Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A téli közmunkaprogramba (2...

A téli közmunkaprogramba (2 hónap közmunka + 4 hónap tanfolyam) hogy kerültek be az emberek? Valahol azt írják, hogy a munkanélküliek maguktól jelentkezhettek rá, máshol meg azt írják, hogy a munkaügyi központ közvetített ki munkanélkülieket

Figyelt kérdés
A téli közmunkaprogramba (2 hónap közmunka + 4 hónap tanfolyam) hogy kerültek be az emberek? Valahol azt írják, hogy a munkanélküliek maguktól jelentkezhettek rá, máshol meg azt írják, hogy a munkaügyi központ közvetített ki munkanélkülieket és kötelező volt vállalniuk, különben törlik őket a nyilvántartásból

2014. ápr. 2. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Is-is. Jelentkezhetnek maguktól az emberek, ha már nagyon rezeg a léc a 30 nap igazolásával. Emellett valóban volt egy olyan programterv, hogy kiválasztottak rá személyeket. Viszont ilyen módon kötelezni senkit nem lehet. Valamely ügyintéző tényleg ezt művelte, de ez szabályokba ütközött. (Hírben is benne volt.) Ha valaki nem fogadja el és így nem lesz meg 30 napja, akkor csak a szociális ellátást veszítheti el a következő évben.
2014. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Az biztos, hogy nem törlik a regisztrációját annak, aki nem vállalja el? Mert itt mást írnak:

[link]

2014. ápr. 7. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején ezt közölték, és én is így tudom a jogszabályokat. Nem kötelezhetnek semmire, magunknak kell megoldani.
2014. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem az is elképzelhető, hogy ahol nem gyűlt össze elég fő, oda úgy küldtek még embereket.
2014. ápr. 8. 17:49
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha valakit egy sima közmunkára közvetítenek, és nem vállalja el, akkor törlik a regisztrációját is, vagy csak a segélyt vonják meg egy évre?
2014. ápr. 9. 13:10
 6/7 Morzsa ***** válasza:
Én ma kaptam levelet a munkaügyiből,hogy hétfőn mennem kell tájékoztatóra a téli közmunkával kapcsolatban.Még nem kaptam ilyen levelet,hasonlót sem,és nem tudom milyen munkára vagy mire számítsak.Mivel nem vagyok jogosult semmilyen ellátásra,tőlem nem tudnak semmit megvonni.
2014. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak a segélyt szabad elvenni, ami ráadásul az önkormányzat sara. Azonban alapvetően nem 1 évre, hanem 3 évre. Akkor lehet 1 év elteltével mégis újra kapni, ha az adott évben teljesül egy feltétel.
2014. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!