Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel lehet nagyon sok pénzt...

Mivel lehet nagyon sok pénzt keresni tisztességgel, becsülettel?

Figyelt kérdés

Mérnöknek tanulok, de úgy érzem, ez kevés lesz egy luxus élethez, amit szeretnék megvalósítani.

Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Prada meg hasonló cuccokban szeretnék járni, Ferrarit vagy Bugattit vezetni.. stb.

Mindenhez tisztességes munkával szeretnék hozzájutni, megdolgozni mindenemért.

De kérdem én: lehetséges tudással milliárdokat keresni a mai világban?? Mert sajnos azt látom, hogy nem! Cáfoljatok meg!



2014. júl. 2. 20:07
1 2 3 4
 11/33 Szabó Zoltán 47 ***** válasza:
100%

Szerintem, ha elmész az Audiba nagyon jól tudsz keresni alkalmazottként is, és emellett nyugodtan élhetsz.

Én mérnök-közgazdász vagyok és most már 8 éve van egy tanácsadó vállalkozásom. De higgyétek el ez sem fenékig tejfel. Semmi szabadidő, se szombat se vasárnap stb, és abszolút bizonytalan, hogy a kiszámlázot díjakat kifizetik, mikor fizetik ki, vagy végül ki sem fizetik. Megalázó és idegesítő fél évig azért könyörögni, hogy végül az elvégzett munkád után megkapd a díjazást. Az ÁFÁ-t kkor is be kell fizetni, ha a delikvens nem fizeti ki a számlát. Az alkalmazottadnak meg akkor is fizetést kell adni, és be kell fizetni utána a járulékokat, ha az adott hónapban éppen nem volt egy szem bevételed sem.

Régen dolgoztam egy multi cégnél, és mindíg irigyeltem a vállalkozókat. Most már forítva van, az alkalmazottak nyugod életét irigylem. Mindíg tudja, hogy a hónap végén mire számíthat, és azt pontosan meg is kapja.

A feleségem engem is mindíg az Audba akar elküldeni dolgozni. De most adjam fel amit 8 év alatt felépítettem ? De mégegyszer nem vágnék bele a vállalkozásba.

Aki Audis mérnököket ismerek nem élnek rosszabbul mint én vállalkozóként (sőt) , és több a szabadidejük, kisebb a kockázatuk.

2014. júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
#9 nem tudom hogy tudtad-e de mikor a Bugatti veyron-be belepakoltak 1000 lóerőt, az mérnöki csodának számított, ráadásul mindegyik példány egyedi, és kézzel rakják össze. Tény hogy alád kár lenne az ilyen. :)
2014. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%

#12

Igen, képzeld el tudom, és a Ferrarik is hasonló minőségben készülnek, ezt is nagyon jól tudom. Arra utaltam, hogy minden pénzes, csak azért vesz ilyen kocsikat mert rohadt drágák és baromi jól tud menőzni vele. Gyors kocsit akarsz és tele vagy pénzel? Miért nem egy Koenigsegget vagy egy Vectort vagy esetleg egy klasszikust, egy egyedi vagy egyéb (mind pénzben, mind valódi értékben többet érő) hasonló kocsit veszel? Mert ezekkel nem tudod "növelni" a farkad méretét annyira mint egy Bugattival.

2014. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Ha ezeket tudod, akkor miért írsz butaságokat? :)
2014. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy ez hasonlít az iPhone mániára. Annak a telefonnak egyedül a rendszere jó (ez vitathatatlan), de minden másban 10X rosszabb, mint egy feleannyiba kerülő másik csúcstelefon. (a szoftver valamennyit kompenzál, legyen így mondjuk 5X szarabb a telefon összeségében, mint egy másik csúcskészülék).

Miért veszik? Mert f**zbukon baromi menő vele szelfiket csinálni.

2014. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
#15 Még mindig butaságokat beszélsz. Az iPhone legtöbb alkatrésze Samsung, de úgy általában elmondható hogy ugyanolyan alkatrészekből áll mint bármelyik másik telefon, viszont szoftveresen sokkal jobb, ezért drágább. De nem értem hogy mit nem értesz ezen.
2014. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 egy újabb válaszoló ***** válasza:

Ha már így előre elöltöd a pénzt kedves kérdező, el kell keserítselek, sose leszel gazdag...

Én úgy érzem gazdagnak mondhatom magam, mégsem vettem Ferrarit, iphone, meg hasonló felesleges kacatokat.

