Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkavállalónak...

A magyar munkavállalónak semmi nem elég jó?

Figyelt kérdés

Irodai, adminisztrátori állást hirdettem meg, nettó 100e+25eFt cafetéria/hó plusz minden törvényes aztán jönnek sorban az álláskeresők és húzzák a szájukat, hogy ez milyen kevés. Én meg köpni nyelni nem tudok, hogy mégis mire fel és mit akarnak? Ahelyett, hogy örülnének hogy kapnak tök jó fizetést és körülményeket és nem az árokpartot kapálják közmunkában!

Vagy ennyire még sem kell a munka, hogy ilyen luxust megengednek maguknak, hogy válogassanak és mindjárt mindenki 300 nettót akarna?


2015. febr. 14. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
40%

Bocs,de hol írtam,hogy lenézem?


Valaki azt kérdezte írjuk meg mi a foglakozásunk és mennyit keresünk.Akkor most sülyedjek el mert én többet keresek mint az ápolónő?Nem én tehetek róla,hogy keveset keresnek és sok szakma nincs megbecsülve...

De szerintem tisztában volt vele amikor ezt a hivatást választotta...Én például eredetileg biológus akartam lenni,de pont ezért tettem le róla mert nehéz vele elhelyezkedni,és ha sikerül is kevés a fizetés(hacsak nincs valami oltári nagy szerencséje).

2015. febr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
57%

Lényeg, hogy arra akarok kilyukadni, hogy szerintem az embereknek is nagyok az igényei, sok esetben - igen, NEM mindig!! de sokszor!! - a munkanélküliségről maguk is tehetnek.

Kérdező ezért is nem talál munkaerőt. Meg mert nincs szerencséje.


Kérdező, keress egy év múlva ilyenkor, én elvállalom, szinte bármi legyen az!

És most nem fényezni akarom magam, hogy bármit elvállalok, de nincs túl sok pozitív példa körülöttem és én is marha rosszul választottam szakot.

2015. febr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
85%

#30: Az nem magas ló, ha valaki azt mondja egy munkaadónak, hogy 100k nettó az egy vicc. Iccsapám gyártósori melóval keres 160-180k között, plusz cafi, ebéd és 13. havi, fix 8 órában, édesanyám 140-200 között értékesítőként, hétfőtől csütörtökig 6, pénteken 5 órában, úgy hogy jár fél óra ebédszünet, plusz minden órában egy tízperces.


Ezek sem álommelók, de erre már azt mondom, hogy súrolja a tisztességesség határát.

2015. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
25%

Én ismerősöm pedig biztonsági őr, áll 11 órát, nyitásra ott van, zárás után megy el. Minden sz*r rajta csapódik le.

Be van írva 8 óra, dolgozik 11-et.

Keres 90 nettót.

Cafeteria.... talán már a szó jelentését is elfelejtette.

Fizetett szabadság nincs. Ha megbetegszik és nem megy be, keresnek mást a helyére és talán vissza se tud menni.


Másik ismerősöm sokáig 47 ezret keresett közmunkán + a gyerekeknek járó támogatások. Két gyerekkel. Munkásszállón lakott.


De igen, magas ló, ha valaki nyavalyog, hogy irodai munkát nem vállal el nettó 100 ezerért + cafeteria.

2015. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy valakinek rossz, az nem elégséges indok arra, hogy az annál kicsit jobb már jó.


Irodai munkát végzek, bruttó 400e lenne az alsó határ, amiért munkahelyet váltok és ebből sem élhetek nagy lábon, csak hónap végén is tudok emberi ételt enni.

2015. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem tudsz spórolni, gondolom.

Minden nap kifőzdében eszel, reggelire péksütit veszel, drága ruhákat veszel, stb.

Igazam van?


Amikor nagy a munkanélküliség; pályakezdők körében igen nagy a munkanélküliség, a felsőoktatás tele van túlképzéses illetve eredendően felesleges szakokkal; rengeteg-rengeteg ember 10 órában robotmelózik nettó 100-ért vagy az alatt, nulla cafeteria, nulla Erzsébet stb...

Akkor igenis nem jogos nyafogás, hogy nem vállalják el a munkát Kérdezőnek.

Aztán csodálkoznak, hogy másfél éve munkanélküliek.

Itt is rengeteg ilyen kérdés van... Hát ezért is!!!


#2. válaszomban pedig csak leírtam, hogy közvetlen környezetemben mit látok, erre a válasz 25%-ban hasznos.


Örülök neki, hogy itt mindenki megengedheti magának a nettó 150 ezret vagy még többet fizető munkahely keresését, de akkor mi a sok kérdés, hogy 1-2-3 éve munkanélküli? És például mi a sok büfészakozás?

Ha mindenki megengedheti magának diplomával, hogy nettó 150 vagy még jóval több legyen az igénye, akkor nincs is olyan, hogy büfészak, nemdebár?

