Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatom a szerződésemet?

Felmondhatom a szerződésemet?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem közfoglalkoztatásba, de rájöttem hogy kár volt. Olyan helyre akarnak betenni amihez közöm nincs. Holnap kellene kezdenem, de olyan jól tájékoztattak hogy azt se tudom hányra kell mennem, szerződést el sem olvashattam csak írjam alá, meg nettó 49.000 forint lenne a "fizetés". Nem szeretnék élni a lehetőséggel, inkább elmegyek paprikát szedni 10 napba, és keresek 40.000 forintot. Hogyan lehet felmondani ilyen esetben?
2014. jún. 2. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a szerződést nem olvashatod el és úgy kell aláírnod. Ha mégis ez történt, akkor érdemes megtámadni bíróságon a szerződést, hogy kényszer alatt kellett aláírnod, így a szerződés semmissé válik.
2014. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ide se adták elolvasni mert sietni kellett címszóval küldtek tovább.
2014. jún. 2. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

A kényszer az az, hogy ha például fegyvert tartanak a fejedhez, vagy megmutatják a megkötözött családod képét...

Az, hogy valaki azt mondta, hogy légyszi, írd már alá gyorsan, mert nincs idő, az nem kényszer. Ha valaki annyira sügér, hogy bármit aláír olvasás nélkül, az így járt. Szépen meg lehet mondani a másik félnek, hogy pedig de, te most ezt szépen átolvasod, ha erre is nemet mond, akkor pedig egyértelműen susmákolás van a dologban, tehát alapból nem kell aláírni.

2014. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!