincs ilyen szerződés kötve közted és a munkáltató között, akkor nincs alapja a cég követelésének.
2014. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Rendben van! Köszönöm!

Ennyi elég volt, hogy megtegyem a következő lépést.

Nem fizetek, mivel a munkaszerződésem lejárt.

Az az egy biztos, hogy amelyik munkáltató felhozza ezt a tanulmányi szerződést, akkor egy határozott NEM el fogok neki válaszolni.

És igen a hibámból is tanultam. Ezentúl átolvasok minden szerződést.


És még egy dolog, ma adják a kezembe annak a tanulmányi szerződésnek a másolatát. Első dolgom az lesz, hogy megyek az ügyvédhez. Vele átnézetem, remélem abból nem lesz valami bírósági ügyem, hogyha nem fizetek.

De hülyeség lenne, mivel lejárt a meghosszabbított szerződésem Hétfőn. Na de Tényleg köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 5. 10:46
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem teljesen összezavarsz...


Akkor most van tanulmányi szerződés, vagy sem? Nem mindegy!

2014. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!