Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek ez nem lenne gyanús?...

Nektek ez nem lenne gyanús? Beadnátok ide az önéletrajzotokat?

Figyelt kérdés

Anyukám pénztáros és ma odament hozzá egy férfi, hogy szeretne neki munkát ajánlani a vállalkozásában. Anyukám mondta neki hogy bár neki van állása engem tudna ajánlani. A csávónak négy vállalkozása van, egy címen, a telefonszámok ugyanazok, és nem is nagyon függnek össze, van kettő ami éles ellentéte a másiknak.

Kedvesnek és közvetlennek kellene lennem, de mást nem tudok a munkáról.

Ez nekem annyira fura. Jön egy pali a semmiből, négy vállalkozással, rögtön nemcsak anyukámat de még engem is tudna foglalkoztatni, pedig mindkettőnknek más-más szakterülete van. Anyukám azt szeretné ha elküldeném az önéletrajzomat, de nekem fura az egész. Mit tegyek?


2014. márc. 1. 21:15
 1/7 anonim válasza:
66%
A mai világban nem mennek csak úgy oda munkát ajánlani, ha az a munka "tiszta". Nekem nagyon gyanús!!, és nem értem az anyukádat. Ő kellene legyen az óvatosabb, "józanabb".
2014. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ez valami beszervezős, multilevel-marketinges baromság lesz. Azok "gyűjtik be" így az embereket. Felejtsétek el gyorsan.
2014. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem anyám nagyon bele akar hajtani, azt mondja hogy mindegy hogy mit csak dolgozzak meg ne várjam hogy sokat fogok keresni... Azt mondta neki a csávó hogy mindenre be tudnak tanítani.

Csak hát nekem csörög a vészjelzőm... Az önéletrajzomat kénytelen leszek leadni mert leellenőrzik, de utána hogyan tovább? Honnan fogom tudni hogy nem-e akarnak valami hülyeségbe belevinni?

2014. márc. 1. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm! Azt sem tudod, mivel foglalkozik a cég, milyen állásra, milyen munkakörre jelentkeznél, mi lenne a feladatod... Folytassam?...
2014. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azzal, hogy leadod az önéletrajzod nem vesztesz semmit. Megtud rólad néhány adatot, de ennyi. Ugyanez a "veszély" fennáll akkor is, ha neten küldözgeted ide-oda.

Kár előre leírni, még semmit nem tudsz róla, csak hogy van 4 különböző vállalkozása, és olyan munkakörre kell neki ember, amit be tud tanítani. Lehet, hogy kicsit furán hangzik, de meg kell hallgatni, és majd kiderül. Azzal hogy beadod az önéletrajzod, és elmész egy elbeszélgetésre még nem kötelezed el magad.

2014. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy önéletrajz odaadásával nincs baj, neten küldözgetéssel is ki tudja, hol kötnek ki az adataid. Legrosszabb esetben kapsz pár biztosításos-tukmálós telefonhívást.


Viszont biztosan nem lesz normális munka, ma ilyen nem létezik, hogy egy idegen felajánl egy pénztárosnak a vállalkozásában munkát...

Nagy valószínűséggel el kell adni valamit, amit már írtak - MLM vagy biztosító. Milyen más 4 vállalkozást vinne egy ember, aki bolti pénztárosok ismeretlen gyermekeit szeretné alkalmazni?

2014. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

MLM lesz :) Linket nem kaptál a cégről?


Majd részletekkel nevettessél meg minket!

2014. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!