Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tudok hatékonyan munkaváll...

Hol tudok hatékonyan munkavállalókat toborozni?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag friss startup cégnél vagyok és a személyügyek, így a munkaerő toborzás és első körös kiválasztás hozzám került. A problémám az, hogy egyelőre 15 embert kellene találnom, de nincs keret a fejvadász cégekre, sem a fizetett álláshirdetésekre. Különféle területek pozícióiról lenne szó, de mindhez elég komoly szakmai követelmények vannak. (Informatika, Pénzügy, Marketing, Mérnök, illetve adminisztráció a területek.)


Hol tudnék ingyen, vagy minimális anyagi ráfordítással munkavállalókat toborozni?



2014. aug. 1. 20:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
mi az iparág?
2014. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Az adminisztrátornak idegen nyelven kell tudnia válaszolni ügyfeleknek írásban. Ez a nyelv, pedig nem az angol, vagy a német. Hirdetésből kiderül minden, de konkrétumokat itt talán érthető okokból nem írnék.


Egy sima érettségizett ember, aki erős középfokú nyelvtudással bír már felvételt nyerhetne. A hirdetés címében is szerepel a megkövetelt nyelvtudás.

2014. aug. 1. 23:15
 13/25 anonim ***** válasza:

még egyszer


mi az iparág? milyen mérnök kell?

2014. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, hogy összekapcsolható legyen az itt folyó beszélgetés a céggel.


A kérdésem szempontjából irreleváns az iparág. Itt nem is toborozni szeretnék.

2014. aug. 1. 23:20
 15/25 anonim ***** válasza:

egyébként milyen ismeret kell az adminisztrációra? (itt is vannak ilyen munkák) szívesebben végeznék ilyen munkát, mint a tesco árufeltöltő, gondoltam megkérdezek egy profit is :D


nekem egész jó az angolom, szövegeket és programokat jól megértek (az évek meg a rutin :D), a beszéd kicsit sketchy de megértem és válaszolni is tudok, németül is tudok úgymond, mert abból érettségiztem de igazából csak a beszélgetés része megy, társalogni, útbaigazítani tudok vállalható szinten, de pl hírportálokat már nehezebben értek meg. Sajnos nem egy mindennap használható nyelv, de gondolom nem műfordítási feladatok és tárgyalások közvetítése élőben vannak egy ilyen állásnál.

értek még (számomra, láttam már ezt azt) alapvető programokhoz, fájlkezelés, office-word-excel-powerpoint-access ezekből érettségiztem, apámnál dolgoztam 'ügyesben ott pc diagnosztikát és a szoftverezést valamilyen szinten elsajátítottam (driver keresés 10 éve tönkrement gyárak nyomtatóihoz külön művészet)


egyébként én is idén érettségiztem, és fel is vettek egyetemre (műszaki maganernek), csak csórók vagyunk, és nem engedhetjük meg magunknak jelenleg, és egy semmire se jó okj-t inkább nem végeznék el az üresjáratban

2014. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%
LinkedIn. Annál olcsóbban nem hiszem, hogy profilokhoz jutsz. Ezen kívül még az egyetemi levelezőlisták játszanak, ha be tudsz rájuk jutni.
2014. aug. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"de nincs keret a fejvadász cégekre, sem a fizetett álláshirdetésekre"


Nem bántásból, de tudod te, hogy egy tapasztalt, állásban lévő, nyelveket beszélő villamosmérnöknek, vagy informatikusnak milyen a bérigénye?

Hétszámjegyű is lehet :-)

2014. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kamu kérdés!


Még részleteket sem tud írni, mert az kutatómunkát igényelne a részéről, pl. elolvasni néhány hirdetést.


Mellesleg nyugodtan kiírhatnád az álláshirdetés szövegét, nem tiltja a szabályzat! A cégnevet kihagyhatod, ha ennyire nagy benned a félelem...

2014. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Adminisztrátor: Nem angol és nem német nyelvtudás kell. Sajnos más is ilyen elnagyoltan értelmezi a hirdetéseket.


LinkedIn: Szuper ötlet. Megnézzük.


Bérigények: Tisztában vagyok vele. Már korábban 3 embert felvettem, de az még ment a meglévő kollégák ismertségi köréből. A fejvadász, fizetett álláshirdetés kihagyása a nálam fiatalabb vezetés fafejűsége miatt van. Remek ötlettel, remek szakemberek, de céget most tanulnak vezetni.


A kamu kérdés dolgot nem értem. Szerinted akkor miért írtam ide?

2014. aug. 2. 12:10
 20/25 anonim ***** válasza:
De akkor még is milyen elvárások vannak egy ilyen adminisztrációs munkára?
2014. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!