Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgős tanács kellene, hogy...

Sürgős tanács kellene, hogy elvállaljam-e a munkát?

Figyelt kérdés

A munka három műszakos. (minden) hétvégén 12 óra, ünnepnapokon dolgozni kell. Tehát minden egyes nap. Erre adnak nettó 90 ezret, majd valamikor x hónap múlva +15e, ami cafeteria azt hiszem.

Én még nem dolgoztam úgymond rendes munkahelyen, mármint ahol havonta fizetnek, mert csak most végeztem.

Azt gondolom, hogy ez rohadt kevés, és egyáltalán kizsákmányolás. Nem a munkától ijedtem meg, végeztem már kőkemény fizikai munkát, amit férfiak nem akartak, de úgy gondolom, ezt az állást nem fogadnám el. Úgy tűnik, lesz jobb, ahová tudok menni, dehát biztos majd akkor lesz, ha fel leszek véve.

Én csak..nem szeretném munkakerülő lusta dögnek érezni magam. Szerintetek az lennék, ha ezt az állást nem fogadnám el?

Köszönöm a válaszokat.



2015. jún. 2. 19:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát a Vidámpark elég rossz példa, mert annyira horror ára van, hogy én soha nem vittem oda a gyerekeimet, meg már be is zárt, nem?

Játszóházba szoktunk menni, 1500 ft a napijegy/gyerek, havi egyszer azért szoktunk menni. Bár ilyen jó időben nagyon sok szuper szabadtéri játszótér is van teljesen ingyen.

2015. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

" Hát a Vidámpark elég rossz példa,

mert annyira horror ára van,"


Akár 3000ert is volt jegy(sokszor volt akcio), gyereknek 2800ert is. Egy szinhazjegy kerul ennyibe vagy két mozijegy. Egyáltalán nem volt drága egy egész napos élményért cserébe. Aquaparkok vagy kalandparkok se olcsóbbak.

2015. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Meg azért az nevetséges lenne ha egy átlagembernek nem lenne ennyi költőpénze. Ma meg magyarországon minden második állásért minimálbért fizetnek amiből előfodulhat hogy nem hal éhen az ember. Akkor annak kéne motiválnia a munkára hogy ne haljon meg? Ez nem biztos hogy jól van így...
2015. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Na most én megkockáztatom, hogy lepontoznak :)


Magyarországon azért olyan alacsonyak a fizetések, mert az embereknek olyan a hozzáállása, hogy "jobbat úgysem találok", és elvállalják szinte ingyen is.

A munkaadók megtehetik, hogy minimálbérért dolgoztatnak, mert mindig lesz aki elvállalja. Ha a holnapi naptól senki nem vállalna el olyan munkát ami 120 000 ft alatt fizet, akkor hirtelen megemelkednének a bérek, különben nem lenne embere a munkáltatóknak.


Nyílván ez nem fog megtörténni, csak arra próbálok rámutatni, hogy mint általában mindenben, ebben is igaz hogy a magyarok pesszimizmusa miatt van az egész.


A kérdésre a válaszom: Szerintem egy havi 90 000-es munkát pályakezdőként érdemes elfogadni átmeneti állásnak. De úgy hogy közben egy percre sem adod fel a munkakeresést, és amit lesz jobb dobbantasz.

2016. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!