Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnád ezt a munkát...

Elvállalnád ezt a munkát netto 200 ezerért ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
Van jelenleg munkám,de nem keresek annyit vele,a netto bérem itt 110 ezer ft netto.A párom nagyon erőlteti ezt a másik helyet,ahol 200 nettot is megkereshetem akár.A páromnak is van mujnkája,ő nem keres rosszul.Cserében viszont hétvégén is dolgoznom kellene,van hogy szombat vasárnap is,12-13 órát is.Gyerekünk még nincsen,hitelünk nincs.Van egy lakásunk,aminek nem vészes a rezsije.Belegondoltam,hogy nyáron hétvégén ahelyett hogy együtt lennénk,mehetnék majd dolgozni,azzal a tudattal,hogy a párom fagyizgat,strandol,jól érzi magát és ahelyett,hogy együtt lennénk,nekem ott kell majd b..assznom a rezet.A pénz az jól hangzik,de minden áron?Kockára téve ezzel a kapcsolatunkat?Heti 2 szabadnap lenne,de az lehet,hogy éppen hétfő,keddre esne.1 hónapban 1-2 szer lenne egy fél szabad hétvégém,péntek,szombat vagy vasárnap,hétfő ami szabad.Mi a véleményetek megér annyit ez a pénz?
2015. ápr. 2. 06:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%

Mi a valódi kérdés?


Hogy mi mit tennénk a helyedben, ilyen feltételek mellett, vagy hogy miért nem viselkedik a párod úgy, ahogy te szeretnéd?


Ha az első, akkor én nyilván a jobban fizető állást választanám. A hátránya lenne, hogy hétvégén is dolgoznék és ritkábban látnám a barátnőmet, az előnye viszont a közel dupla annyi fizetés, az hogy nem kéne éreznem hogy én keresek kevesebbet a családban, a tudat, hogy a későbbi közös életünkre félre tudok tenni. Az előnyei számomra messze túlmutatnak a hátrányain.

Tudom, hogy számodra nem. Látom, hogy te NEM szeretnéd ezt az állást, számodra a szabad hétvége meg az együtt bulizás többet ér.


Ha az a kérdés, hogy a barátnőd miért nyomja ezt a lehetőséget: erre már írtak mások több variációt is. Nyilván szeretné, ha te is legalább annyit keresnél mint ő, szeretné, ha számíthatna rád anyagilag, esetleg arra az esetre ha neki a gyereket kellene nevelni, szeretné, ha többet áldoznál a kapcsolatért, és úgy érzi, hogy számodra az a másik állás egy előrelépés lenne.


Habár ez nem kérdés, a privát véleményemet is elmondom: sokkal jobban tudok azonosulni a barátnőddel, mint veled. Kettőtök közül ő az, aki foglalkozik azzal, hogy olyan döntést hozz, ami jobb jövőt kínál, neked meg kényelmes lébecolni egy alulfizetett munkával, amivel megrekedsz azon a szinten, hogy még egy gyereket sem lehet rendesen felnevelni.

2015. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
65%
Azt hiszem én elvállalnám. Mert így is úgy is az alváson kívül munkából áll az életem, akkor meg tök mindegy, hogy a háztartási munka vagy olyan munka, amit szeretek csinálni. Amikor munkából hazamegyek főzés, mosás, vasalás, takarítás van. Így legalább az a páromra hárulna. Nyáron meg csak lehet kivenni 1-2 hét szabit, amikor együtt strandolhatunk. Meg hát én szégyelném a 110 nettót férfiként, mindent megtennék, hogy több legyen.
2015. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

# 22

Talán te vagy az említett barátnő :D

2015. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Hát én biztos nem vállalnám be...

19 évesen dolgoztam 1 évig egy olyan helyen ahol egyfolytában berángattak hétvége,éjszaka,ünnepnapokon alig volt szabadnapom (hülye voltam és hagytam magam)

Az évi nyaram úgy eltelt hogy észre se vettem...ráadásként ez olyan hely volt ahol láttam hogy az emberek élvezik a nyarat, sétálgatnak a barátnőikkel,stb pluszba még szilveszter éjszakára is beírtak.(És nem azért csinálták ezt mert azt akarták hogy kilépjek,erre volt más módszerük meg csodálkoztak is mikor felmondtam)

Mikor 1 év után kiléptem csak rá 3 hétre mentem az új melóhelyre de azalatt a 3 hét alatt olyan felszabadultnak éreztem magam...

Én akkor ott megfogadtam hogy soha többet nem megyek ilyen munkahelyre csak ha az éhhalál szélén álok.

Szerintem az már rabszolga kategória ha az embernek abból áll az élte hogy eszik aszik dolgozik...

2015. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem elsősorban a pénzért, de váltanék, te persze nem fogsz, a kérdés csupán arra kellett, hogy kapj pár tucat megértő "a barátnőd egy pénzéhes ribi" választ. Huszonévesen azért kell sokat dolgozni, hogy utána olyan önéletrajzod legyen, ami lehetővé teszi, hogy napi 8 óra munkával eltarts egy családot, elvidd őket nyaralni, meg magánórára járhasson a gyerek. Ha ezt nem teszed, akkor 52 évesen a tv előtt Kőbányaizó megkeseredett proli leszel, mint oly sokan. Ez van.
2015. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

# 25

De jó lenne ha ez így működne.

2015. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!