Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám ezt feldolgozni,...

Hogyan tudnám ezt feldolgozni, kiheverni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy én egyetemet végeztem, államilag támogatottban.


Nehéz iskola volt, én meg gyenge iskolából mentem. De valahogy végig vergődtem.


Többnyire egyedül, mivel haverkodás sosem volt az erősségem, így hát nem sok segítséget tudtam szerezni magamnak, pedig mint tudjuk a kapcsolati háló már felsőoktatásban is életbevágó dolog.


Végzés után nem is kaptam állást vagy másfél évig, pedig állítólag keresett a szakmám.


Persze azt kihagyják az ilyen felmérésekből, hogy nem diplomásokat keresnek, hanem olyan, akik jófejek, szépek és/vagy stréberek, tehát jók valamire)


Nagy nehezen lett egy munkahelyem protekcióval, tűrhető (kezdő) bérrel, de mivel ott haverkodáson volt a hangsúly, ezért nagyon hamar ki is kurtak.


Utána két hónap múlva találtam egy másik állást, ahova szerencse folytán be tudtam illeszkedni, de kapzsi a főnök és nagyon nyomottak a bérek.


Meg vagyok gyözödve, hogy más sokkal jobban keres, mint én, miközben lazább a munkája.


Ugyanis velem az egyik alkalmazott (aki nem is a felettesem) NAGYON durván beszél, mert kezdő vagyok és be lettem dobva a mély vízbe és persze, hogy döcögve mennek a dolgok. Olyanokat mond nekem, hogy bármikor lelőne, meg ilyesmik...


Hétvégén egy buliban voltam egyedül, mivel nem nagyon vannak barátaim. De hát a szóló ivászathoz nem is kellenek :( Ott volt egy ilyen távoli ismerős gyerek, aki csapatával nyertek valami 1 millió eurót már cégalapításra.


Aztán megkérdezte, hogy mennyit keresek, én meg megmondtam, és kinevettek, hogy ennyiért ő fel sem kelne.


Én meg szó nélkül otthagytam őket, meg a bulit, sajnos az utca végén rájöttem, hogy ott maradt a kabátom, úgyhogy azért vissza kellett settenkedni.


Egyébként az egyedül bulizással semmi gond nincs, mert ha pl egy jóképü gyerek elmegy egyedül vhova, akkor simán hazamegy vele egy vállalható csaj, de én ugye nem nézek ki jól, ugyhogy ez esélytelen. Beszélgetni persze lehet, csak az olyankor "alkalmatlankodásnak" jön le. Ugyhogy senkit sem érdekel.


Annyi ilyen bántást kaptam már életemben, hogy már nem is fájnak annyira az ujabbak, mert nincs már több hús, amit lemarjon. Ezt képletesen mondom. Persze a csontvelőbe maró fájdalom még ott marad, ugyhogy jó sosem lesz.


KÉT NAPIG még a szobámból sem volt kedvem kijönni.


2015. máj. 11. 19:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

a diploma csak papír. a papír csak formaiság, egy belépő bizonyos helyekre, de semmi több. Sokat számít a tudásod, tapasztalatod, eltökéltséged. Én programozó vagyok. Ha nem dolgoztam volna annyit önerőből, hobbiból magamnak, tuti nem lettek volna jó melóim. Valami kell amivel kiemelkedhetsz a többi közül. A te szakmádban pl sokat számítana ha lennének referenciáid, pl AutoCad-el eléggé jó dolgokat lehet alkotni otthon is.


Ha csak azt látják, hogy te a kötelezőt teljesítetted, nem fogsz komolyan érvényesülni az életben, főleg ebben a szakmában nem.



Hagyjuk már ezt a "minden nő egy k.va..." Ez egy tipikus szövege azoknak, akiknek nem jön össze velük rendesen.

