Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eltoltam a karrierem? Mit...

Eltoltam a karrierem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2005-ben végeztem jogászként, de az élet úgy hozta, hogy nagyon gyorsan el kellett helyezkednem mert a családomnak azonnali pénzre volt szüksége. Szóba sem jöhetett, hogy ügyvédjelöltnek menjek és esetleg még én fizessek, vagy minimálbérért dolgozzak. Most egy közlekedési társaságnál dolgozok, de abszolút nem a szakmámmal foglalkozok, ennek már 5. éve. Lassan építettem fel magam, eleinte tényleg elég alantas munkát végezve oda, hogy már van íróasztalom és öltönyben dolgozom. Nem keresek rosszul (havi nettó kb. 147e Ft), de valahol bánt azért, hogy szakmailag abszolút idegen környezet vesz körül és nyilván a megszerzett tudásom is inflálódik. Kilátás sincs rá, hogy a társaságon belül végzettségemnek megfelelő munkakörbe kerüljek. Időközben megcsináltam a környezetvédelmi szakjogászit is és idén megnősültem, lakást törlesztek, stb. Merjek keresgélni, elindulni másfelé, kockáztatni, vagy fogadjam el, hogy valószínűleg én már sohasem leszek "igazi" jogász és örüljek neki, hogy van fedél a fejem felett, tudom fizetni, stb. Elvégre a postáskisasszony nem kérdezi meg tőlem, hogy a pénzt, amivel befizetem a csekket jogászként kerestem-e meg...
2009. dec. 21. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

"Időközben megcsináltam a környezetvédelmi szakjogászit is és idén megnősültem, lakást törlesztek, stb. Merjek keresgélni, elindulni másfelé, kockáztatni, vagy fogadjam el"


Miért ne mernél keresgélni, kockáztatni stb.? Csak ne 2010-ben, mert az az év a túlélésről fog szólni, nem pedig az új kalandokról.

2009. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
mióta az elqúró kormány van azóta minden év a túlélésről fog szólni
2009. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát a jogászokból már Dunát lehet rekeszteni.Én azt vallom, hogy járt utat a járatlanért ne hagyj el. de ha te azt szeretnéd csinálni, akkor nosza.
2009. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dunát lehet rekeszteni, naná....ezek olyan ostoba szövegek. A tavaly végzett pázmányosoknál 100% volt az elhelyezkedési arány diploma után, fél éven belül; országosan 56 végzett jogásznak nem volt munkája fél éven belül.


Elkezdtem Neked írni, elég hosszan, de aztán arra jutottam hogy mégsem küldöm el. Hosszú távon nyilván számtalanszor nagyobb potenciál van egy ügyvédben/jogtanácsosban, de ha nem tudod azt vállalni, hogy most akkor jó esetben havi 100 ezerért kell dolgoznod hónapokon keresztül, akkor tárgytalan erről beszélni. Én azért szurkolok Neked, mert szerintem mindenki megérdemli - aki végigszopta az 5 évet -, hogy azt csinálhassa, amiért végigszopta az 5 évet :)

2009. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző: Jogászokból Dunát lehetne rekeszteni, ez tény. Nem véletlen, hogy az ügyvédi irodákban még nekik kell fizetni, hogy gyakornokok legyenek, nemhogy ők kapnának ott fizetést.


A "tavaly végzett" pázmányosok 100%-os elhelyezkedése alatt meg nyilván azt érted, hogy 100%-uknak sikerült gyakornoknak menni (úgy, hogy nagy részük még fizet is érte).

2009. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy szétbarmoljuk a kérdést, de szeretnék reflektálni az előző válaszoló felvetésére.


Az végzett jogászok "jelöltnek" mennek valahova, nem gyakornoknak, gyakorlatot az egyetem közben kell végezni. Az hogy fizetni kell érte - néhány esettől eltekintve, ami megesik, de nem jellemző - városi legenda. A jelölti idő pedig 3 év, amíg beletanulsz a szakmába, körülbelül megfelel az orvosoknál a rezidensként töltött időnek, szóval ezek nem farkastörvények, hanem a szakma rendje. Remélem hogy ebben a témában a vélt vagy valós tudásod nem fedi a valóságot, mert az azt jelenti, hogy nehéz idők várnak majd rám, ráadásul úgy képeznek, hogy fogalmam sincs a valós elhelyezkedési esélyeimről.

2009. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én a helyedben mellékállásban besegítenék vmi jótékonysági dologba, ahol ügyvédi tanácsokat osztogatnak rászorulóknak, hogy visszaszokjak a szakmába. Ott akkor majd lehet ismerettségeket kötni stb stb, aztán ha rendesen megy a dolog és látják hogy szívvel lélekkel dolgozol, tuti vki megkeres.

És gyakorlatnak is jól jöhet.

2010. jan. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!