Csak ha én például környezetmérnök diplomával ilyen elvárásokkal indulok, jobb, ha felkötöm magam, mert úgyis meg fogok halni... éhen. Mert ismerősöm nincs, aki benyomjon. Mert az ismerőseim kb. embertelen munka keretein belül robotolnak, több szakmával is, nyelvtudással is, diplomával is!!!

Csak mondjuk az is igaz, hogy aki ügyesebb, az havi 100-110 ezerből megél, rezsi+közös költség 110 ezer forint, többi 10-20 ezret félrerakja. Aki ennyit se keres/nem ügyes, az... nem jön ki hó végéig :( Vagy nincs lakása.

2015. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Szerintem nem megfelelően fogalmaztad meg az álláshirdetést. Tudom, nem divat manapság beírni a felajánlott bért az álláshirdetésbe. Mert majd annak adod az állást, aki a legkevesebbért is elvállalja. Én biztos vagyok benne, hogy ennyiért is találsz nagyon jó embert, csak egy csomót bosszankodtál te is, meg a jelöltek is, mert nem egyeztek az elvárások.

De ha nem is írod le a bért, azért ha érettségit kérsz, meg számítógépes ismeretet, abból a normálisabbja már leszűri, hogy nem lesz itt többszázezres fizetés. Diplomásokat nem is kellett volna behívnod interjúra.

Apám vállalkozó, 80 e nettót ad a titkárnőjének, ezren voltak a jelöltek, nem húzkodták a szájukat, volt aki még ennél kevesebbért is elvállalta volna.

2015. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
67%

36-os,úgy könnyű 100-120 ezerből vitézkedni,ha van saját lakásod.Birom,hogy mindig kiderül,hogy azoknak akik osztják az ész,hogy elég ennyi pénz van saját tehermentes lakásuk.Úgy én is ki tudnék jönni ennyiből...


De tudod fiatalok nagyobbik részének nincs.És akkor nem azon múlik a megléhetés,hogy 50 forintal olcsobban veszed-e valahol a cukrot.Attól nem fogod jobban kifizetni az 50 ezres albérleti díjat.

2015. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
14%

De azon már múlik, hogy 500 (ÖTSZÁZ) forinttal olcsóbban veszed a cukrot, másik többszáz forinttal olcsóbban a másik élelmiszert, meg a harmadikat, meg WC-papírból is mondjuk 200 forinttal olcsóbban veszed stb, lassan többezer forintnál tartasz.

Hobbiként a pároddal főzöl, hűtőbe rakod, másnap beviszed, mikróban megmelegíted, megint ezreket spórolsz.


1. Egyetemista vagyok és a suliban beszélgetések alapján az jön le, hogy nem feltétlen 80 ezer egy albérlet mindenestül (igen, az egyetemisták általában többen bérelnek, ezt belekalkuláltam).


2. Aki 100-110 ezerből él, lehet van tehermentes saját lakása, viszont rengeteg kell költsön gyógyszerre. Például. Na?



Lehet lepontozni - úgyis tudom, hogy az lesz -, de tény, hogy a mai ember mindent akar, lusta bármiféle energiabefektetésbe, halmozni akarja az élvezeteket, habzsolni az életet. Káros vagy kevésbé káros szenvedélyek, szórakozóhelyek (ott is kétezer lazán elmegy italra pl), ne kelljen főzni, ne kelljen semmivel spórolni. Nem hajlandó az ember 5 000 forintért farmert venni, akkor se, ha az ötezres kínai farmer is kibírná két évig... a harmadik évre már pl egy lány úgyis megunja normál esetben, a méretei is változhatnak.

És igen, nem mondom, hogy én különb volnék, én például rengeteg édességet fogyasztok és nagyon szeretek beülni forrócsokira, szeretek mekizni is... Ezek mind egészségtelen dolgok is ráadásul. De nagyon hiányzik, ha két napig nem eszek csokit, ez is egyfajta függőség. Ki se merem számolni, mennyi pénz megy erre, sőt, ha nem változtatok, biztos gondom lesz emiatt is.

2015. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
72%

Most nem azért 36-os,de minek mentél el akkor környezetmérnöknek,ha tudtad,hogy nem lehet vele elhelyezkedni?

Az őseid pisztolyt tartottak a fejedhez?


Komolyan mondom nem birom felfogni,hogy sok embernek miért nincs esze arra,mint az itt válaszoló gyógyszerésznek,hogy ha nem lehet elhelyezkedni,meg tisztességes bért keresni azzal, amit szertne,akkor keres ahhoz valami hasonlót amivel jobbak az esélyei.Mint jelen esetben a biológustól nem áll messze a gyógyszerész csak épp ez utóbbi 3x annyit keres,és el tud helyezkedni.


Azért 18-20 évesen már ki kéne nőni a tűzoltó/katona/meg a vadakat terelő juhász álmokból...

10 évesen én is Jedi lovag akartam lenni :D De aztán rájöttem a villamosmérnöknek több értelme van :)

2015. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!