2015. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

autocad UGYANMÁ :D :D


szakdolgozatom olyan volt, PRO/E-ban, hogy egy felsőszintü felületmodellből lett leszármaztatva az összeállítás főbb alkatrészei meg a helyzetük, ugyhogy a végén el tudtam játszni vele azt, hogy megváltozott egy befoglaló méret és az újragenerált összeállítás nem esett szét.


Az legtöbb hallgató meg nekiállt volna EGYESÉVEL a legalsó szinttől modositani minden alkatrészt. Sajnos álláskeresésem alatt EGY helyen sem csillant fel senkinek a szeme ettől a tudástól, nyilvánvalóan azért, mert ők is mind a favágó stilust képviselték.


Mostani munkahelyemen is autocad van (ZWCAD pontosabban), aztán van rengeteg régi rajz, ahol mindent a modelltérbe rajzoltak, mert nem tudták hogyan kell használni...


Én se tudtam, csak láttam, hogy hogyan vannak a rajzok, és kb fél óra utánanézéssel már én is layoutba csináltam a rajzot.


Ilyen egyetemi szinten az az igazság, hogy csak élő referencia számít, tehát olyas valami amit tényleg használnak valahol és termeli a pénzt a gazdájának.

2015. máj. 11. 20:54
 23/39 A kérdező kommentje:

Ja és egyszer irtam itt ki egy kérdést, hogy a nőknél sikeres pasik mit gondolnak a nőkről, és leirták, hogy az ő szemükben nem sokat érnek a nők, mert a legtöbb csak a testét tudja felmutatni.


ÉRDEKES modon nagyon hamar törölték a kérdést, PEDIG semmi uszitás nem volt benne, csak tárgyilagosság

2015. máj. 11. 20:55
 24/39 anonim ***** válasza:

" Sajnos álláskeresésem alatt EGY helyen sem csillant fel senkinek a szeme ettől a tudástól"


Mert ez nem jo semmire. Barmilyen meno vagy CADben, a mernoki tudas a lenyeg, nem az hogy hogyan varazsolsz. Ha a CAD tudasodra akarod epiteni a karriered, akkor mindig csak a masodik-harmadik vonalban fogsz kuzdeni.


A CAD csak egy bonyolult ceruza, ennyi az egesz. A lenyeg az hogy tudd mit kell csinalni. Hogy hogyan rajzolod-modellezed le az mar mellekes.


Atlagos ferfiak is felszedhetnek nagyon jo noket, onbizalom kell hozza, szemelyiseg, kisugarzas. Na neked ezek kozul egyik sincs, es azt hiszed azon mulik ki vagy-e gyurva :)

2015. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

tök mindegy, én szeretek rajzolni, csak ugye itthon abból nem lehet megélni.


amugy meg le is xarom, nekem erre futotta a képességeimmel :(


ezért igazán nem kellett vna kijárni az iskolát sem

2015. máj. 11. 21:34
 26/39 anonim ***** válasza:
Meg aztán ott van a kínai haverom aki fehér csajjal akart járni az USA-ba, de ez még kínainak is csúnya volt. ( hónapig heti négyszer ment bulizni és csak aztán tudta felszedni az első, csajt, de úgy hogy a fülére mondtuk hogy mit mondjon...
2015. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
ugyhogy különben nekem a jövökép, hogy majd szépen kihullok erről a mostani munkahelyemről és ennyi volt. Máshova átvenni ugyse fognak, mert oda pofa kell, meg már vén leszek addigra...ugy értve, hogy a korosztályomban csak jobb tudású emberek lesznek, szal lemaradozok szépen.
2015. máj. 11. 21:56
 28/39 anonim ***** válasza:
Hja az 8 hónapig.
2015. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

" napi 16 órát dolgozni"


Miért kéne 16 órát dolgozni? Szerencsére 8 órában is van ahol tisztességesen megfizetnek.

2015. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
na hát kb nekem is ez a heti 4 buli hozna eredmény pár honap után
2015. máj. 11. 21:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!