2014. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a normális válaszokat!


Másodszor gondoltam, hogy lesznek rosszindulatú válaszok is.

Csak úgy szeretném leszögezni: boldog egyáltalán nem ezekkel szeretnék lenni. A tudás fontos számomra, amit szeretnék kamatoztatni, hogy nekem is megadathasson az, hogy vegyek magamnak pár luxus dolgot, elmehessek gyönyörű helyekre a világon, és még sorolhatnám az álmaimat, amit meg szeretnék valósítani. Gondolom mindenkinek vannak álmai, kinek kisebb, kinek nagyobb, viszont olyan különbözőek és sokszínűek, mint az emberiség maga.

Egy sorozatból idéznék, számomra motiváló kijelentést:

"Álmodni is tudni kell, Ahmed pasa. Először álmodj, majd higgy benne, végül pedig váltsd valóra hitedet. Merj nagyot és sokat álmodni. Minden hatalmas hódításnak ez a záloga."

Én hiszem, hogy nagyobb mércével nagyobbat is lehet elérni.


Természetesen nem ezek az egyedüli és elsődleges álmaim, céljaim. De egyszer élek, és szeretnék minél több mindent kipróbálni. Az én életcéljaimat ne kritizálja olyan, aki fél saját magától, és retteg attól, hogy kudarcba fullad a terve. Benne van a pakliban, hogy én is elbukok, nem sikerül, de küzdök minden álmomért, amíg csak tudok!


Ezen kívül szeretném megköszönni, hogy láthatatlanban is megítélsz, hogy nincs kreativitásom, buta vagyok, akinek csak sok felesleges kacat és hírnév kell.

Kreatív ötleteim vannak, de nincs pénzem megvalósítani húszévesen.

Boldogságomat nem a luxus cuccokkal, hanem inkább a szeretettel, élménnyel szeretném elérni a jövőben úgy, ahogy eddig is.

Hogy miért mertem kérdezni itt? Mert tudni szeretném, mások hogy látják, lehet-e sok pénzt keresni becsületes munkával, és ha igen, hol és mivel.


Rengeteg helyen jártam, amiért nagyon szerencsésnek mondhatom magam, de azt sosem értettem, hogy például akik Monacoban bementek a luxushotelbe, vagy Dolce & Gabbana boltba, honnan keresték meg azt a sok pénzt, amit ott elköltöttek.


Tapasztalataim alapján az emberek mindig többet akarnak, és nagyon irigyek. Én is, ahogy a kedves válaszolók is, mind többet szeretnénk a jó dolgokból, csak abban van különbség, ki mennyire mer többet megtenni érte.


Rátérve a Ferrarira és Bugattira. Két példa volt autókra. Nyilván járműmérnöknek készülve érdekelnek a kocsik nem csak látványra, hanem működésre, teljesítményre is.

Kiskoromban még csak a látvány volt a fontos, akkor a luxusautók érdekeltek elsősorban, ma már azért belenézek az adataikba is. De még mindig valahogy a kinézet dominál.

Nos, itt szögezném le: a farkam méretét nem célom növelni ezekkel, mivel nincs is. :)

De még mielőtt azt is megkapnám, hogy tipikus nő blablabla nem folytatnám... :) Elismétlem, hogy a tudás révén kamatoztatott tisztességes munkámmal, pénzemmel szeretnék szép autót, és hozzátenném még, hogy nem egy olyan pasit akarok találni, akinek az van. (Csak mert ezt is gondolhatná a kedves olvasó.)


Lehet ezek után is kritizálni, sértegetni, keresni a kifogásolhatót a mondandóban, de attól még nem fogsz megismerni, csak magad fogod lejáratni, mert látszik, hogy egy bárgyú, irigy ember vagy, akinek nincs jobb dolga, mint csepülni a másik embert, vizslatni a szöveget, hogy mibe köthet bele.

2014. júl. 3. 01:05
 19/33 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Nem rosszindulatúságból írtam, kár volt lepontozni. De még egyszer leírom, ha már előre elköltötted a pénzt, sosem leszel gazdag....
2014. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Az iphone-ra visszatérve... Nem azt kell megfizetni, hogy olyan k**va jó a szoftver vagy a hardver. A supportot, amit nyújtanak. Egyébként szerintem nem éri meg a support-tal sem.
2014. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!