Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkavállalónak...

A magyar munkavállalónak semmi nem elég jó?

Figyelt kérdés

Irodai, adminisztrátori állást hirdettem meg, nettó 100e+25eFt cafetéria/hó plusz minden törvényes aztán jönnek sorban az álláskeresők és húzzák a szájukat, hogy ez milyen kevés. Én meg köpni nyelni nem tudok, hogy mégis mire fel és mit akarnak? Ahelyett, hogy örülnének hogy kapnak tök jó fizetést és körülményeket és nem az árokpartot kapálják közmunkában!

Vagy ennyire még sem kell a munka, hogy ilyen luxust megengednek maguknak, hogy válogassanak és mindjárt mindenki 300 nettót akarna?


2015. febr. 14. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
85%

A legalja garzon is 45-50 ezer Budapesten,plusz a rezsi.

Az már mninmum 70...Vesz BKV bérletet,akkor már 80 ezer...

És minden másra marad 20 ezer forint...Na ne viccelj már,hogy ebből ki lehet jönni.

2015. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként ha idén diplomáznék, akkor lehet el is vállalnám :D
2015. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
25%

"nyugati régióban ahol én is vagyok ha ennyit kinálsz hangosan kinevetlek és faképnél hagylak"

ausztria, németországban biztosan.mert biztosan nem nyugatmagyarországra gondoltál.

2015. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
82%

Még mindig nem kaptunk választ arra, hogy mik a követelmények. Ha csak érettségit kérsz, meg számítógépes ismereteket, akkor megfelelő a fizetés. Ha diplomát, nyelvet és tapasztalatot kérsz, akkor kevés.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak. Az éremnek két oldala van: az egyik, hogy a munkaadónak ezt ki kell gazdálkodni, járulék, adók, min. 3-szorosa annak, amit a dolgozónak a kezébe adsz, aki tanult vállalkozástant, az tudja. Azonban az emberek nagy többsége nem tudja ezt, és fukarnak tartja a vállalkozót. Na meg a multis fizetésekhez képest ez tényleg semmi, de persze ott min. 1 nyelvet kéne felsőfokon beszélni. És a multi kap egy csomó olyan kedvezményt, ami a magyar vállalkozónak nem jár, így soha nem lesz versenyképes hozzájuk képest.

Az érem másik oldala, amit itt többen leírtak, hogy mibe kerül a megélhetés. Ez meg a munkaadókat nem szokta érdekelni. Szóval mi, dolgozók is kiírhatnánk egy kérdést, hogy mit képzelnek a munkaadók, hogy ennyi pénzért majd dolgozni fogunk,amikor egyáltalán nem fedezi a lakhatás, rezsi és kaja költségeket?

Persze az sem mindegy valóban, hogy az ország melyik részén, az Alföldön szerintem még minimálbérért is simán elvállalják diplomás emberek, Pesten nem.

2015. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:

Tök jó fizetéstől messze van.


Ez amúgy a mi cégünknél is fent áll.

2015. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
És nem hűtlenek hozzád véletlenül az irigykedő munkavállalóid?
2015. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben szaktudás, nyelvtudás nélküli a meló, akkor megfelel. Viszont ha már kell angolul tudni (vagy más nyelven), és felsőfokú végzettséget vársz el, akkor kb. 120-140ezer + cafetéria lenne szerintem a megfelelő. Sőt, egy szakképzett titkárnő aranyat ér, akinek több év tapasztalata van esetleg irodavezetés terén, ügyintézés terén, ő nem fog neked szaros 100 rongyért dolgozni, megjegyzem jogosan. Mit kell csinálni amúgy? Mik a követelmények?
2015. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
75%
Ja igen, még annyit, hogy be kéne látnod neked is és a többi vállalkozónak is, hogy nem szívességet tesztek a munkavállalónak azzal, hogy állása van. Ez egy kölcsönös együttműködés, ő elvégzi a munkát amivel megbízod, cserébe te olyan fizetéssel honorálod amit magadnak is adnál, ha te csinálnád az ő feladatát. Meg tudnál élni havi 100ezer Forintból?
2015. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van titkárnőm ès nem keres ennyit, mint a kérdező megjelölt, cserébe zéró felelősség, erkölcsi megbecsülés, családias légkör, nyelvtudás nem kell, bármi gond van szabi akár másnaptól lehet, ha elmenne 10-en jönnėnek helyette. Persze a pénz kevés, de mutassa meg valaki, hogy egy kkv hogy bír erre a munkára 200 -300 ezer nettót kigazdálkodi, próbálja meg!

Más munkakörben már 10 éve fizettem 350 ezer havi nettót dolgozónak, annak a munkának az volt az ára. / én nem kerestem annyit!!!

2015. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
100%

"olyan fizetéssel honorálod amit magadnak is adnál, ha te csinálnád az ő feladatát"


Azért ez nem így működik... Jellemzően takarítónőt is azért fogadsz, mert ő olcsóbban megcsinálja neked, mint amennyit te ugyanannyi idő alatt keresel teszem azt sztárügyvédként...


A munkavállalónak mindig minden munkaadó csak annyit fizet, amennyiért pótolni tudja őt hasonló képzettségű és tapasztalatú munkaerővel, ha az adott munkavállaló elmenne..

2015. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!