Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten nem lehet érvényesü...

Budapesten nem lehet érvényesülni protekció nélkül?

Figyelt kérdés
Ahol lakom egy kisvárosban, mindig azt tapasztalom hogy csak protekcióval lehet érvényesülni munkahelyeken. Szeretnék egy fix állást, de ahol lakom ott nincs. Nekem mindig azt mondják hogy a nincs álláslehetőség, de különös módon másokat még is felvesznek.
2014. okt. 17. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Egy kis faluból mentem fel Pestre, mert itthon semmi lehetőség nem volt. Egyetemet végeztem, 2 nyelven beszélek, semmi protekcióra nem volt szükségem!
2014. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
nekem sem volt protekcióm... de lehet, h szakmától is függ
2014. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Én azt látom itt (Bp) is ugyanúgy működik a protekció. Anélkül is lehet állást találni, de ha van segítség, az emberek élnek vele.
2014. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
működik a protekció, pl ha keresnek vkit egy adott pozícióra, először körbekérdezik a már meglévő munkatársakat, h tudnak-e ajánlani vkit v a főnök hoz oda vkit, akit ismer, ilyenkor meg sem hirdetik az állást. de még így is több hely marad, ami protekció nélkül töltődik be. jelentkezel, meghallgatnak, felvesznek. ez utóbbi még így is jóval gyakoribb Pesten, mint vidéken
2014. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mely szakmákkal lehet a legjobban elhelyezkedni protekció nélkül?
2014. okt. 17. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Bp-en is van protekció: minsiztériumban, kerületi önkormányzatoknál biztosan, multiknál ajánlási rendszer működik.


Meg olyan, amit nem is protekciónak hívnék. Ha megüresedik egy hely, akkor körbekérdezik a vezetőket, kollégákat tudnak-e rá alkalmas személyt. Ha igen, akkor meg sem hirdetik az állást. Nálunk amint lesz egy üres hely (nagyon ritkán van), a különböző kis-közép és nagyvezetők egymást marják, h kinek a kijét tegyék oda.És az erősebb kutya elve érvényesül...Olyan is volt már, h meghirdettek egy állást (mert bizonyos pozíció felett kötelező), de már előre megvolt kit fognak oda felvenni.

2014. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

budapesten is van protekció, mindenhol van, a legutolsó tróger helyen is.


csak annyi a különbség hogy betanított munkáskként 3-4 műszakban van esélyed inkább mint jó helyeken. oda folyamatosan van felvétel, mert pár év alatt tönkreteszik magukat az emberek vagy tlaálnak jobbat.


kivétel lehet ha nincs ismerős de komoly szaktudásod van ÉS az adott helyre nincs protekciós várólistás.

2014. okt. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!