Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám bebizonyítani...

Hogyan tudnám bebizonyítani egy munkaadónak, hogy alkalmatlan vagyok a felkínált állásra?

Figyelt kérdés

Tehát a fenemód nagy helyzet az, hogy regisztrált álláskereső vagyok és sajnos nem úsztam meg, a munkaügyi központ talált nekem állást, csakhogy én nem akarom elfogadni. Viszont ellentétben a versenyszférával, ahol nyugodtan dönthetsz így is a problémám az, hogy elvesztem a regisztrált álláskereső státuszomat, ha nem fogadom el!


Röviden és tömören, hogyan győzzek meg egy munkaadót, hogy nem vagyok alkalmas a munkakör betöltésére? Tettessem magam butábbnak, mint amilyen vagyok, és csináljak úgy mint, aki nem ért semmit, elvégre ehhez ész is kéne (logisztikai-fuvarszervezői munka lenne egy nagyobb cégnél), vagy derüljön ki rólam, hogy igazából nem is beszélek három idegen nyelvet?

Én marha sajnos bevallottam a munkaügyin, meg lobogtattam ott a nyelvvizsgáimat, meg a diplomákat, mikor kérték, szóval magammal toltam ki.


És ne kérdezzétek meg, hogy miért nem akarok elfogadni egy aránylag jó állást, mert kicsit macerás lenne elmagyarázni.


2015. ápr. 22. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Ne ezen agyalj!!!

Kérj akkora fizetést érte, hogy a leendő munkáltató mondja azt a Munkaügyi Központnak, hogy küldjön másik regisztráltat, mert veled nem tud a munkabérben megegyezni!!!!

2015. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj. Biztos van okod arra, hogy ne fogadd el,és biztos kényelmesebb a munkanélküliből élni, mint melózni. De erre nem tudok mást mondani, minthogy a hozzád hasonlók miatt tart ott az ország,ahol tart.

Gondolom lesz interjú. Ott nem bonyolult elbuktatni magad.

2015. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nézd második, gondolkozzunk így, ha én most elfogadnám ezt, akkor lehet, hogy valaki olyannal tolnék ki, aki tényleg szeretné is ezt az állást, és mondjuk logisztikai területen szeretne dolgozni, tehát én sem lennék boldog, és valaki meg, akinek nagyobb szüksége lenne rá meg hoppon maradna!
2015. ápr. 22. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Így viszont feleslegesen veszed fel a pénzt az államtól, amit az én adómból gyűjtenek neked össze, mert ez neked nem jár, mert nem is akarsz munkát...

De mégegyszer mondom, valahol megértelek, nyilván fogalmam sincs,hogy mi okod van erre, tehát nem belédkötni akarok. :)

2015. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha ez vigasztal ez a pozíció nem szalad el, tehát ez a cég be fogja tölteni vagy egy másik munkanélkülivel vagy egy pályakezdővel, miután én "kiugrom" a dologból.
2015. ápr. 22. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azzal van bajom, hogy üresen fog állni a pozi. Azzal van bajom, hogy ingyenelokkel van tele az orszag, akik a kisujjukat sem mozditjak, de a penzt felveszik, es elnek, mint Marci hevesen.
2015. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Nem tudom mi bajotok van a válaszommal!!

1./ Ha a kiközvetített dolgozó kijelenti, hogy ő azt a munkát, munkakört nem fogadja el, akkor jogszabály szerint!!! kiveszik a Munkaügyi Központ nyilvántartásából, és a továbbiakban már nem is számíthat arra, hogy másik helyen el tudjon segítségükkel helyezkedni!

2./ Ha az adott cég közli a Munkaügyi Központtal, hogy a bérezés/vagy a dolgozó egyéb elvárásai, igényei alapján nem tudtak megegyezésre jutni, akkor a munkanélkülit nem éri semmiféle hátrány, a továbbiakban is benne marad a rendszerbe, és a munkáltatóhoz is előbb-utóbb kerül olyan dolgozó, aki szívesen elfogadja azt a munkakört!


Tehát csak az a megoldás lehet, hogy a kiközvetített dolgozó lép fel olyan igényekkel, amelyeket a leendő munkáltató nem fog teljesíteni!!!


És akkor ezek után adhatjátok a kérdezőnek a saját kis "okos" válaszaitokat, csak nehogy a kérdező a végén rosszul

járjon!!!


Ha nem akar azon a helyen dolgozni a kérdező, de nem akar "kiesni sem a rendszerből", akkor az én általam javasolton kívül, valami más lehetőségről tud valaki, vagy megoldás helyett csak a lepontozást ismeritek!!!

2015. ápr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Nem azzal van bajom, hogy üresen fog állni a pozi. Azzal van bajom, hogy ingyenelokkel van tele az orszag, akik a kisujjukat sem mozditjak, de a penzt felveszik, es elnek, mint Marci hevesen."


Tudtod te egyáltalán, hogy mennyi a foglalkozás helyetti támogatás összege? 22800Ft, a mindenkori nyugdíjminimum 80%-a, erre lennék jogosult, ha lenne legalább 12 havi munkaviszonyom, de nincs.

Mellesleg azt továbbra sem fogom fel, hogy miért olyan nehéz megérteni, hogyha én nem fogadom el, akkor keresniük kell valaki mást, ez nem olyan, mint a közfoglalkoztatás, ahol van egy keret és belefér még egy vagy két közmunkás bére, ez egy nyereségorientált magánvállalat, akik valószínűleg nem fognak sopánkodni, ha nem az én munkaerőm erősíti a csapatot.

2015. ápr. 23. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
de miért akarsz egyáltalán regisztrált álláskereső lenni, ha nem is kapsz semmilyen juttatást? én is ugyanebben a cipőben jártam és simán nem mentem el azokra az állásokra amit beajánlott a központ (na meg mert könyvelői pozíciók voltak én meg nem tudok könyvelni, de ez nem zavarta a munkaügyist :P )
2015. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!